Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Eko Pionier 17Kw Ślimak Z Sterownikiem St-750 Z Pid


M4TY5

Rekomendowane odpowiedzi

Dominik20 jeszcze jedna sprawa. Te spadki temperatury masz przez nagle wystudzanie kotla. Sproboj przestawic zawor na 2 albo nawet 1.5. Duzo lepiej jest grzac dlugo nizsza temperatura niz na raz wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie chaupa co ogrzewam jakieś 175m i stalmark eko pionier 25kw pochłania obecnie ze 35 kg/24h jaret 21MG/kg, dom bez ocieplenia, tylko plastiki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maho... z ta klapka to mam tak zrobione, gdy nie wieje to zamyka się całkowicie A gdy wchodzi na obroty to odchyli się do potrzeby...

Co do komina... To mam zamknięty na 1/2 od samego początku, a wcześniej palilem w PID. TAM próbowałem grzebać z ustawieniami serwisu według zaleceń 1mps ale też mi coś nie szło.

Zawór 4-ny... - mam na 4 by na pionie było te około 40st. A i tak te grzejniki nie są jakieś specjalnie ciepłe.

Rano ustawie jak mówisz i spróbuje, może spadek się zmieni.. dodam że to jest Nowy dom. Ocieplony 20 styropianem i dach wełna 25cm, lambda 36..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam... nie zamieszkały jeszcze.. A pale groszkiem 27MJ z Chwalowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 24 godzinach palenia na ustawieniach ręcznych popiołu - fakt - jest bardzo mało, dużo mniej niż na PID-zie.

Natomiast spalanie, to prawie 30 kg/dobę przy temperaturze około 15 st w domu. Nie mam pojęcia co z tym już zrobić ... jakieś to dziwne wszystko.

Maho - tak jak radziłeś przestawiłem ten zawór 4-ny na 2 i popatrzę co będzie się działo z tą temperaturą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat A powiesz mi gdzie to znajdę? Bo szukałem w tych ustawieniach i jakoś tego nie widzę.. gdzie mogę ten powrót wyłączyć? Bo wydaje mi się że wszystko przez ten 4-ny zawór. Świruje ta temperatura,spalanie w granicach 30 kg domu według mnie dobrze ocieplonego, a mimo to temperatura w domu... szkoda gadać.. 10 st przy obecnej, wietrznej pogodzie i -4:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat od kilku dni nie pale na pidzie.. kombinuje i próbuje z tymi ustawieniami recznymi, ale dzieki.. bede szukal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak... znalazlem ta ochrone powrotu i kest wyłączona.. prawie po kolejnej dobie znow spalilo sie okolo 30 kg opalu a w domu jest 9 st. A temperatura na piecu spada do 44 i później piec goni... jakas makabra i brak pomysłu na to :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie gdzie wy zamykacie komin. Bo widzę że część ludzi pisze że ma na pół komin zamknięty a ja żadnej wajchy ( jak to było w starych piecach) z tyłu pieca nie mam, żeby ten komin przymknąć.

I jeszcze pytanie, a raczej prośba o dokładny opis jak zrobić aby klapka od wentylatora nie zamykała się całkowicie w momencie kiedy nie dmucha. Kręcę tymi nakrętkami z dołu do góry i nic to nie daje, w każdym ustawieniu nakrętek, klapka zamyka się do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec mi też spadał na 40 z 55 jak jechałem z pidem dlatego to wyłączyłem wyczyść jescze sobie palnik żeby byl bez szlaki w miarę możesz sobie nasrmtawic trochę większa dmuchawa niż ja mam bo ja mam kiepski węgiel kupowany jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz halotron to tam nie trzeba nic ruszać a klapke na komin zrobiłem sam 20min zamontowalem na kolano zaraz za piecem bo na nowa rura z szyber nie mam miejsca

Dwie dziury ○10 kawałek pręta stara przesłona taka okrągła dziurka na środku pręta nagwintowalem i skręciłem już na piecu jedna śruba piątka twardość 8.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macho, jak już tak doradzasz to powiedz mi co może być przyczyną pocenia się węgla ? Jak nasypie z 60 kg węgla na 4-5 dni to jak wrócę do pieca to po otwarciu zasobnika jego ścianki są mokre, węgiel na nich jest przyklejony a na pokrywie od środka mam krople wody. Za każdym razem muszę to wszystko wycierać szmatą bo inaczej po wsypaniu kolejnej porcji węgiel zawiesza się.  Węgiel jest suchy, leży luzem od lipca, Jak ładuję do wiaderka sam kurz, pył się unosi. Nie ma żadach oznak, żeby był wilgotny. Myślę że, problem tkwi gdzieś w piecu ale nie mam pojęcia gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzą mi do głowy dwa powody tego, że woda się tak gromadzi. Pierwszy to oczywiście wilgotny węgiel a drugi skraplanie z powodu różnicy temperatur zasobnik-kotłownia. Jednak uważam że w przypadku gdyby takie skraplanie miało nastąpić miałbyś mokry zasobnik z zewnątrz. Stąd też prawdopodobnie węgiel, który uważasz za suchy jest taki nie do końca. Tzn wysechł do takiego stopnia jaką masz wilgotność w pomieszczeniu w którym go trzymasz. Jak wsypiesz go do zasobnika i się zagrzeje to resztki wilgoci z niego parują. Miałem podobnie i też myślałem że węgiel jest suchy,  ale odkąd kupuję węgiel w maju/czerwcu to problem znikł. Można dorobić taką rurkę od rozdzielacza z dmuchawy (przed retortą na zewnątrz zbiornika) do góry zasobnika. Ten patent w znacznym stopniu ogranicza skraplanie się wilgoci w zasobniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat. Komin mam zamknięty na 3/4.. podawanie 7 sek. Przerwa 73. Dmuchawa na 23. A temperatura zadana to 55 st. Klapka gdy nie dmucha wentylator się zamyka no i pali około 30 kg. Dziś ustawiłem zawór na maks żeby zagrzac trochę w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale bez PID... tylko na ręcznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.