Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Daj 120 s i 6 %. I czas czyszczenia wygaszanie na 6 minut. Mi pomogło.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76. Dobrze kombinujesz, tylko że jak będzie dostawał za mało to zacznie spadać temperatura, więc palnik zacznie podnosić moc i zwiększy podawanie paliwa, noi powietrza też

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak wydłużymy czas cyklu to będzie sypał rzadziej, ale więcej. Damy czas na dopalenie. Do tego częściej obracamy i pelet przesypuje się do przodu i lepiej dopala. Chyba

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sie zdecydować - albo będziesz palił pellet czy gaz i będzie to praktycznie bezobsługowe, albo będziesz dalej niewolnikiem kotłowni i na łańcuchu dorzucania co jakiś czas tych  10 ton drewna. Za komfort się płaci.

 

 

Jak kiedyś extra za klimatyzację w samochodach :)

 

 

Nie ma się co bać palnika, to prosta technika a nie nasa, wystarczy poznać z grubsza budowę palnika i nie zaniedbywać okresowego czyszczenia - uzależnionego od jakości pelletu. A w razie "W" zostaje ruszt analogowy i heja z drewnem :)

 

Pelletu z racji mniejszej kaloryczności idzie więcej do 20 % od węgla. 

Zgadza się i gdybym nie lubił tej zabawy z drewnem to bym się nawet nie zastanawiał mimo sporego nakładu finansowego wygoda by zwyciężyła i byłby to pelet nie ekogroch z racji zapachu ,wagi worków i ogólnej kultury spalania,ale co do ilości to się nie pomyliłem raczej bo na CW wyliczyli mi 7 ton węgla i jakbym spalił tyle peletu to byłby to dobry wynik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszło 1 tona węgla = 1,5 tony peletu. Ale ja mam palnik w mialowcu.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak wydłużymy czas cyklu to będzie sypał rzadziej, ale więcej. Damy czas na dopalenie. Do tego częściej obracamy i pelet przesypuje się do przodu i lepiej dopala. Chyba

www.kochowka.blogspot.com

Ja miałem nawet 60 sekund czas pracy i też na ósemce działał, są tego plusy, rzadziej chodzą podajniki.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak wydłużymy czas cyklu to będzie sypał rzadziej, ale więcej. Damy czas na dopalenie. Do tego częściej obracamy i pelet przesypuje się do przodu i lepiej dopala. Chyba

 

www.kochowka.blogspot.com

 

Mam mały problem z wagą peletu.

Po zważeniu nowej dostawy wyszło mi 2600 g

Wpisać można tylko 2500 g

Jak to rozwiązać może ktoś wie?

Zwiększyć kaloryczność z 5 na 6 lub wiecej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie.

 

Z drugiej strony 2600 to bardzo dużo. Mój pelet trudno skruszyć w palcach, a ma 1300 gr w teście. Cementu dodają do wiórów czy jak?

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że chyba lepiej kaloryczność ustawić na mniej więcej to co deklaruje producent, lub dla wszystkich sztywno 5kWh, a zmniejszyć w nastawach moc maksymalną. Tak przynajmniej mamy ogólne pojęcie z jaką mocą pracuje palnik.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja ale efektem zwiększenia kaloryczności będzie mniejsze dawkowanie peletu i suma sumarum powinno być lepiej a najlepiej pewnie potestować,patrzeć,wyciągać wnioski ,zmienić trochę w tą trochę w tą i w końcu się zrozumie zasady i trafi na swoje ustawienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zwiększenie kaloryczności wpływa na pracę podajnika, a jego wydajność jest ograniczona.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem,wydaje mi się że powinno się zmniejszyć dawkowanie ,to co to ma do wydajności podajnika,podaje 2600 gramów to jest za wydajny ,nie mogę zmniejszyć tego gramami to daję wyższą kaloryczność i podajnik powinien podać przez to mniej lub rzadziej ,tak przynajmniej ja to rozumiem

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żmijka ma ograniczoną, minimalną zdolność podawania peletu. Jak dasz za duża kaloryczność, to Ci poda ze 3 groszki albo wcale. Istotny jest również kąt ustawienia podajnika. Im większy, tym mniejsza wydajność.

