Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

A nie można tego ustrojstwa ustawić tak by było jedno opalenie na dobę np ograniczając moc maksymalną w zależności o temp zewnętrznej lub ustawić tak by palił z jedną mocą np 7kw 24 na dobę lub by ewentualnie właśnie na noc się kocioł wyłączał a rano startował i palił z równą mocą wtedy np.10kw a w mrozy to i pewnie ze 20kw ale non stop bez tych częstych odpaleń,przykładowo włącza się o 7 rano i grzeje do 22 z mocą 10 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz masz pompę na pierwszym biegu (I) tak? Jestem ciekaw gdzie pchałeś tą wodę.... :) Może jednak nie do końca wiesz jak wysterować odbiory i kontrolować rozbiór kW? Z tego drugiego wykresu wynika, że spokojnie możesz ustawić kocioł na dużej histerezie i w standardzie. Nadzór możesz całkowicie wyłączyć. Pracę kotła nieco wydłużyć. Jeśli jest 10 rozpaleń na dobę to już jest całkiem dobrze.
Po powrocie z pracy ustawie w standardzie z większą histereza i bez nadzoru, zasypie od nowa zasobnik bo od 16.11 zżarło prawie 3/4 zbiornika i zobaczymy. Jakieś światełko w tunelu chyba jest :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź tylko czy wszystkie grzejniki grzeją bo tak naprawdę zmniejszyłeś bieg pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze oczywiście, ale tak czysto hipotetycznie, gdybym miał zwykłą pompke to przecież inaczej nie mógłbym jej ustawić, prawda?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Od niedawna jestem użytkownikiem przerobionego kotła zasypowego 28 kW marki DREWMET Kolbuszowa z założonym palnikiem KIPI 26kW. Wszystkie przeróbki robiłem sam. Wszystko podłączyłem i uruchomiłem ale wydaje mi się ze zużywam za dużo pelletu  w związku z tym czytam Wasze forum testuje i testuje... Nie mogę sobie poradzić z pompą cyrkulacyjną.

Moje pytanie a zarazem prośba jak włączyć i ustawić na sterowniku PLUM ecoMax 920 P Touch pompę cyrkulacyjną CWU.

Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GEGOL napisał:

Moje pytanie a zarazem prośba jak włączyć i ustawić na sterowniku PLUM ecoMax 920 P Touch pompę cyrkulacyjną CWU.

Cyrkulacją sterować najlepiej harmonogramem. U siebie mam dwa cykle rano i wieczorem.

W ecoNETcie wygląda to tak (oczywiście to jest przykład):

image.thumb.png.6138f10645e23400793a8a3f96f21d80.png

W panelu sterownika też ustawisz. 

W ustawieniach serwisowych masz jeszcze czas pracy i czas postoju pompy. Te parametry musisz sobie dostosować do długości pętli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gegol, to jest takie cudo? PS. 28kW to spora kobyła. Duży dom masz?c5d2532da61b958c9711b57bbd0bc98e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcje.

Harmonogram mam ustawiony dwa razy po kilka godzin pracy. W ustawieniach serwisowych mam ustawione 30 min czas postoju oraz 70 sek czas pracy. Obserwowałem później na sterowniku czy załącza się pompa ale nie zauważyłem:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ta kobyła.

Tradycyjnie paliło się dobrze ale z ekologią i nie miało to nic wspólnego oraz cała ta "otoczka" przy paleniu węglem.. sami wiecie. Wytrzymałem dwa sezony i powiedziałem koniec!!!  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maronka napisał:

A nie można tego ustrojstwa ustawić tak by było jedno opalenie na dobę np ograniczając moc maksymalną w zależności o temp zewnętrznej lub ustawić tak by palił z jedną mocą np 7kw 24 na dobę lub by ewentualnie właśnie na noc się kocioł wyłączał a rano startował i palił z równą mocą wtedy np.10kw a w mrozy to i pewnie ze 20kw ale non stop bez tych częstych odpaleń,przykładowo włącza się o 7 rano i grzeje do 22 z mocą 10 kw

Maronka  można ustawić jak komu pasuje , i jak kto chce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duży budynek. Powierzchnia do ogrzania 280 m2  :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docieplony chociaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło kurde Plusem tego kotła jest duży wymiennik, 2.5m2. Będziesz miał dobry odbior na modulacji z małymi mocami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, GEGOL napisał:

Obserwowałem później na sterowniku czy załącza się pompa ale nie zauważyłem:-(

Chyba nawet tego sterownik nie pokazuje. Trzeba ręką na rurce. Może ustawiłeś słupki w harmonogramie a nie ustawiłeś "Włączony"? 

9 minut temu, GEGOL napisał:

Dokładnie ta kobyła.

Jak tam temperatura spalin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek oczywiście ocieplony wraz z poddaszem.

Mam założony czujnik pogodowy i załączony FL.

Faktycznie odbiór ciepła przy niskich temp jest b.dobry - grzejniki dobrze ciepłe

Męczę się z ustawieniem krzywej grzewczej. Wczoraj zmieniałem ustawienia i krzywą mam ustawioną na 1.7 ( temp na kotle 56 stopni przy temp zewnętrzej -0,5 stopnia. Palnik utrzymuje stałą temp 56-58 stopni - nie wyłącza się. Temp spalin oscyluje ok 140 stopni.

