Skocz do zawartości
IGNOROWANY

K.szrajber Nowoczesne Piece Mieszkaniowe


Rekomendowane odpowiedzi

Po licznych monitach z forum zamieszczam tę publikację - otrzymałem ją jako plik ok 150Mb i ni jak nie mogłem w całości włożyć a zmiana rozdzielczości mocno odbijała się na jakości

podzieliłem na 6 części

nowoczesne piece cz1.pdf

nowoczesne piece cz2.pdf

nowoczesne piece cz3.pdf

nowoczesne piece cz4.pdf

nowoczesne piece cz5.pdf

nowoczesne piece cz6.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiowanie niestety wielce prostackie - mało światła powoduje trudność czytania; kadrowanie z paluszkiem zaś - śmieszne i pamięciożerne. A wreszcie brak kompresji plikui; proste programy graficzne (np.Irfanview) umożliwiają optymalizację wielkości pliku przy stratach niezauważalnych !

Okazuje się, że palenie z PW to nic nowego - rys.9 str.28 pokazuje takie palenisko o których rozpisują się teraz US-inventorzy :P ; doprowadzenie powietrza w strumień spalin powoduje dopalanie sadzy....Brak niestety prec regulacji dopływu tego cennego dopalacza (tylko bez skojarzeń :o)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dostałem taki plik - nie chcesz nie używaj, ...

To tylko uwagi techniczne dla przyszłych fotokopistów (nasi studenci są tu mistrzami). Zał. pliki można było spokojnie skompresować o 70% przed konwersją do pdf.

Sama zaś książka ciekawa i stanowi doskonały przykład sensownie kreatywnego marketingu: p.Szrajber produkował piece w zestawach do montażu(vide załączniki), zaś książka pozwalała samokształcić się zdunom i amatorom tego zawodu - obecnie powracającego w postaci kominkarzy ! Brakuje u nas obecnie takich opracowań w nowym wcieleniu, z użyciem nowo-produkowanych detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtarzam dostałem ten plik w PDF. sam robię kopie na skanerze i dobrze wychodzą- nie miałem programu aby z pdf hurtem przekonwertować 145 stron na jpg i potem zmniejszać objętość.

Mogłem tylko poj strony dla ciekawości z pdf na jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to czasochłonne i kłopotliwe - masywny jpg niedostatecznie oświetlony, to jak dobry kocioł z kiepskim paliwem :wacko: .Tak czy inaczej, wielkie dzięki za interesującą lekturę :rolleyes:! Jakoś obecni producenci np.kominków nie drukują tak obszernych podręczników, a wielka szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak przedwojenny p.Szrajber myślał inaczej - może obecnie traktujemy klienta zbyt megalomańsko, jako naiwne dziecię we mgle :o ... A może właśnie klient 'oświecony' będzie wierniejszy, nie 'napsoci' w instalce, i w efekcie zarobimy więcej przy mniejszym nakładzie sił i środków???

W świecie anglosaskim słówka 'client' i 'customer' nie są dokładnie synonimami! To drugie właściwie oznacza 'our customary client' - właśnie takiego klienta 'wzwyczajonego :D' już dla swego dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie.

Udało mi się, tak na szybcika, troszkę zmniejszyć pierwszy z plików. Jaj będę miał chwilkę, to mogę potraktować podobnie również pozostałe. Choć to troszkę już czasu minęło, ale może znajdą się chętni, którzy jeszcze nie zassali, więc można troszkę transferu i miejsca oszczędzić.

 

A może by tak scalić w jeden pdf (pewnie ok. 35Mb by to miało)?

nowoczesne piece cz1-01.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 lat później...
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.