Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli taka uroda 850P-2 C. Ale skoro palnik pracuje prawidłowo to spróbuje się opanować przed wymiana sterowników. Jednak patrząc na wsze econety już mnie portfel swędzi żeby zainwestować w to.  I mając na uwadze że są to urządzenia z oprogramowaniem dedykowanym do palnika mam pytanie. Czy potrzebny jest dodatkowy moduł rozszerzeń do (typ B, C itp.) czy można go bezpośrednio wpiąć do tego sterownika który mam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ten bufor masz wspomagany solarami, czy jest to zbiornik kombinowany typu 2 w 1 (bufor i zbiornik CWU)? Jak obecnie wygląda spalanie dobowe u Ciebie?

Kocur, econet powinien hulać u Ciebie, tylko kup dedykowany do palnika Kipi

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bufor wspomagany solarami poprzez dolną wężownice, zbiornik na CWU osobno 400l ze solarów - miałem je wcześniej. Teraz za wczoraj to wyszło mi 13 kg za 21 dni listopada wychodzi mi 15 kg, październik to 8,86 kg/dobę. Na koniec listopada dam podsumowanie bo się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyzwoite wyniki. Myślisz, że bez bufora byłoby więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, październik lepiej wyglądał więcej słońca było

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też zwrócić uwagę, że w pażdzierniku było o wiele cieplej niż w listopadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normą jest duża różnica w masie paliwa z testu między 6mm a 8mm? U mnie wyszło 1710g vs 1250g. No i zdarzyło się, że sterownik nie zapisał tego 1710g i walił jak oszalały pelletu.

 

Przy mocy 20kW, nawiew 40%, 3,7kg/h najwyższa temperatura spalin jaką miałem to 125* - dużo/mało?

 

Czarne okopcenie to skutek zbyt małej dawki powietrza czy za dużo paliwa?

Edytowane przez arekgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na wsze econety już mnie portfel swędzi żeby zainwestować w to.

 

Żeby Cie nie pokusiło kupować gdzieś na all... lub o...x. Różnie się to kończy, zapewniam ;-)

 

Normą jest duża różnica w masie paliwa z testu między 6mm a 8mm?

U mnie przy 8mm wydajność mam powyżej 16kg/h, przy 6mm natomiast spada do 13,7 kg/h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, czyli odwrotnie niż u mnie :)

 

Spróbuję jutro zmniejszyć dawkę rozpalania na 80g, kaloryczność 5,6 i do nadmuchy ustawić tak jak były "fabrycznie". No i za radą Tomka oczyszczanie "podkręcę".

 

Ktoś pomyśli, że palnik problematyczny, a ja po prostu próbuję wyczuć pellet za 500zł/t :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rada jeszcze dlaczego warto kontrolować %płomienia. Po wsypaniu nowej porcji pelletu (500kg) do zbiornika, który oczekiwał w kotłowni od końca sierpnia, zauważyłem, że %płomień zaczyna szaleć. Widać to na pierwszym zrzucie. Profilaktycznie zrobiłem test wydajności i tu zgłupiałem bo wyszedł mi wynik 500g, a było 1280g. Zaznaczę, że było to drugie półtony tego samego pelletu którym paliłem od września. Zauważyłem, że dziwnie zachowuje się pellet w podajniku i przepuściłem więcej go, potem jeszcze zrobiłem chyba ze dwa test i ustawiłem na 600g bo tak wychodziło . W następnym paleniu płomień wyglądał już jak na drugim zrzucie.

 

Potem przez te kilka dni po każdym zakończonym paleniu robiłem test wydajności zmieniając wynik bo ciągle rósł i dopiero dzisiaj test wydajności wyszedł mi taki sam jak na początku czyli 1280g. Dosypując nową porcje tej drugiej pół tony z pierwszej tony, którą palę nie robiłem testu wychodząc z założenia ten sam rodzaj to i po co.

 

Wniosek nasuwa się taki, że jak płomień zaczyna dziwnie szaleć to należy wykonać test podajnika również, bo może tu leży przyczyna. 

post-65375-0-16535700-1511382170_thumb.png

post-65375-0-29099100-1511382182_thumb.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Tomku trzeba wyczyść z trocin zasobnik? Nie wiem jaki masz zasobnik ale możesz to sprawdzić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty pellet mi leciał ,nie było zanieczyszczeń, zbiornik miałem wybrany do końca gdy wsypywałem nową porcje. Poza tym nic nie zmieniałem w ustawieniach tylko wydajność i %płomienia wrócił do 100%

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz cytat z faceboka od kolegi:

 

"Ciekawostka.

Czy wiesz, że 1 worek pelletu kosztuje tyle samo co 1 paczka papierosów?

Na ogrzanie domku jednorodzinnego potrzeba średnio 4 tony pelletu na rok - to jest 264 worków.
Średni palacz spala 1 paczkę papierosów dziennie czyli aż 365 paczek w roku.
Koszt palenia papierosów to około 5000 zł na rok, w czasie gdy koszt 4 ton pelletu to tylko 3600zł.

Reasumując: Roczny koszt ogrzewania domu jest niższy niż koszt palenia papierosów."

 

koniec cytatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupu econet to kupię u Falco Enterprise jest ich przedstawicielem i ma cały komplet a różnica w cenie to 60 - 70 zł. Jednak obserwując temat temperatur ilości rozpaleń dawek paliwa to co powiecie na moje.

Palnik 26 kw. Temperatura spalin 125-130. Ilość paliwa na max to 5kg / H przy 44% nadmuchu. Palnik włącza mi się 8 - 9 razy na dobę i grzeje do 75 stopni. Do czasu ponownego rozpalenia mija około 1,5 h. Na razie palę słonecznikiem pomieszanym z trocinowym. Na dobę wychodzi mi przy takich temperaturach jak ostatnio około 2 worków pelletu. Czy z tego można coś jeszcze wyciągnąć? Nadmieniam że 215 m2 podłogówki.

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do econet to cena 560 zł. A co do podłogówki to po wielu testach i ustawieniach wyłączyłem ją. Kocioł pracował strasznie niestabilne zawór mieszał jak szalony. Dotyczyło to poprzedniego palnika retortowego. Na tym jak na razie kociołek pracuje stabilnie pompa nawet mimo wahań temperatury również stabilnie a temperatura powrotu 45 do nawet 56 stopni. Jak do tej pory czyli 2 sezony i ten trzeci nie zauważyłem skutków wyłączenia ochrony powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że gość który robił mi kotłownie po przeglądach włączał ochronę ale jak go ściągnąłem parę razy to dał sobie spokój i tylko zalecił mi sprawdzanie kociołka

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł pracował strasznie niestabilne zawór mieszał jak szalony.

Czyli ochronę powrotu masz realizowaną poprzez zawór 4D ? No to rozwiązanie nie jest zbyt udane.

A co do podłogówki to po wielu testach i ustawieniach wyłączyłem ją.

Mam rozumieć, że zrezygnowałeś z tej formy ogrzewania? ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.