Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Parametrów Kotła Kostrzewa Twin Bio Luxury


NOVA

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, potrzebna jest szerokopasmowa sonda + interface, który mówi do sterownika po szynie CAN. To jest dramat. Chyba już bardziej nie dało się sprawy skomplikować. Kostrzewa obiecuje oszczędność na poziomie 20% po zastosowaniu lambdy. W moim przypadku inwestycja zwracała by się minimum 4 lata gdzie gwarancja na moduł jest 2 letnia a na sondę roczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem twin bio luxury 24kw mam problem z czujnikiem ilości paliwa (pelletu)  Działa u Was on prawidłowo ? Mam zasobnik 290l wchodzi 10 x15kg w ustawieniach wprowadzone mam 152kg (pojemność zasobnika) przy tych ustawieniach wskaźnik pelletu źle pokazuje a wręcz  jest do niczego. Po krótkiej chwili spada z 100% na 90%  i ciągle  szybko w dół. po 3-5h alarm o braku paliwa i kocioł się wygasza. Gdy wyłączę czujnik i liczy paliwo z dawki to też głupoty pokazuje tyle że kotła nie wygasi wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzałeś kalibrację poziomu paliwa?

Opis z instrukcji obsługi:

Regulator oblicza poziom paliwa w oparciu o jego bieżące zużycie. Ustawienia fabryczne nie zawszę będą odpowiadać rzeczywistemu zużyciu paliwa przez dany kocioł, dlatego do poprawnego działania metoda ta wymaga kalibracji poziomu przez użytkownika regulatora. Nie są wymagane żadne dodatkowe czujniki poziomu paliwa.

• Kalibracja: Zasypać zasobnik paliwa do poziomu, który odpowiada pełnemu załadunkowi 100%, po czym ustawić wartość parametru: Ustawienia kotła > Poziom paliwa > Kalibracja poziomu paliwa > Poziom paliwa 100% W oknie głównym wskaźnik ustawiony zostanie na 100%. Oznaką trwania procesu kalibracji jest pulsujący wskaźnik poziomu paliwa. Wskaźnik będzie pulsował do czasu zaprogramowania punktu odpowiadającego minimalnemu poziomowi paliwa. Należy na bieżąco kontrolować obniżający się poziom paliwa w zasobniku. Z chwilą, gdy poziom obniży się do oczekiwanego minimum, należy ustawić wartość parametru: Ustawienia kotła > Poziom paliwa > Kalibracja poziomu paliwa > Poziom paliwa 0%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomogło. Jeszcze taki pytanie przy spalaniu sewisant powiedział mi że nie powinno być praktycznie widać domu z komina. U mnie jednak widać szary dym. Mam takie ustawienia w trybie praca: max moc palnika 24kw minimalna 30% czas cyklu praxy 20s czas nadzoru 0min wydajność podajnika 10kg/h kaloryczność 5.0 ustawienia nadmuchu: moc nominalna 70% pośredni 50% minimalny 30%. Pellet spała się chyba ok czasami jakis niedopalek widać w popiele. Płomień miedzy 75-100% kocioł twin bio luxury 24kw

 

Co sądzicie o takich ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam piec o mocy 12 KW z palnikiem VG i nie ukrywam, że od 4 miesięcy ciągle z urządzeniem jest coś nie tak. Liczę, że może forumowicze coś pomogą, bo na serwis kostrzewy to już mi słów brakuje – totalna porażka.

Problem tkwi w tym, że nie wiem co zrobić, żeby obniżyć temperaturę palnika, która oscyluje w granicach 50 stopni. Na filmikach na YT widać, że temperatura palnika to około 35 stopni. Serwis kostrzewy twierdzi, że do 40 stopni. Co może być przyczyną wysokiej temperatury pracy palnika? Jak przedstawia się temperatura Waszych palników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam piec o mocy 12 KW z palnikiem VG i nie ukrywam, że od 4 miesięcy ciągle z urządzeniem jest coś nie tak. Liczę, że może forumowicze coś pomogą, bo na serwis kostrzewy to już mi słów brakuje – totalna porażka.