 

http://przenosnikitransportowe.pl/obliczanie_wydajnosci.html

 

Dlatego wg mnie lepiej to regulować czasem cyklu pracy. Dawkę sterownik ustala na podstawie tego, co wyjdzie w teście wagi. Jak przewazysz 2600 to sypnie co np. 15 s - 10 groszków. Jak wyjdzie 1300 gr, to sypnie 20 groszkow. Itd.

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z wagą peletu.

Po zważeniu nowej dostawy wyszło mi 2600 g

Wpisać można tylko 2500 g

Jak to rozwiązać może ktoś wie?

W jaki sposób sprawdzasz wydajność podajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żmijka ma ograniczoną, minimalną zdolność podawania peletu. Jak dasz za duża kaloryczność, to Ci poda ze 3 groszki albo wcale. Istotny jest również kąt ustawienia podajnika. Im większy, tym mniejsza wydajność.

 

http://przenosnikitransportowe.pl/obliczanie_wydajnosci.html

 

Dlatego wg mnie lepiej to regulować czasem cyklu pracy. Dawkę sterownik ustala na podstawie tego, co wyjdzie w teście wagi. Jak przewazysz 2600 to sypnie co np. 15 s - 10 groszków. Jak wyjdzie 1300 gr, to sypnie 20 groszkow. Itd.

 

www.kochowka.blogspot.com

czyli można zadać mu sypanie co np.20s i też wtedy zmniejszymy dawkę tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmniejszy, ale pellet musi być taki żeby zdążył się rozpaść i częściowo spalić ,zanim dosypie nowego. Z szóstką nie powinno być problemu, ale z ósemką różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelaczylem wczoraj wieczorem na fl. Plomien w granicach 20-100 skacze i jest krotki. Dzis nie wiem jeszcze jak wyglada palnik w srodku i generalnie bedzie czyszczony. Jak rozebrac ta rure z palnika normalnie przekrecic czy sa jakies blokady i dopiero potem mozna wyjac? Odnosnie czujki plomienia to szmatka ja moge przeczyscic czy trzeba jak z jajkiem sie z nia obchodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z wagą peletu.

Po zważeniu nowej dostawy wyszło mi 2600 g

Wpisać można tylko 2500 g

Jak to rozwiązać może ktoś wie?

Z czego ten pellet jest z opiłków metalu ? ciekawe jak się będzie palił ?  ja bym wpisał 25 kg  i  nie przejmował sie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alfiorz Jak płomień od 20-100%, to już jest światełko w tunelu. Jak płomień krótki i poszarpany, to schodź powoli z wiatrem. Na razie wstrzymaj się z czyszczeniem. Jak czujka pokazuje 100%, to raczej nie jest jeszcze zasyfiona. Jaki masz teraz czas i procent obrotu? Jak ustawiłeś czas czyszczenia wygaszanie?

 

U mnie też płomień 20-100 %, w zależności od modulacji.

 

80f6c3488e8ff02fbc1e0e333b945bde.jpg5bfc710707660716ed03dddf334db3b4.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papen76 jaką masz maksymalną moc ustawioną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak było? Sprawdź czas czyszczenia wygaszanie. To też ważne, bo może Ci zostawać popiół w rurze. Zrób częstsze obroty, 170 to też dlugo. Ja bym dał najwyższej 120 teraz.

 

Temperatura palnika 18-20 stopni to też znak, że masz duży wiatr. Może za duży.

 

@Dragster 16 kW, bo taki mam wymiennik w kotle. Poprawił mi się płomień, jak mu moc ograniczyłem.

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.