Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Czy o to Ci chodzi attachicon.gifBezattachicon.gifmieszacz.jpg

do tego jeszcze dochodzi obniżenie dla CWU

wszystko z pozycji econeta.

Natomiast wydłużenie czasy podajnika nr 2 nie ma.

 

@robi chyba tak nigdy w econecie nie widziałem takiej opcji. Zawsze ustawiam ją w ecomax i tylko cw tam mam do wyboru dni powszednie sobota i niedziela. Dodatkowo raz na jakiś czas coś się tam dzieje i zamiast

 

00:00-06:00 - 20

09:00-17:00 - 20

20:00-23:59 - 20 tak jest prawidłowo

 

kjdkllaljdiuikpapdd12556914

09:00-17:00 - 20

20:00-23:59 - 20

o i takie coś się robi wtedy nie da się tej pierwszej wartości ustawić, dodatkowo nie mogę obniżyć temp kotła więcej niż o te -20 stopni wpisane, czasem kocioł włączy się w nocy aby z 15 do 20 podgrzać bo tak mi się czasem kocioł wychłodzi - ratuję się histerezą dokładam na noc -10 ale w dzień zmieniam na -5 (cały czas piszę o CW )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzegus Ty masz palnik 18 kw tak i z tego co pamiętam jakiś starszy sterownik.

Takie problemy jak Twój miał znajomy który też ma palnik 18 KW i miał starszy sterownik.

Ale nasz serwisant wziął ten sterownik i zawiózł mu do PLUMAi wgrali mu soft z 850 P2C.

Problemy mu się skończyły. lecz pozostał jeszcze jeden gubi własnie ustawienia dla poszczególnych dni tygodnia a głównie chodzi o niedzielę z tego co mi mówił ale i tak jest niebo a ziemia w stosunku do tego co było poprzednio

 

jutro dalsza część odpowiedzi.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jestem Miodkiem i proszę się nie obrazić ale przypuszczam, że chodziło  Wam o wyraz skąd pisząc z kad lub z kąd. Nie czepiam się, ale jak już nagminnie powiela się ten sam błąd w różnej konfiguracji to myślę, że warto to sprostować.

Edytowane przez Tomek0407
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzegus Ty masz palnik 18 kw tak i z tego co pamiętam jakiś starszy sterownik.

Takie problemy jak Twój miał znajomy który też ma palnik 18 KW i miał starszy sterownik.

Ale nasz serwisant wziął ten sterownik i zawiózł mu do PLUMAi wgrali mu soft z 850 P2C.

Problemy mu się skończyły. lecz pozostał jeszcze jeden gubi własnie ustawienia dla poszczególnych dni tygodnia a głównie chodzi o niedzielę z tego co mi mówił ale i tak jest niebo a ziemia w stosunku do tego co było poprzednio

 

jutro dalsza część odpowiedzi.

 

Właśnie aktualizację i ja już mam ten jeden błąd aż tak bardzo mi nie przeszkadza, tym bardziej że się naprawia. Nauczyłem się już obsługi tego oprogramowania a po aktualizacji znikają pewne ustawienia którymi reguluję spalanie gorszego pelletu mam na myśli te ustawienia po aktualizacji jest max moc kotła itd. może to te same ustawienia tylko się inaczej nazywają post-76572-0-38882000-1521102756_thumb.jpg

 

A po aktualizacji

 

post-76572-0-92396100-1521103734_thumb.jpg

Edytowane przez rzegus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzegus teraz do meritum Tych twoich czujników temp wewnętrznej CT7.

Jeżeli masz 1 obieg grzewczy z mieszaczem - to mimo iż masz podłączone te czujniki do ecostera200 to z pozycji econeta nie zobaczysz ich w trzech oddzielnych pomieszczeniach w swym domu ,- tylko jeden główny ecoster 200. 

Natomiast jeżeli na przykład spadnie Ci temp w jednym z pomieszczeń , ale nie w tym głównym gdzie jest ecoster a masz temperaturę ustawioną na ecosterze w domu np 22  a w drugim pokoju gdzie jest CT7 jest 21 to ten czujnik połączony z ecosterem da sygnał do grzania chałupy styki się zwierają pompa się załącza , mieszacz otwiera i grzeje Ci dom , pomimo iż inne pomieszczenia nie zgłaszają takiej potrzeby grzania.

