Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

 Tak na oko spalił z 8 kg mniej niż normalnie czyli głowy nie urywa. Dopiszę że że zasypałem tydzień temu 135 kg.

Czyli wniosek z Tego , że coś te ustrojstwo daje nikt Tego Ot Tak Sobie nie wymyślił.

Wiecie co już wykonałem telefon do swego serwisanta , by przy okazji mi jeszcze w oparciu o analizator spalin wyregulował ją jak trzeba.

@Darek21 a kocioł uszczelniłeś dobrze , bo nie może łapać lewego powietrza- przez najmniejsze szczeliny w wymienniku, bo będzie przekłamywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin ciężko powiedzieć jakie zużycie, głownie zależy od bab , bo jak się zaczną kąpać to jak byś okna pootwierał. Robin i jakie ostatecznie tleny poustawiałeś z serwisantem? Kocił tak uszczelniłem że NASA by była dumna ;)

ps. U mnie dziś na wiosce jak Londynie w 19 wieku ale i tam chyba takiego smrodu nie było

Edytowane przez Darek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości spróbuję jeszcze zmienić obrót ze 100s i 8% na 40s i 3% - próbuję na "chłopski rozum" zrozumieć dlaczego % płomienia poprawia się przy "wywracaniu" palącego się pelletu.

 

Kolega zauważył po tej zmianie jakąś poprawę % płomienia? Ja też już tym się bawiłem tylko że u mnie nie wiem czemu zamiast % są sekundy, może ktoś ma podobnie?? Obecnie mam ustawione na 80s = postój. 5s = praca (obrót). Muszę jeszcze sprawdzić ile by to było w %? Zastanawiam się co jest lepsze duży postój i większy obrót czy odwrotnie? Może ktoś już to wypróbował i wyciągnął jakieś konkretne wnioski??

 

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak na mocy max 20 KW tlen 9,5 schodzi u mnie do 7,7 O2 , pośrednia 13 KW 12 % u mnie 14-14,5 O2 najniższa 13% u mnie 15-17 O2. 

Dla wszystkich sprostowanie palnik jak by sie utemperował  nadmuch na mocy 20 kW nie dochodzi do 72-74 tylko do 60 %, zauważyłem w okienku rewizyjnym , że jest dużo trociny starego pelletu i widocznie ją wybierał i musiał nadrabiać nadmuchem.

Dziś tak- moc 20 KW post-67496-0-36450700-1513623215_thumb.jpg 13 KWpost-67496-0-75211200-1513623235_thumb.jpg schodzi do 5 kwpost-67496-0-65112900-1513623261_thumb.jpg praca cały czas z moc 5 kw gdyż pompa chodzi jest stały odbiór KW z kotłapost-67496-0-32471300-1513623283_thumb.jpgpost-67496-0-08359800-1513623304_thumb.jpg. Przez cały czas w ciągu dnia palnik tak pracował czyli chyba wybrał stary pellet i trocinę i nie musi nadrabiać nadmuchem. 

@Darek21 chyba żyjemy w najczystrzych rejonach naszego kraju jeśli chodzi o oddychanie.

Ogólnie muszę Wam powiedzieć , że lambda przejęła całą kontrolę nad procesem spalania. 

Ogólnie widzę poprawę w spalaniu o około 20 % nie miej jednak zrobimy z kolegą serwisantem dokładną analizę spalin w oparciu o jego urządzenia w celu dokładniejszego doregulowania sondy. Będę informował. 

Pozdrawiam.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nitram, nie miałem jeszcze okazji przyjrzeć się efektom takiej zmiany - jutro może to poobserwuję.

 

Panowie, czy ktoś z Was czyścił fotodiodę?

 

robin60, % płomienia stabilizuje się na poziomie 55%? Pytam, bo tyle się "bawiłem" żeby ugrać jak najwyższe wartości, a tutaj jakby okazało się, że to nie aż tak istotne.

 

Po jakim czasie najlepiej oceniać kolory i wygląd komory spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak na mocy max 20 KW tlen 9,5 schodzi u mnie do 7,7 O2 , pośrednia 13 KW 12 % u mnie 14-14,5 O2 najniższa 13% u mnie 15-17 O2.

Dla wszystkich sprostowanie palnik jak by sie utemperował nadmuch na mocy 20 kW nie dochodzi do 72-74 tylko do 60 %, zauważyłem w okienku rewizyjnym , że jest dużo trociny starego pelletu i widocznie ją wybierał i musiał nadrabiać nadmuchem.