Problem tkwi w tym, że nie wiem co zrobić, żeby obniżyć temperaturę palnika, która oscyluje w granicach 50 stopni. Na filmikach na YT widać, że temperatura palnika to około 35 stopni. Serwis kostrzewy twierdzi, że do 40 stopni. Co może być przyczyną wysokiej temperatury pracy palnika? Jak przedstawia się temperatura Waszych palników?

 

 Dzięki pomogło. Jeszcze taki pytanie przy spalaniu sewisant powiedział mi że nie powinno być praktycznie widać domu z komina. U mnie jednak widać szary dym. Mam takie ustawienia w trybie praca: max moc palnika 24kw minimalna 30% czas cyklu praxy 20s czas nadzoru 0min wydajność podajnika 10kg/h kaloryczność 5.0 ustawienia nadmuchu: moc nominalna 70% pośredni 50% minimalny 30%. Pellet spała się chyba ok czasami jakis niedopalek widać w popiele. Płomień miedzy 75-100% kocioł twin bio luxury 24kw

 

Co sądzicie o takich ustawieniach?

24kw  20c.  8.0kg  5,5KBT         70% 55% 40%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam piec o mocy 12 KW z palnikiem VG i nie ukrywam, że od 4 miesięcy ciągle z urządzeniem jest coś nie tak. Liczę, że może forumowicze coś pomogą, bo na serwis kostrzewy to już mi słów brakuje – totalna porażka.

Problem tkwi w tym, że nie wiem co zrobić, żeby obniżyć temperaturę palnika, która oscyluje w granicach 50 stopni. Na filmikach na YT widać, że temperatura palnika to około 35 stopni. Serwis kostrzewy twierdzi, że do 40 stopni. Co może być przyczyną wysokiej temperatury pracy palnika? Jak przedstawia się temperatura Waszych palników?9.0k

100%-30%=40%34%30%  21cek 9.0kg 5,5 kbt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam piec o mocy 12 KW z palnikiem VG i nie ukrywam, że od 4 miesięcy ciągle z urządzeniem jest coś nie tak. Liczę, że może forumowicze coś pomogą, bo na serwis kostrzewy to już mi słów brakuje – totalna porażka.

Problem tkwi w tym, że nie wiem co zrobić, żeby obniżyć temperaturę palnika, która oscyluje w granicach 50 stopni. Na filmikach na YT widać, że temperatura palnika to około 35 stopni. Serwis kostrzewy twierdzi, że do 40 stopni. Co może być przyczyną wysokiej temperatury pracy palnika? Jak przedstawia się temperatura Waszych palników?

Mam palnik vg 24 i temperatura dochodzi do ok 42-45

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się jakiej firmy fotokomórki(czujniki płomienia) stosuje kostrzewa? Simens czy Danfoss? Na pewno jest czerwona - wysokiej czułości. Swoją wyczyściłem, ale jest coraz gorzej z detekcją. Pozostaje wymiana. Oryginalnej, znaczy przepakowanej w Koszalinie nie mam zamiaru kupować skoro oryginalna prosto od producenta jest 4 razy tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za duży nadmuch. Ja mam 46 - 38 - 34%, ale 12kW. Ile masz popiołu z worka pelletu?

U mnie nadmuch 28 – 44 – 57 i chyba ten nadmuch minimum mam za niski, bo ostatnio jak długo pracuje na niskiej mocy to zaczyna się osadzać czarna sypka sadza na wymienniku. Ciężko jest go wyregulować i płomień jest niestabilny – skacze od 30 % do 90 %. Na wyższych mocach nie ma tego problemu płomień ładnie oscyluje w granicach 90 %.

  

alien125 czy mógłbyś podać tak dla porównania swoje ustawienia palnika z poziomu serwis -> palnik -> praca: max Maksymalna moc palnika, Maksymalna moc palnika FL, Minimalna moc palnika FL, Czas cyklu w trybie PRACA (ile czasu masz podawanie a ile postój na poszczególnych mocach); Wydajność podajnika; Kaloryczność paliwa.