Jeżeli Twój obieg grzewczy tak wygląda to jedynym sposobem jest założenie dodatkowo termostatów na grzejniki i regulowanie temperatury w ten sposób. Tam gdzie nie trzeba dogrzewać ustawiasz na śnieżynkę i lekko są ciepłe a tam gdzie pokój zimny idą KW z kotła na te jedno pomieszczenie. W takim przypadku też powinny być oszczędności gdyż tylko lekko dogrzewasz chałupę ale nie tam gdzie nie trzeba. I w tedy żona zadowolona, że w tym jednym pokoju nie jest zimno a tak samo jak w pozostałych.

 

Natomiast to o czym pisał Ci @Patrol , żebyś widział z pozycji econeta wszystkie temperatury w pokojach to na każdy z nich musisz mieć  oddzielny obieg grzewczy z mieszaczem i siłownikiem i w tedy do każdego z mieszaczy przypisujesz ecoster T1 np przedpokój , T2 salon. T3 sypialnia i w takim przypadku każdy obieg jest obiegiem niezależnym i sam sobie zgłasza zapotrzebowanie na swoją ustawioną temperaturę.

Innymi słowy jak spadnie Ci temp w sypialni a miałeś ustawioną 20 a jest 19 to zacznie Ci grzać zaś pozostałe nie grzeją bo nie zgłaszają takowego zapotrzebowania .

Mam nadzieje , że Ci to w sposób zrozumiały wytłumaczyłem.

Pozdrawiam.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie aktualizację i ja już mam ten jeden błąd aż tak bardzo mi nie przeszkadza, tym bardziej że się naprawia. Nauczyłem się już obsługi tego oprogramowania a po aktualizacji znikają pewne ustawienia którymi reguluję spalanie gorszego pelletu mam na myśli te ustawienia po aktualizacji jest max moc kotła itd. może to te same ustawienia tylko się inaczej nazywają attachicon.gifmodulacja mocy.jpg

 

A po aktualizacji

 

attachicon.gifmax moc.jpg

@rzegus odnoszę wrażenie , że coś nie tak po tej Twojej aktualizacji gdyż jak byś dostał aktualizację np palnika 5-20 KW albo 5-16 KW to tam nie ma czasu pracy podajnika dla mocy 100 3,6 dla 50 2,2 i minimalnej 1,0.

Najlepiej jak byś do swego palnika 18 KW miał soft dla 16 KW albo 20 KW wybrał byś sobie jaki Ci odpowiada sądzę iż nic by wielkiego się nie stało. A tak masz zawsze jakieś niedogodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robin60 z czujnikami mam dokładnie tak jak opisałeś, i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony. Podgląd temperatur na razie mam w 2 pokojach może dziś będzie już w 3. W zależności jaki pokój użytkuje moja żona, tam ustawiam jaka ma być najmniejsza temperatura (co by biedaczki nie przewiało), a i mnie uszy bolą jak zrzędzi że zimno. Nie przeszkadza mi że grzeje w pozostałych pokojach, bo nie mam bufora. Gdyby każdy pokój w odstępach co 30 min zapotrzebował by grzanie nie było by to ekonomiczne, bo co piec by się sam nagrzał plus ten jeden pokój, wychłodził by się,drugi pokój zgłosił by grzanie i znów najpierw nagrzewanie i rozpalanie kotła- a to raczej straty. Mam dwa obiegi grzewcze jeden kaloryfery drugi podłogówka z tym że podłogówka sterowana jest mieszaczem - i w tej sytuacji myślę że mój zawór 4 drogowy stoi bezużyteczny chyba że sam nim reguluję ręcznie. No ale to chyba z tematu zbaczamy.

 

Odnośnie aktualizacji źle to opisałem mam aktualizację wysłaną z Pluma ale nie zainstalowaną tylko czeka sobie na dysku komputera czekając aż się przekonam do jej użycia.

Mnie brakuje po aktualizacji tej opcji

Czas podawania paliwa przy 100% mocy kotła (w regulatorach retortowych główny czas podawania)

Tym nauczyłem się dobierać ustawienia do gorszej jakości pelletu, a po aktualizacji tego nie ma- choć mój serwisant powiedział że po aktualizacji lepiej się ustawia ten palnik. Zajadę do niego w wolnej chwili i popatrzę jak u niego na nowym sofcie to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzegus teraz do meritum Tych twoich czujników temp wewnętrznej CT7.