Dziś tak- moc 20 KW lambda 20 kw mod-45-56.jpg 13 KW lambda 13 kw mod-48-52.jpg schodzi do 5 kw lambda 5 kw mod 25-35.jpg praca cały czas z moc 5 kw gdyż pompa chodzi jest stały odbiór KW z kotła lambda pykanie 5 kw utrzymywanie temp mod 22.jpg lambda pykanie w celu utrzymania temp na kotle..jpg. Przez cały czas w ciągu dnia palnik tak pracował czyli chyba wybrał stary pellet i trocinę i nie musi nadrabiać nadmuchem.

@Darek21 chyba żyjemy w najczystrzych rejonach naszego kraju jeśli chodzi o oddychanie.

Ogólnie muszę Wam powiedzieć , że lambda przejęła całą kontrolę nad procesem spalania.

Ogólnie widzę poprawę w spalaniu o około 20 % nie miej jednak zrobimy z kolegą serwisantem dokładną analizę spalin w oparciu o jego urządzenia w celu dokładniejszego doregulowania sondy. Będę informował.

Pozdrawiam.

Dziękuję za sprawozdanie :)

I jak najbardziej czekam na więcej :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Gilal nie obserwuj już tyle tylko kupuj sondę :D

 

:) :) :) wszystko szykuje już na przyszły sezon bo chcę przejść z eko na pellet. A chciałbym to zrobić jak najlepiej :)

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

robin60, % płomienia stabilizuje się na poziomie 55%? Pytam, bo tyle się "bawiłem" żeby ugrać jak najwyższe wartości, a tutaj jakby okazało się, że to nie aż tak istotne.

 

Po jakim czasie najlepiej oceniać kolory i wygląd komory spalania?

@arek  ja nigdy nie przywiązywałem wagi do długości płomienia czy to na nadmuchu 26 czy 50 % miało się palić wypalać i grzać , tak było do tej pory , gdzie procent płomienia był u mnie na poziomie śr-55 %. 

Teraz zauważyłem , że z tym ustrojstwem czy na na nadmuchu 22 5 KW do 60% 20 KW płomień jest jakby większy czasami dochodzi już do 85% i się bardzo zdziwiłem.

Ja komorę spalania Wam pokażę ale jak trochę popalę , gdyż przez 2,5 miesiąca utylizowałem drewno  :D . 

I pomimo , że wyczyściłem wymiennik jak się tylko dało to trochę czasu trzeba. Ale myślę , że miesiąc starczy do inspekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,lepiej prowadzić palnik na mocy np.5kw nie wygaszajac go czy może grzać na maxa i wygaszać palnik i ponownie rozpalać gdy bedzie taka potrzeba?

Jest w ogóle taka możliwość ustawienia palnika,czy może sterownik sam dobiera moc?

Edytowane przez radik81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,lepiej prowadzić palnik na mocy np.5kw nie wygaszajac go czy może grzać na maxa i wygaszać palnik i ponownie rozpalać gdy bedzie taka potrzeba?

Jest w ogóle taka możliwość ustawienia palnika,czy może sterownik sam dobiera moc?

Kolego jak przyjedziesz to wszystko Ci pokaże na żywo to najlepsza opcja do uzyskania wszelkich informacji, prawda Koledzy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ale coś z tym nadmuchem musi być na rzeczy. Od paru dni, a konkretnie jak zostało na forum pokazane zrzuty z pracy palnika przy sondzie lambda - ten duży nadmuch, zacząłem eksperymentować i  na komorze mojego kociołka zaczyna powoli osadzać się siwy nalot. Nadmuch mam teraz 65% trochę boje sie więcej ale może dam ze 70% przy 26kW palnika. Minus jest taki, że pełno w kotle dookoła jest pyłu, który wcześniej przelatywał do popielnika. Temperatura spalin w zasadzie tylko o 50C wzrosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odpaliłem na 70 %. Proszę nie komentować temperatury powrotu, pod ten czujnik mam po prostu podłączony czujnik temperatury drugiego obwodu

post-65375-0-81205500-1513696666_thumb.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,lepiej prowadzić palnik na mocy np.5kw nie wygaszajac go czy może grzać na maxa i wygaszać palnik i ponownie rozpalać gdy bedzie taka potrzeba?

Jest w ogóle taka możliwość ustawienia palnika,czy może sterownik sam dobiera moc?

