Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie musi być Ecoster. Ja mam TECH ST-292 bezprzewodowy, jest tańszy od Ecostera i dobrze działa ze sterownikiem Pluma. Dodatkowym plusem jest mobilność, można go przenosić w dowolne miejsce, zasięg ma naprawdę spory :)

Benton a ten ST-292 współpracuje z wszystkimi sterownikami pluma? Jakiego masz ecoMAXA?

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wybrać w każdym sterowniku termostat uniwersalny. Będzie to zapewne zwykły termostat zwierny. Podłączany dwużyłowym kablem. PAnel ecoSTER podłączony jest przez RS485. Trochę więcej danych tam lata. Podobnie zresztą jak panel kotła czy nawet ecoNET, który to podłączony jest przez konwerter USB/RS485 inaczej ecoLINK. 

Tak więc ST będzie działać na pewno w 850/860. Nie znalazłem schematu 350tki więc nie wiem

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecoLINK sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spliter Rj14. Zamień miejscami panel z ecolinkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragster, jesteś oblatany w ecomax-ach, takie pytanie mam, czy byłaby możliwość użycia econeta bez ecostera, tzn. żeby była też temperatura pokojowa na econecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragster, jesteś oblatany w ecomax-ach, takie pytanie mam, czy byłaby możliwość użycia econeta bez ecostera, tzn. żeby była też temperatura pokojowa na econecie

 

Nie da rady. To sterownik przetwarza sygnały analogowe z czujników na dane cyfrowe. Wszystko musisz mieć najpierw podłączone do sterownika. Moduły w sterowniku aktywują się automatycznie po podłączeniu czujników. Poza tym econet to w zasadzie tylko proxy dla portalu econet24.

 

Zainstalowalem rck wersja do wyczystki i dalej temp spalin na pelnym otwarciu czopucha ok. 180 - 190 st.C. ustawione na 15 Pa klapka ciagle uchylona. Myslalem ze temp spalin spadnie...

 

W kominie spadnie, na czopuchu niby dla czego miała by spaść?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragster, rozumiem Cię , tylko myślałem że gdyby była opcja podłączenia czujnika temperatury pokojowej bezpośrednio do ecomaxa to poźniej tą temperaturę wyświetlał by econet. Ot takie luźne myślenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podzielę się ostatnimi obserwacjami.

 

Na wstępie zaznaczę, że temperatura zadana pokojowa to 14,5*. Cały czas ostatnio "jechałem" na wyłączeniu pompy mieszacza od termostatu, pompa kotła to samo. Kocioł odpalał się ~6x na dobę, większość uruchomień tylko w celu podniesienia własnej temperatury.

Wczoraj postanowiłem zmienić "taktykę" i pozostawiłem pompę mieszacza włączoną cały czas. Wybrana najniższa krzywa grzewcza, a temperatura zadana mieszacza ustawiona przez pogodówkę to 20* - czyli minimum. Temperatura powrotu ustabilizowała się mniej więcej na poziomie niższym o 5* niż temperatura kotła.

Co ciekawe, kocioł w ciągu ostatniej doby odpalił się 8x, a zliczając czas pracy wyszło ~195min, gdzie przy opcji wyłączania pompy od termostatu zdarzało się nawet dłużej (w ujęciu dobowym). Teoretycznie dawałoby to ~10kg na dobę, czyli jak dla mnie akceptowalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full...czyli 20kW. Termometr mam tylko na czopuchu wiec nie wiem czy spadnie w kominie..nie mam z tym doswiadczenia, moze ktos sie wypowie kto instalowal rck.

Przy pełnej mocy może tak być i RCK nic nie poradzi ponieważ palnik generuje taką temperaturę z dużej mieszanki paliwowo -powietrznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze czyszczenie popielnika. Końcówka poprzedniej tony (czarny popiół) i powyżej nowa (bardziej szary). Te same ustawienia, różnica w wadze: stary 1350 gr, nowy 1260. Producent ten sam, teraz robi krótsze "groszki" niż poprzednio. 8dd28dfe85d2112c98e00857bb20b6c7.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, wszytko to samo. Tylko krótsze groszki. Podajnik sobie lepiej z nimi chyba radzi, bo okienko cały czas pełne. Wcześniej zdarzały się luki.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest ok. Jeżeli już, to takie "skwarki" się zdarzały, ale były bez problemu wydmuchiwane przy wygaszaniu.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benton a ten ST-292 współpracuje z wszystkimi sterownikami pluma? Jakiego masz ecoMAXA?

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Mam sterownik SControl EM892 i bezprzewodową wersję ST-292. Czy będzie współpracował z innymi sterownikami, tego nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podzielę się ostatnimi obserwacjami.

 

Na wstępie zaznaczę, że temperatura zadana pokojowa to 14,5*. Cały czas ostatnio "jechałem" na wyłączeniu pompy mieszacza od termostatu, pompa kotła to samo. Kocioł odpalał się ~6x na dobę, większość uruchomień tylko w celu podniesienia własnej temperatury.

Wczoraj postanowiłem zmienić "taktykę" i pozostawiłem pompę mieszacza włączoną cały czas. Wybrana najniższa krzywa grzewcza, a temperatura zadana mieszacza ustawiona przez pogodówkę to 20* - czyli minimum. Temperatura powrotu ustabilizowała się mniej więcej na poziomie niższym o 5* niż temperatura kotła.

Co ciekawe, kocioł w ciągu ostatniej doby odpalił się 8x, a zliczając czas pracy wyszło ~195min, gdzie przy opcji wyłączania pompy od termostatu zdarzało się nawet dłużej (w ujęciu dobowym). Teoretycznie dawałoby to ~10kg na dobę, czyli jak dla mnie akceptowalnie.

Czyli u Ciebie też nie opłaca się wychładzanie instalacji od wyłączania pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu, co sugerują niektórzy "magicy", jeszcze raz powtórzę: Nie ma sensu wyłączanie pompy od termostatu pokojowego! Kocioł wtedy bezproduktywnie stygnie w kotłowni, albo dogrzewa sam siebie. Komfort termiczny w domu też jest lepszy, jak pompa pracuje cały czas, nawet na mniejszych temperaturach ustawionych na mieszaczu. Jest jeszcze kilka innych powodów, o których pisałem wcześniej i nie chce mi się powtarzać. Jeśli ktoś już bardzo chce, lepiej wykorzystać opcję wyłączenia kotła od termostatu pokojowego, kocioł wtedy się wygasi, a pompa będzie pracować do momentu spadku temperatury na kotle o wartość jego histerezy. Wszystko wtedy stygnie i kocioł czeka na sygnał od termostatu na odpalenie i zabawa zaczyna się od zera. Opcja dobra w okresach jesienno-wiosennych, stosowałem ją kiedyś ale nie sprawdziła się akurat u mnie. Opału ubywało szybciej, domownicy narzekali na komfort cieplny... Jeśli już ktoś ma podłogówkę, to już całkiem traci sens jej cykliczne grzanie i wychładzanie...

Amen

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.