Jeżeli masz 1 obieg grzewczy z mieszaczem - to mimo iż masz podłączone te czujniki do ecostera200 to z pozycji econeta nie zobaczysz ich w trzech oddzielnych pomieszczeniach w swym domu ,- tylko jeden główny ecoster 200. 

Natomiast jeżeli na przykład spadnie Ci temp w jednym z pomieszczeń , ale nie w tym głównym gdzie jest ecoster a masz temperaturę ustawioną na ecosterze w domu np 22  a w drugim pokoju gdzie jest CT7 jest 21 to ten czujnik połączony z ecosterem da sygnał do grzania chałupy styki się zwierają pompa się załącza , mieszacz otwiera i grzeje Ci dom , pomimo iż inne pomieszczenia nie zgłaszają takiej potrzeby grzania.

Jeżeli Twój obieg grzewczy tak wygląda to jedynym sposobem jest założenie dodatkowo termostatów na grzejniki i regulowanie temperatury w ten sposób. Tam gdzie nie trzeba dogrzewać ustawiasz na śnieżynkę i lekko są ciepłe a tam gdzie pokój zimny idą KW z kotła na te jedno pomieszczenie. W takim przypadku też powinny być oszczędności gdyż tylko lekko dogrzewasz chałupę ale nie tam gdzie nie trzeba. I w tedy żona zadowolona, że w tym jednym pokoju nie jest zimno a tak samo jak w pozostałych.

 

Natomiast to o czym pisał Ci @Patrol , żebyś widział z pozycji econeta wszystkie temperatury w pokojach to na każdy z nich musisz mieć  oddzielny obieg grzewczy z mieszaczem i siłownikiem i w tedy do każdego z mieszaczy przypisujesz ecoster T1 np przedpokój , T2 salon. T3 sypialnia i w takim przypadku każdy obieg jest obiegiem niezależnym i sam sobie zgłasza zapotrzebowanie na swoją ustawioną temperaturę.

Innymi słowy jak spadnie Ci temp w sypialni a miałeś ustawioną 20 a jest 19 to zacznie Ci grzać zaś pozostałe nie grzeją bo nie zgłaszają takowego zapotrzebowania .

Mam nadzieje , że Ci to w sposób zrozumiały wytłumaczyłem.

Pozdrawiam.

U mnie wygląda to inaczej. Też mam jeden mieszacz, ecoster 200 i dodatkowo dwa czujniki CT-7. Podgląd temperatur za pomocą econeta mam ze wszystkich czujników. Działanie też jest inne, ponieważ do jednego mieszacza mogę przypisać tylko jeden czujnik, w moim przypadku jest to "ecoster T1" i tylko jeden czujnik może sterować pracą mieszacza i pompy. I choćby w pomieszczeniu z T2 lub T3 spadła nawet do zera, to nie będzie grzania, jeśli  "ecoster T1" nie każe grzać. 

post-75355-0-76623600-1521119260_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz czyli u Ciebie jest główny i tylko on steruje pompą mieszacza . ale masz wgląd jaka temp jest w innych pomieszczeniach ale one nie maja wpływu na załączenie grzania. A u mego kolegi pod bokiem jest trochę inaczej .

A @rzegus nie ma w ogóle podglądu z pozycji econeta. 

Czyli misz masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cos znowu moze zle napisalem. Mam podglad temp. W econecie nawet moge zmienic do ktorego czujnika ma trzymac w tej chwili temp. I tylko jeden czujnik zalacza piec w kazdej chwili moge wybrac ktory. Raz mialem tylko problem ze na czujniku 3 zagrzal temp. Ale piec sie nie wylaczyl.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to inaczej. Też mam jeden mieszacz, ecoster 200 i dodatkowo dwa czujniki CT-7. Podgląd temperatur za pomocą econeta mam ze wszystkich czujników. Działanie też jest inne, ponieważ do jednego mieszacza mogę przypisać tylko jeden czujnik, w moim przypadku jest to "ecoster T1" i tylko jeden czujnik może sterować pracą mieszacza i pompy. I choćby w pomieszczeniu z T2 lub T3 spadła nawet do zera, to nie będzie grzania, jeśli "ecoster T1" nie każe grzać.

