Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Parametrów Kotła Kostrzewa Twin Bio Luxury


NOVA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie i jednocześnie prośbę o udostępnienie kodu do ustawień serwisowych kotła twin Bio luxary 24 kw Kostrzewy. Chciałbym samodzielnie spróbować ustawić parametry aby troszkę mniej palił ... dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
31.03.2012 в 10:02, bercik302 писал (а):

Можете ли вы указать параметры переменной геометрии горелки? Для меня на палитре лава время от времени всплывает блокированный линейный привод, не хватает сит. После поворота котла все работает.

  •  
 
 

Файл конфигурации устройства не найден
Информация
Настройки котла
Лето / Зима
Настройки смесителя 1
Сервисные настройки
Сервисные настройки
Настройки горелки
Розжиг
 
Время розогрева
30 сек.  
 
Начальная доза топлива
60 гектаров  
 
Темп. прод. сгор. конца розжига
5 %  
 
Наддув розжига
50 %  
 
Время розжига
8 минут.  
Работа
 
Максимальная мощность Горелка
17,0 кВт  
 
Максимальная мощность Горелка FL
100 %  
 
Миним. мощьность Горелка FL
60 %  
Настройки наддува
 
Наддув - номинальная мощность
42 %  
 
Наддув Промежуточная мощность
36 %  
 
Наддув Миним. мощьность
28 %  
 
Время цикла в режиме РАБОТА
18 сек.  
 
Время надзора
0 минут.  
 
Эфективность питателя
9,4 кг / ч.  
 
Теплотворная способность топлива
5.6 кВт / кг  
Очистка
 
Макс. время работы сервопр. линейного
240 сек.  
 
Расширенный сервопривод линейный
8,3 В  
 
Скрытый сервопривод линейный
2,8 В  
С Сергеняемой геометрией решетка
 
Управление
Включи  
 
Сервопривод минимальная мощность
5,0 В  
 
Задержка сервопривод линейный
60 сек.  
 
Шаг сервопривод в возврат
1,0 В  
 
Шаг Горелка в возврат
20 %  
 
Время ожидания в возврат
60 сек.  
 
Чистка - пространство
1,0 кг  
 
Чистка - движение
1,0 В  
Решетка - дерево
 
Максимальное время розжига
60 минут.  
 
Работа наддува - надзор
20 сек.  
 
Перерыв поддува - надзор
8 минут.  
 
Время обнаружено. отсутствие топлива
15 минут.  
Настройки котла
 
Режим работы
ПОСТОЯННЫЙ  
Защита возврата
 
Охрона возвратки
Выключено  
 
Максимальная температура котла
80 ° C  
 
Выбор термостата
Выключено  
 
Гистерезис котла
5 ° C  
 
Выкл. насос от термостата
OFF  
Настройки контейнера
 
Емкость бункера
196 кг  
 
Датчик уровня топлива
Выключено  
Питатель
 
Время выполнения теста
15 минут.  
Настройки ЦО и ГВС
 
Температура включения насоса ЦО
45 ° C  
 
Время ожидания ЦО от термостата
3 минуты.  
 
Рабочее время ЦО от термостата
60 сек.  
 
Повыш. тем. котла от ГВС и пом.
15 ° C  
 
Время ожидания цирк. насоса
30 минут.  
 
Время работы цирк. насоса
70 сек.  
 
Темп. старта цирк. насоса
28 ° C  
 
Теплообменник
НЕТ  
Настройки смесителя 1
 
Управлением смесителем 1
Включено ЦО  
 
Выбор термостата
Универсальный  
 
Мин. темп. смесителя 1
30 ° C  
 
Макс. темп. месителя 1
70 ° C  
 
Время откртия клапана
120 сек.  
 
Выкл. насос от термостата
НЕТ  
 
Гистерезис смесителя 1
2,0 ° C  
 
ЛЕТО
Выключено  
Выход Н
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

staram się dogadać z moim kotlem ale cos nie idzie... czytam wskazówki, zmieniam parametry ale... kociol kostrzewy mini bio luxury 21 z palnikiem VG grzeje jak wsciekly... na panelu pokojowym zamontowanym w najchłodniejszym pomieszczeniu w domu zadane 21 grzeje do 25 czsem wyżej ale reguly nie ma... jest zdecydowanie za ciepło i bez znaczenia czy pracuje w trybie komfort czy ustawie harmonogram...czy ma ktos jakies sugestie od czego zacząć? tak łopatologicznie bo zaczynam przygodę ( 4ty miesiąc) z ogrzewaniem pelletem.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KostrzewaDoradca
W dniu 20.10.2018 o 18:49, pkwiecie napisał:

Witam

staram się dogadać z moim kotlem ale cos nie idzie... czytam wskazówki, zmieniam parametry ale... kociol kostrzewy mini bio luxury 21 z palnikiem VG grzeje jak wsciekly... na panelu pokojowym zamontowanym w najchłodniejszym pomieszczeniu w domu zadane 21 grzeje do 25 czsem wyżej ale reguly nie ma... jest zdecydowanie za ciepło i bez znaczenia czy pracuje w trybie komfort czy ustawie harmonogram...czy ma ktos jakies sugestie od czego zacząć? tak łopatologicznie bo zaczynam przygodę ( 4ty miesiąc) z ogrzewaniem pelletem.

