Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mikołaj przyniósł mi sondę ecolambda :) .ale zamontować to już sam musiałem ;). Sonda z Plum jest dostarczana bez obudowy modułu i bez odpowiedniej mufki z gwintem M18x1.5  trzeba to zakupić osobno. Mufkę wspawałem zaraz za czopuchem. Poziomy tlenu ustawia się osobno dla mocy maksymalnej , pośredniej i minimalnej. Napisałem w tej sprawie do Kipi jakie będą optymalne dla mojego palnika 16KW ale niestety do tej pory nie mam odpowiedzi. Sam ustawiałem dla 15 kw 8% , 10 kw 9% , 7 kw 11,5. Może jeszcze coś przyślą. Sonda pracuje w też w trybie standardowym , zaczyna po rozpaleniu i dojściu do mocy maksymalnej Serwisant z Plum jak rozmawiałem to powiedział że tylko z fuzzy logic  a to na szczęście okazało się nieprawdą. W sumie jestem zadowolony bo nic mnie teraz nie obchodzi tylko ustawiam żądaną wartość tlenu . Sonda ładnie moduluje nadmuchem i teraz mogę powiedzieć że przy jednej wartości nadmuchu nigdy nie będzie optymalnego spalania np. dla mocy maksymalnej nadmuch zmienia się od 34 do 42 % w zależności ile uda się podajnikowi wsypać w danym cyklu pracy.Ta nierównomierność spowodowana jest przez to że pellet jest niejednolity tj. różna długość, grubość , pokruszone fragmenty, trociny. Z ekonomią to jeszcze nie wiem , pracuje dopiero od piątku , jak się wszystko wypali to zasypię zasobnik i zobaczymy.

 

ps. jeszcze dodam że sterownik wyłącza sondę w czasie postoju

post-44412-0-32223700-1512928102_thumb.jpg

post-44412-0-24301900-1512928131_thumb.jpg

post-44412-0-83783000-1512928157_thumb.jpg

post-44412-0-95364200-1512928174_thumb.jpg

Edytowane przez Darek21
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja Econeta kupiłem za 300zł, trafiłem "okazję".

1200zł to trochę jest, a tak z ciekawości zapytam - przy "pilnowaniu" przez sondę płomień cały czas 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też myślę o zakupie sondy lambda i dlatego czekam na dalszą opinię :)

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że rewelacji ekonomicznych nie będzie ale przynajmniej mam teraz spokój z regulacją nadmuchu. Mogę wsypać inny pellet i nic nie regulować. Za tydzień będę wiedział dokładnie.We wtorki zasypuję zasobnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi tylko skąd czerpać wiedzę o optymalnym ustawieniu % tlenu do mocy palnika? Metodą prób czy są jakieś opracowania?

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że rewelacji ekonomicznych nie będzie ale przynajmniej mam teraz spokój z regulacją nadmuchu. Mogę wsypać inny pellet i nic nie regulować. Za tydzień będę wiedział dokładnie.We wtorki zasypuję zasobnik.

I o to mi też chodzi :) aby przy zmianie pelletu nie bawić się z nadmuchem. Ale jak to będzie czas pokaże :)

Dlatego będę wdzięczny za sprawozdanie i opinię ze spalania z lambdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam @Darek21 ja też sobie sprawiłem prezent na święta i zakupiłem sondę jutro do mnie przyjedzie mam pytanie gdzie zakupiłeś tę obudowę bo szukam i nie mogę znaleźć, ja też od razu zakupiłęm ten króciec co się wspawuje w czopuch do czujnika. Cena podobna jak u Ciebie. Podaj może konkretny model obudowy i gdzie go nabyłeś..

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tomek0407 tu http://allegro.pl/sonda-lambda-do-kotla-pieca-fokus-plum-ecolambda-i7071095460.html Jak zadzwonisz i pogadasz to Ciekawych żeczy się dowiesz od właściciela na temat sondy . Oni nie sprzedają żadnego ze swych wyrobów bez sondy.
Dzięki @Darek21 już znalazłem też na portalu.all, też o tym pomyślałem jak Ty z tym nadmuchem , będzie w końcu spokój.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek zawartość tlenu dla poszczególnych mocy powinien podać producent palnika. Wysłałem 2 maile i 2 razy rozmawiałem z serwisem Kipi . Obiecali że coś przyślą ale póki co cisza. Najpierw dla mocy maksymalnej tlen dobrałem na 7,5 % bo płomień wydawał mi się najlepszy. Potem znalazłem użytkownika kotła z sondą na youtube, I on mi podał co ustawił serwis tj. 8,5 % dla max. i odpowiednio 10,5% dla pośredniej i 12,5% dla minimalnej. W sumie podobnie ale trochę wyżej co ja ustawiłem. Teraz na mocy maksymalnej mam 8% i już nie będę podnosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś mi się wydaje że znów mi portfel się odchudzi bo już mnie świerzbi żeby zobaczyć jak to będzie pracować z paliwami gorszej jakość. Teraz jeszcze dla lekkiego porównania. Kupiłem kolejny pellet sosnowo dębowy z certyfikatem din. koszt co prawda duży bo 13 zł za 15kg. Pali się pięknie z wykresów kociołek na nim pykał więcej na minimum niż na średniej mocy. A w przypadku łuski nawet zmieszanej z dobrej jakości pelletem kocioł pracuje na średniej mocy rzadko spadając na minimum. O wyłączeniu się i postoju można zapomnieć. Co prawda taka mieszanka pozwoli mi łuskę spalić ale już nie zainwestuję z agropellety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.