Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Parametrów Kotła Kostrzewa Twin Bio Luxury


NOVA

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie czy u Was palnik VG też często się zacina przez spieki ? Zmienna geometria palnika blokuje się i wyskakuje alarm, konieczne jest czyszczenie palnika.  Druga sprawa jak przyszły mrozy kocioł w trybie ciągłej pracy temp zadana 60'C nie może ociągnąć zadanej temperatury, dochodzi max do 47'C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj iglastego z certyfikatem. W marketach budowlanych można dostać. Cena jest tragiczna, ale worek czy dwa dla testów to nie wielka strata.

Przy iglastym będzie się bardziej wymiennik brudził, ale nie powinno być spieków. Miałem kilka worków liściastego bez certyfikatu i musiałem codziennie palnik skrobać.

Jak dasz radę to nagraj płomień i gdzieś wrzuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy u Was palnik VG też często się zacina przez spieki ? Zmienna geometria palnika blokuje się i wyskakuje alarm, konieczne jest czyszczenie palnika. Druga sprawa jak przyszły mrozy kocioł w trybie ciągłej pracy temp zadana 60'C nie może ociągnąć zadanej temperatury, dochodzi max do 47'C

Zmniejsz kaloryczność peletu. Czy dokonales pomiary dawki peletu - test 15 min?Ustaw te parametry i powinno byc ok.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test wagowy , czyli wydajność podajnika dla każdego pelletu będzie inna, dlatego po zmianie pelletu powinno się taki test zrobić i wpisać prawidłową wartość w sterowniku.

Robi się go banalnie prosto, zdejmujesz rurę z palnika , podstawiasz jakieś wiaderko , lub worek , włączasz podajnik na 15 min i niech się sypie do wora. Potem ważysz na dobrej wadze to co wysypał i wpisujesz to w sterownik. Po zmianie pelletu powinno się też korygować kaloryczność, jeżeli na workach jest podana to wpisać taką , a jak nie ma to wpisać 4,8 .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla własnego dobrego samopoczucia zostaw wpisane tyle ile ma kocioł , bo tak powinno się dobierać moc palnika do mocy kotła, jak bez problemu dogrzewa ci dom to nie ma się czym przejmować .

To że osiąga według sterownika 21,4 kW może wynikać z zaniżonej kaloryczności opału. Generalnie wskazania sterownika są tylko orientacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pluma ecotouch 860p dotykowy kolorowy kocioł twin bio luxury 24. U mnie też pyta czy zapisać i daje zapisz. Ale jak wejdę kolejny raz to już parametr jest zmieniony. Tyczy się to tylko tego parametru wydajności podajnika z tego co zauważyłem.

Edytowane przez bercik302
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.