Pozdrawiam

Piotr

Witam.
W jakim trybie działa urządzenie i czy w układzie znajduje się zawór 4D z siłownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za zainteresowanie

Próbuję już różnych ustawień i bez zmian. W tej chwili włączony jest harmonogram, sterowanie fuzzy logic, wyłączyłem sterowanie pogodowe kotła i mieszacza, pora roku ustawiona na auto, na panelu pokojowym ustawione 19* na dzień i 17 noc a i tak utrzymuje się 23/24. Na noc muszę przełączać w tryb lato bo inaczej spać nie można. Zawór 4D jest z automatycznym sterowaniem i w ustawieniach "mieszacza" tez chyba wszystkie wartości już wyzerowałem. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam piec Kostrzewa Twin Bio Luxury 24Kw.Jak bym wiedział, że bedą takie cyrki z ustawieniem pieca nigdy w życiu bym go nie kupił.Jeśli posiadacie dostęp do gazu taka moja dobra rada zapomnijcie o piecu na pellet nie ważne jakiej firmy.Podłączcie sobie piec na gaz.Oszczędzicie sobie dodatkowych kosztów i nerwów.Wyrzucone, że tak powiem 12 tys. (+ koszty serwisu) w błoto już nie wspomnę o serwisie, który słabo zna się na rzeczy.Serwis przyjeżdża jak mu się podoba.Zero konkretów.Nie było miesiąca aby piec się nie zawiesił albo nie wyskoczył jakiś problem.Po roku czasu wymieniony na nowy ruchomy ruszt palnika z powodu częstych zacięć co wiązało się oczywiście z wyłączeniem pieca.Po jednym sezonie grzewczym przepaliła się grzałka rozpalająca za która trzeba było zapłacić bo gwarancje miała tylko na rok, która miesiąc temu minęła. Zamontowany jest również zawór mieszający 4D plus sterownik pogodowy mieszacza.Ogólnie ustawienie i wyregulowanie tego pieca graniczy z cudem.Jeśli ktoś będzie potrafił ustawić mi ten piec to nawet jestem skłonny zapłacić bo na serwis Kostrzewy nie ma co liczyć.Za takie pieniądze tak mnie *** bierze, że to tylko u nas w kraju tak może być.Licząc wszystko i sumując (nie będę wymieniał za co) to już spokojnie wydałem 15 tysięcy a piec dalej nie uregulowany i chodzi jak mu się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, KostrzewaDoradca napisał:

Witam.
Proszę powiedzieć jak ustawiony jest Parametr : Mieszacz > Wyłączenie pompy od termostatu  ?

Ustawione było NIE... z ciekawości przełączyłem na TAK (pompka wyłączyła się a 4D zamknął się) trzymam kciuki zeby to rozwiazalo problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametr : Mieszacz > Wyłączenie pompy od termostatu  ? Mam włączony na tak.W moim przypadku jest tak samo(pompka wyłączyła się a 4D zamknął się)  i mam ustawione aby na grzejniki temperatura była 38° i nigdy nie mogę uzyskać tej temperatury.Za to na powrocie temperatura jest wysoka.Już myślę, żę może zawór został źle zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kotłownia odpalona i Kostrzewa Twin Bio Luxury NE 16kw grzeje ale kilku krotnie zdążyło się że przy rozpalaniu z boku drzwiczek i przez otwór obudowy z tyłu kotla w którym wchodzi czujnik temperatury wydobywa się dym.Dzisiaj rano po otwarciu drzwi garażowych myślałem że coś się pali tak było  siwo :/ Po uzyskaniu płomienia wszyatko jest OK.Czy ktoś z użytkowników spotkał się z takim problemem ?

20181023_201504-1280x960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KostrzewaDoradca

Witam.
Powodów może być kilka.
a) za słabo dokręcony  palnik
b) drzwiczki są źle wyregulowane i nie dociskają prawidłowo.
c) uszkodzony sznur uszczelniający
Jeżeli korzystał Pan z usługi serwisanta to proszę mu to zgłosić.
W przypadku gdy uruchamiał pan urządzenie w własnym zakresie proszę o sprawdzenie dokręcenia palnika , sprawdzenia stanu sznura , ewentualna próba regulacji drzwiczek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Piec odpalał Serwisant.

Palnik jest dokręcony,sznur uszczelniający wygląda jak nowy.Drzwiczki regulacji nie posiadają bo otwory w których znajdują się śruby nie mają luzu na którym można by cokolwiek wyregulować.

Kontaktowałem się z serwisantem ale on stwierdził że przyczyną wydobywania się dymu mogą być warunki atmosferyczne tzn.niskie ciśnienie i wiatr który od kilku dni mocno dmucha.Te niesprzyjające warunki mogą powodować obniżenie się ciśnienia w układzie kominowym i dym który powstaje  podczas rozpalania wydobywa się tam gdzie ma lżej czyli z pod drzwiczek i obudowy.

Komin jest postawiony z zachowaniem wszystkich norm obowiązujących.

Średnica komina to fi 180.

Zalecił również żeby wyciągnąć jeden z zawirowaczy spalin i obserwować czy dymienie ustanie.

Samo dymienie z pod drzwiczek to nic takiego ale czemu dym wydobywa się z pod  obudowy czujnika tego mi nie wyjaśnił ? 

Screenshot_20181025-113301_Video Player-1024x2105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.