Jak rozmawiałem z serwisem kipi to powiedzieli mi że dla palnika lepiej jest jak chodzi w trybie ciągłym na małej mocy niż jak się ma wygaszać. Plusy są takie że mniej paliwa bo na rozpalanie nie idzie i zapalarki żywot się wydłuża. Nie byłem do tego przekonany ale ostatnio zmieniłem ustawienia i sprawdzam. Jak na razie od tygodnia palnik wyłączył się 4x i jak na razie nie panikuję z tego powodu. Myślałem że wygaszanie będzie lepsze bo mniejsza awaryjność? Ale na razie pyka tak jak mi doradził serwisant z kipi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to przerabiałem , w zużyciu paliwa nie było żadnej zauważalnej różnicy , jeśli chodzi o zapalarkę to różnica jest diametralna.

sonda w drodze , może jutro dojdzie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło "holzgas"

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup przez userów sondy i wykręcenie nadmuchu do 75% spowodowało, że dzisiaj znów wróciłem do pelletu z łuski słonecznika. Siedziałem w kotłowni od 11 i wreszcie dobrałem się do niego. Moje zaskoczenie jest niebywałe. Poszedł pięknie na mocy 25kw i nadmuchu 59%. Kaloryczność dałem na 4,4. Czyszczenie palnika ustawiłem na 8% co 40 sek i płomień jak z bajki. Gorzej palnik radzi sobie w FL na średniej i małej mocy bo delikatnie kopci ale tu na razie nie znajduję rozwiązania. Regulacja nadmuchu nie daje dobrych rezultatów. Kurna chyba nakręcimy koninkturę na sondę lambda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Udało mi się płomień ustawić na szalejący od 46 do 95 w porywach na mocy 80% FL innej mocy u siebie nie znalazłem,"

 

Rzegus na litość boską jak nie znalazłeś innej mocy. Jak już jesteś przy sterowniku w kotłowni to jest rzeczą niemożliwą nie znaleźć w ustawieniach palnika parametru max moc palnika, no chyba, że nie ma Cię tam jeszcze?

A co się kolega denerwuje w tych ustawieniach o których pisałeś wcześniej czyli palnik moc max nie było albo nie zauważyłem mam ecoMAX850P1-C może inne oprogramowanie albo ta moc jest gdzie indziej.

 

Ale po kolei :

Wypaliłem ten pellet zasypałem stary który wcześniej używałem cofnąłem ustawienia fabryczne na razie działa, i znów do piątku musi pochodzić.

Ja znowu na wyjeździe także tylko ecoNET.

Tamten brązowy pellet (czyli niby dębowy) zapychał palnik i zasłaniał foto płomienia, płomień był ok, ale wygaszało bo piec nie widział go.

Na moje ustawienia piec nie reagował może ma jakiś automatyczny zakres wprowadzony co do wagi i kaloryczności pelletu, lub po prostu się zawiesił.  Niestety nie miałem czasu dokładnie tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur, ja też miałem sporo problemów z łuską ale też mi się udało w końcu z nią dogadać. Więcej już jej nie kupię, ale przynajmniej wiem, że w razie czego da się. 

Endrju ja zaryzykowałem bo jak napisali że pali wszystko to musiałem spróbować taka natura. Ale był ostatnio z pelletem mój dostawca i policzyliśmy sobie na spokojnie koszty. Bilans w najlepszym przypadku może wyjść na zero przy zakupie w detalu. Jeśli kupić łuskę w hurcie lub bezpośrednio wówczas jest taniej. Jednak łuska na wymienniku robi delikatna skorupę (zdjęcia wstawię jak się zrobi) bo podobno zawiera dużo azotu, więc czyszczenie kotła to jednak dodatkowy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten brązowy pellet (czyli niby dębowy) zapychał palnik i zasłaniał foto płomienia, płomień był ok, ale wygaszało bo piec nie widział go.

 

W tym przypadku poszedłem za radą innych userów i zmieniłem fabryczne ustawienia czyszczenia palnika bo faktycznie potrafi jak nie pellet to ilość popiołu ją zasłonić. Jak to mówią palniki takie jednak warunki i paliwo inne. Nie trzeba się bać kombinować w ustawieniach i to wszystkich czasem jeden ma wpływ na pozostałe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robin60 Czytałem znowu ten temat dwa dni aby głupot nie pisać tam odsyłasz do strony i postu nr odnośnie ustawienia sterownika zerknij proszę na różnice naszych sterownikach  post-76572-0-59618000-1513710180_thumb.jpg

 

Wydaje mi się iż tego parametru nie masz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.