Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Zmusić Zasyp W Ds Do Zgazowywania.


Clenburnx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam pytanie.Co zrobić aby zasyp w DS zgazował się i wytworzył dużo koksu?

Chodzi mi oto aby opał zgóry spadał na ruszt już odgazowany jako koks?

Podanie pg na zasyp spowoduje,że on się będzie spalać a on ma tylko gazować.

Wyłożyć całą komorę zasypową szamotem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się częściowo spala w komorze to ciepło nie ucieknie, zostanie w kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co? Zasyp koksem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak. Węgiel ma się obsuwać w dół do komory spalania i tam się spalać. Po co miałby się zgazowywać w komorze zasypowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Chodzi mi oto aby opał zgóry spadał na ruszt już odgazowany jako koks?

Podanie pg na zasyp spowoduje,że on się będzie spalać a on ma tylko gazować.

...

W komorze zasypowj są złe warunki do spalania i ma się tam nie palić.

Dylemat w rodzaju zjeść ciastko i mieć ciastko. Odgazowanie węgla i spalanie koksu to zjawiska nierozerwalnie powiązane i dość ciężko je rozgraniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to aby cały gaz spalał się w komorze spalania,palniku,a nie 90% w palniku a 10% w komorze zasypowej(gdzie zamienia się w sadze).

Na ruszczie ma się spalać sam koks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Heso

Taaak...fajna zabawa. Nie da sie niczego przeskoczyć, każdy następny wniosek wypływa z obserwacji poprzedniej przeróbki, a całość polega na ciągłym doskonaleniu, a raczej usuwaniu wad, dla osiągnięcia efektywności i np. wygody obsługi. Przy tym można się sporo dowiedzieć o spalaniu.

 

Możecie mnie uznać za psychicznego, ale znowu wyrzuciłem ruszt, ten widoczny na filmiku. Uzyskałem przez zmniejszenie dopływu powietrza od spodu znaczne wydłużenie czasu palenia i przy okazji także podwyższenie temperatury w tym miejscu. Po co ta temperatura ? Otóz zawsze interesowało mnie, dlaczego własciwie taki np. styropian strasznie kopci sadzą po zapaleniu, chociaż to czysty węglowodór (spieniony polistyren). Kopci, jak wiecie, także węgiel, nieprawidlowo spalany. Co trzeba zrobić, żeby nie wydzielił ani grama sadzy przy spalaniu ? Hmm, chyba już wiem: wysoką temperaturą trzeba spowodować wydzielenie z niego palnych gazów (na razie bez mieszania z poIwietrzem ) a dopiero w następnym kroku spalić zmieszane gazy, najlepiej w izolowanym cieplnie "palniku". Z takich dopiero, czystych, b. gorących spalin możemy odebrać ciepło - w żadnym wypadku wcześniej - w czasie samego wtórnego spalania. W większości kotłów przy "zimnym" dla płomieni płaszczu kotła nie ma dla tego procesu dobrych warunków.

Z ciekawości wrzuciłem parę kg groszku: szczególnie czysto spala się po zasypaniu go trocinami, które całkowicie pozbawiają go możliwości utworzenia płomienia w palenisku i tylko spalane są nastepnie gazy. Stąd wniosek, że nawet powietrze pierwotne tak wpływa na obniżenie temperatury płomieni że łatwo o wydzielanie sadzy. Identycznie zachowuje się wspomniany styropian. (Bez obaw, nie będę nim palił, chociaż nie widzę różnicy w jakości spalin przy paleniu nim czy drewnem). Nawiasem mówiąc, wyczytałem że drewno wymaga takich samych zabiegów

( głównie wysokiej temperatury) dla CAŁKOWITEGO dopalenia, inaczej dym, sadza, smoła, straty z niedopalenia...Pozdrawiam.

Co autor miał namyśli?

Skoro fest dmuchamy w żar to mamy intensywne spalanie koksu i wysoką temperaturę.Koks się szybko wypala powstaje żużel.

Skoro będziemy dawać do żaru małe ilości powietrza to koks będzie się powoli spalał w niskiej temperaturze produkując masę tlenku węgla??? Autor coś tu chyba kręci???

Nie zamierzam spalać styropianu ale mam duże ilości drewna,kory i trotu,zrębki,głównie iglaste.

Więc aby rozpędzić żar do białości muszę zamontować dmuchawę.

Szamot w palniku świeci na pomarańczowo-zòłto.

Na wymienniku nie widać sadzy ale jak pojeździć palcami to palce są czarne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clenburnx przypominasz mi kogoś z innego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie trochę o procesie spalania węgla oraz drewna - jesto to "trochę" bardziej skomplikowany proces niż by się mogło wydawać.

U siebie robię to tak: wsypuję zważoną ilość węgla (około 17 kg) po spaleniu sprawdzam na cepłomierzu ile uzyskałem energii - wiem czy ewentualna modyfikacja jest dobra. Wczoraj np. włożyłem inne zawirowywacze. Zmniejszyła się temp. spalin, wymiennik wydaje się bardziej czysty, zmniejszył się ciąg i wydłużył czas spalania. Ilość ciepła taka sama tzn. z 17 kg węgla Retoter plus uzyskałem 308 MJ. Największy wpływ na sprawność miało zamontowanie miarkownika ciągu z czujnikiem temperatury spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też tak myślę Mario,to chyba 4-te "życie" tego kolegi. ;)

Do cytatu eksperta heso,powiem krótko, te obserwacje były już przed wojną,np. piec Szrajbera,a wymiennik zawsze będzie miał cienki nalot sadzy.

Jeśli tylko sadza to jest ok, jeśli smoła już nie. :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W elektorwni sadzy nie mają.Czyli tylko palnik pyłowy.

Panie Kupfer mógłby Pan podesłać link do tego pieca szrajbera.

Witek nie mogłe usuwać postów?

To może inaczej jak oddzielić spalanie koksu od spalania gazów.Chciałem odpowiedź na pytanie jam zmusić opał do całkowotego odgazowania zanim spadnie na ruszt i zacznie się spalać tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan ekspert Heso to niech zacznie produkować piece dla afryki i azji (kopcą czym popadnie)u nas w Europie to zasypowe tylko do 2023 podajnikowe do 2030.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palacz60 na pewno by pomógł,on wie wszystko nt temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan ekspert Heso to niech zacznie produkować piece dla afryki i azji (kopcą czym popadnie)u nas w Europie to zasypowe tylko do 2023 podajnikowe do 2030.

A palenie asfaltu opanowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd bym miał wziąść asfalt???

Asfalt to się w ogule pali przeciesz to głównie kamienie a lepiszcza jest może 10%???

W 2020 lub 2023 wejdzie dyrektywa Eco Desing i zasypowce dowidzenia następnie w 2030 całkowity zakaz spalania węgla.

Po co miał bym spalać asfalt skoro mam dużo darmowego drewna??? Asfalt to na drogi.

Kto to palacz60 nie ma go w spisie użytkoników???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie mtdeusz bierze opony od palacza60 i wychodzi czyste powietrze ;) ale nie wiem czy kominem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.