Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Kończąc temat wentylacji w kotłowni...

 

http://czysteogrzewanie.pl/wp-content/uploads/2013/02/info_czad.png

 

www.kochowka.blogspot.com

eb2abe24a4a4b3ecea1e6d48d194b1bb.jpg

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje po kontakcie z sprzedającym okazało że jest możliwość wzięcia go z 850/860 więc wybór jest oczywisty skoro w przyszłości ma być mieszacz   i podłogówka .

 Dobry wybór ,350 moim zdaniem jest trochę lipna , są problemy z przekażnikami , zwłaszcza tym który jest odpowiedzialny za pracę podajnika , a rozwiązanie pracy podajnika2 to po prostu jakieś nieporozumienie . 850 to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie do końca , w mojej 850 są przekaźniki umieszczone na osobnej płycie  oczywiście w jednej obudowie , nie patrzyłem jakiej prądy potrafią przenieść , ale w 350 to tylko 5A , no niby wystarczająco ale są z nimi problemy ( w 850 nie ma ) ponadto sposób zasilania podajnika 2 w 350 to zwykła chałtura ( impulsowy przekaźnik z opóźnionym wyłącznikiem podpięty pod zasilanie podajnika ) z tego powodu na wyświetlaczu nie widać kiedy podajnik2 pracuje i czy w ogóle pracuje . Sam fakt że z 350 są problemy a z innymi nie, o czymś świadczy .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak jest w przypadku tego 850 z trybami pracy są tam jakieś tryby jak priorytet ciepłej wody , komfort , urlop itp ?

Czy jest mozliwośc pełnej regulacji pracy palnika ? dobrze sprawdza się tryb fuzzy logic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajnik 2 w 350 jest zasilany LEG1A 12F albo zależnie od wersji innym (taki mam obecnie kiedyś jak odkręce odczytam)Reszta przekażników w szeregu na oddzielnej płytce ,powiedzieli w kipi że identyczne jak w 850 ,czy to prawda nie wiem ,czy są różne wersje też nie wiem,350 i 850 jest priorytet ciepłej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak jest w przypadku tego 850 z trybami pracy są tam jakieś tryby jak priorytet ciepłej wody , komfort , urlop itp ?

Czy jest mozliwośc pełnej regulacji pracy palnika ? dobrze sprawdza się tryb fuzzy logic ?

Tak wszystko jest regulacja palnika, a tryb FL jest rewelacyjny choć dużo użytkowników z niego nie korzysta ja tak i jestem bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wiedzieć a czy warto stosować to flansze  montażową ? Czy można się bez tego obyć ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wymiarów komory zasypowej i drzwiczek!

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 cm odległość Drzwiczek do ścianki czy 35 cm od końca palnika do ścianki ?

Już znalazłem w wcześniejszych wątkach  że 25-35 cm od końca palnika 

 

Co do półki szamotowej to chciałem  zrobić to w taki sposób tylko zastanawiam się ile zaślepiać tym szamotem górnej części półki ?

 

https://zapodaj.net/a3b12c7d69f08.jpg.html

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie jest coś na czym można zawiesić taką pułkie , to u mnie bez żadnej ścianki z szamotu wychodzi ok 22 cm luzu miedzy końcem palnika a ścianką

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj koniec rury palnika jak najdalej od tylnej ściany kotła stasując flansze a pułka szamotowa albo z blachy ma być nad palnikiem nie na tylnej ściance , jak utopisz palnik w kotle za bardzo to kita ognia(przynajmniej na więkrzych mocach) niepotrzebnie będzie załamywać się do góry ,to żeliwniak szkoda ciepła w komin

Edytowane przez tedi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie robić takiej półki 

 

post-76812-0-20208600-1515259854.jpg

tylko zrobić coś takiego ?

post-76812-0-04248300-1515259893_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robić nawet na 4/5 długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie widziałem i nie czytałem o montażu tego palnika w kotłach zgazowujących drewno czeskiej firmy Atmos.Ja u siebie to zrobiłem,ponieważ miałem dość zatykającego się komina i muszę przyznać,że było to bardzo dobre posunięcie,jeżeli ktoś stoi przed takowym dylematem tu można obejrzeć jak to działa i wygląda:https://www.youtube.com/watch?v=JmSy_CA7r7E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fajnie pokazane zawsze myślałem że ten sposób spaliny będą miały krótszą drogie do komina i będą omijać część tych żeliwnych rusztów , ale skoro tak zalecają to musieli to sprawdzić .

A może zrobić tak jak w tym filmie ? Fajny patent na szybko zmianę z palenia palnikiem na palenie ręcznie.

https://m.youtube.com/watch?v=o_J7UCQDygM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.