Czekam jeszcze na siłownik do zaworu 4 drogowego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, GEGOL napisał:

Temp spalin oscyluje ok 140 stopni.

Wymiennik już doczyściłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, GEGOL napisał:

Męczę się z ustawieniem krzywej grzewczej.

Krzywej grzewczej kotła? Dobrze rozumiem, bo na siłownik jeszcze czekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu można sterować dwoma / trzema / czterema budynkami czy obwodami nie zależnie - Ja mam akurat 3 różne obiegi i kazdy pracuje na innej temperaturze i w innym czasie.

Budowa powinna być z sprzęgłem - za sprzęgłem rozdzielacze na obwody odbiorcze za nimi zawory 3D do regulacji temperatury

Sterownik np 850 + moduł np B aby podłączyć więcej zaworów 3D niż jeden

Pompa na obiegu sprzęgło kocioł podłączona do wyjścia grzejnikowego i ma biegać cały czas

Pierwszy  3D i pompę za nim podpinamy do 850 i dajemy np sterowanie pogodowe + pokojowe np ecoster lub zwykły sterownik pokojowy z stykiem zwiernym podłączony do wejścia 850 ( za pompą powinien być zawór zwrotny co by uniemożliwić przeciąganie wody z drugiego obwodu )

Drugi 3D i pompę za nim do modułu B i dajemy np sterowanie pogodowe + pokojowe np ecoster lub zwykły sterownik pokojowy z stykiem zwiernym podłączony do wejścia modułu B ( za pompą powinien być zawór zwrotny co by uniemożliwić przeciąganie wody z drugiego obwodu )

Kociołek lata sobie np na 75`C a w obwody odbiorcze za pomocą zaworów puszczamy wodę o odpowiedniej temperaturze i w odpowiednim czasie w zależności od sterowania pokojowego

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mhosaja napisał:

Koledzy, zastanawia mnie działanie FL. Ustawiłem MAX moc FL 88%, MIN 30%. Przy palniku 5-16kW 30% powinno dać 0,3x16=4,8kW czy 30% zakresu od 5 do 16kW, a więc 16-5=11 i 0,3x11=3,3, a więc 5+3,3=8,3kW?

Przy MIN mocy FL 30% kiedy temperatura na piecu wynosiła 74C (przy zadanej 70), a więc 1C od wejścia w postój palnik pracuje z mocą 8kW. Po dobiciu do 75C przechodzi w postój. Zmniejszyłem z ciekawości MIN moc FL na 10% i w analogicznej sytuacji, przy 74C moc palnika to 6,9kW. Na wyświetlaczu sterownika, przy ikonce FL świeci się jedna kreska i miga druga - tak, jakby palnik chodził powyżej minimalnej mocy... A może to kwestia współczynników A, B, C?

Panowie, podbijam moje pytanie :) Czy ktoś wyjaśni mi takie działanie FL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem może ktoś mnie naprowadzi jak najlepiej skalibrować system grzania...Mianowicie na parterze i w piwnicy mam ogrzewanie podłogowe, wraz z sterownikiem Ecoster touch 200 Plum, a na poddaszu 6 grzejników...

Problem jest następujący...na parterze gdzie jest podłogówka wszystko jest ok, termostat chodzi jak należy, piec załącza się raz dziennie z rana na 4 godzinki ciepło jest do wieczora, nagrzewa podłogówkę wraz z poddaszem, grzejniki gorące...lecz tu robi się problem, nagrzana, podłogówka trzyma temperaturę do wieczora, a grzejniki tylko przez jakiś czas, szybko się wychładzają i na dodatek jak wiadomo z poddasza szybciej  ulatnia się ciepło...sytuacja wymagałaby ze 2-3 włączenia kotła, z tym że sterownik na dole trzyma swoją temperaturę od podłogówki...

Nie wiem jak to najbardziej racjonalnie rozwiązać, aby góra również była ciepła...?

Posiadam zawór 4d automatyczny pod termostat podłogówki PLUM, o drugi zawór 4d ręczny ( bez automatu ) na grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj co napisałem 2 posty wcześniej - możesz pominąć sprzęgło ale reszta musi być tak zrobiona wtedy utrzymasz temperaturę

Możesz do ecostera dołożyć czujnik temperatury zamontowany na górze i on będzie robił za drugi czujnik temperatury ale bez rozdiału obwodów nie uzyskasz dobrego efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp do Dragster

Tak, chodzi o ustawienie krzywej na kotle.

Wymiennik czyściłem przed rozpoczęciem grzania na palniku (1,5 tyg temu) bo troche tego nagaru było po węglu.

 A jaka powinna być w miarę rozsądna temp spalin. U mnie bardzo oscyluje. Jeśli palnik pracuje z pełną mocą to temp spalin jest jeszcze większa... wiadomo. Po ustabilizowaniu temperatury na kotle spada temp spaliny do ok 130 stopni

Na siłownik czekam, może dziś dojdzie to podłączę i będzie sterowanie zaworem i do tego jeszcze czujnik temp na wyjściu z zaworu... mam rozumieć  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65' spaliny to wynik godny kondensatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.