A ile kolega ma mieszaczy.? Wydaje mi sie ze koledze chodzilo ze jeden czujnik moze wlaczyc piec . No chyba ze jest bufor. U mnie wlaczenie pompy od podlogi steruje mieszacz przez zwykly czujnik temp- taki sam jak w piecu . i on zalaczy pompe pod warunkiem ze piec bedzie wlaczony. Gdy temp osiagnie przez pomylke mieszacza 40 st. To wylaczy pompe. Ostygnie i znowu zalaczy pod warunkiem ze piec ma odpowiednia temp. Nie mniejsza niz 30 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kocur34 słuchaj a ja mam przy wyjściu na 3 obiegi podłogówki taki rozdzielacz z kranikami na każdym zasilaniu jak i na powrocie. Gdy za bardzo grzało mi łazienkę przykręciłem lekko zaworek i temperatura spadła. Może u Ciebie takie rozwiązanie się nada. Może skoro to na piętrze to pompa za małe ciśnienie podaje tam, bo wydaje mi się iż na górze to raczej powinno być najcieplej mimo iż są tam panele.

A ciekawi mnie jeszcze ile panowie mają obiegów grzewczych bo do tych dodatkowych niby moduł C lub B potrzebny jest jeszcze ma ktoś i jak to działa ? Interesuje mnie tak z ciekawości czy można dodatkowe czujniki temp. podłączyć aby w econecie widać było np. temp. powrotu z każdego obiegu. A taka zabawka by była.

jak możesz podesłac zdjecie będę wdzięczny. Pompa podaje pięknie tylko że wszystko hula na jednym obiegu. Więc jak poleci 40 stopni na terakotę i na panele to u góry komfort plus a na dole sauna ;) Ale jestem ciekaw tych zaworków. No o ile się dobrze orientuje to kolejna pompa to i kolejny mieszacz i moduł? 850P2-C chyba że jak nie ma podłączonego drugiego mieszacza  to go nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do Tych co kupili palniki większe niż ich faktyczne zapotrzebowanie na ciepło w domu czyli np. mają palnik 6-26 kw a chcieli by zejść z mocą na 5-20 KW jest taka możliwość poprzez wejście do ustawień zaawansowanych poprzez hasło 4096 wtedy wybieramy moc mniejszą ,OK i nasz palnik 26 zamienia się w 20 KW z jego całym oryginalnym procesem spalania. Niestety nie działa to w drugą stronę.

Pozdrawiam

A czy to nie będzie tak jak z ograniczeniem na FL mocy do 75%? Bo przecież palnik 20kw ma inne wymiary a 26kw inne, Bo moim zdaniem to tak jak piszecie trochę oszukujemy palnik. U mnie na mniejszej mocy zauważyłem ze szybciej się brudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko , gdzie w econecie jest zakładka "zużycie paliwa" , w instrukcji pisze że ma być a u mnie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko , gdzie w econecie jest zakładka "zużycie paliwa" , w instrukcji pisze że ma być a u mnie nie ma.

Zużycie masz jak wejdziesz w informacje przytrzymując dłużej wciśnięte pokrętło. Wówczas masz moc i zużycie i całe menu. Jednak jeśli chodzi o poziom paliwa to już musisz kręcic pokrętłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w econecie jest pokazany wykres zużycia paliwa więc jakoś zdalnie powinno się dać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest inny pomiar zużycia niż "przeliczanie ręczne" tego co na wykresie w econet? Bo przyznam, że trochę kiepsko to zobrazowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest inny pomiar zużycia niż "przeliczanie ręczne" tego co na wykresie w econet? Bo przyznam, że trochę kiepsko to zobrazowane.

Ja do econet 400 dostałem instrukcję i jest nawet pokazany wykres ze słupkami spalania tylko że nie mogę tego znaleźć w programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, bo uważam, że dla sterownika takiego jak chociażby 850 to żaden problem podliczyć ile w ciągu doby spalił. Czy w econet 400 jest to lepiej zobrazowane - trochę wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam 850P2 i dokupiłem econet 400 , wszystko działa jak należy, tylko zaciekawiło mnie to co w instrukcji opisują, jutro zrobię zdjęcie tej strony w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wpinam w temat. Czy potrafi mi ktoś podpowiedzieć jak w ustawieniach na sterowniku plum ecoMAX 850P2 ustawić temperature przy której ma się wyłączać pompa CO? Udało mi się ustawić temperature załączania lecz nigdzie nie ma mowy o temp, wyłączania. dodam, że sterownik ma pracować w trybie standardowym bez termostatów domowych.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.