 

Co do temperatury palnika to chyba udało mi się częściowo rozwiązać problem – wyczyszczenie wymiennika (była warstwa smoły) i mała korekta ustawień poprawiły temperaturę palnika teraz śmiga w granicach 41 – 43 stopnie. W wolnej chwili wyczyszczę jeszcze otwory, w których siedzą zawirowywacze i zobaczymy czy to coś jeszcze zmieni. Po tych zabiegach zauważyłem też, że kocioł znacznie szybciej się rozpędza i szybciej dochodzi do zadanej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się jakiej firmy fotokomórki(czujniki płomienia) stosuje kostrzewa? Simens czy Danfoss? Na pewno jest czerwona - wysokiej czułości. Swoją wyczyściłem, ale jest coraz gorzej z detekcją. Pozostaje wymiana. Oryginalnej, znaczy przepakowanej w Koszalinie nie mam zamiaru kupować skoro oryginalna prosto od producenta jest 4 razy tańsza.

Kostrzewa stosuje takie 

 

http://sklep.herrmann.com.pl/pl/p/Fotoelement-LDS-057H7085-Danfoss-bez-wtyczki/446

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, danfoss. Niestety po wymianie fotoczujnika sytuacja z płomieniem bez zmian. Sprawdziłem już wszystko. Pozostaje błąd konstrukcyjny palnika - u mnie czujnik nie widzi bezpośrednio płomienia a jedynie poświatę. Dopóki blachy były nowe, świecące poziom płomienia był 30 - 40%. Obecnie wszystko zmatowiało i pokazuje 5 -15 %. Inna możliwość to usterka sterownika. Możliwe, że źle próbkuje wartości z czujnika. Czy jest tu jakiś spec, który się na tym zna? Wie jakie wartości(rezystancje) powinien uzyskiwać czujnik? Czy czujnik powinien widzieć bezpośrednio płomień?

 

@KRZYKOLA, nie podam ci wartości bo obecnie mam problem. Mogę jedynie napisać, że temperatura palnika nie przekracza 30 stopni niezależnie od ustawień. Nie wiem czy jest to właściwe wskazanie czy błąd analogiczny do poziomu płomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alien125 wyjmij ten czujnik na świat , odpal podgląd palnika i będziesz widział czy to wada sterownika, ja jak testowałem swój przed wyczyszczeniem go, to przy wygaszonym kotle świeciłem latarką w otwór czujnika i patrzyłem na wskazania sterownika , po wyczyszczeniu i ustawieniu elementu światło- czułego , tak żeby  przy świeceniu latarką wskazywał najwyższe wartości , z czujnikiem święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, danfoss. Niestety po wymianie fotoczujnika sytuacja z płomieniem bez zmian. Sprawdziłem już wszystko. Pozostaje błąd konstrukcyjny palnika - u mnie czujnik nie widzi bezpośrednio płomienia a jedynie poświatę. Dopóki blachy były nowe, świecące poziom płomienia był 30 - 40%. Obecnie wszystko zmatowiało i pokazuje 5 -15 %. Inna możliwość to usterka sterownika. Możliwe, że źle próbkuje wartości z czujnika. Czy jest tu jakiś spec, który się na tym zna? Wie jakie wartości(rezystancje) powinien uzyskiwać czujnik? Czy czujnik powinien widzieć bezpośrednio płomień?

 

@KRZYKOLA, nie podam ci wartości bo obecnie mam problem. Mogę jedynie napisać, że temperatura palnika nie przekracza 30 stopni niezależnie od ustawień. Nie wiem czy jest to właściwe wskazanie czy błąd analogiczny do poziomu płomienia.

Kolego mam ten sam palnik i plomien jest ok90% ale nadmuch max mam ustawiony na 77. Jezeli u ciebie z komina idzie ciemny dym to masz za maly nadmuch. Niestety te palniki potrzebuja wiecej wiatru niz np kipi.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mam dobre. Dymu nie widać, a popiół ma kolor kawy z mlekiem. Problem stanowi detekcja płomienia przy rozpalaniu. Poziom płomienia spada do 0% przy rozżarzaniu i sterownik przestaje podawać paliwo. Następnie czyści palnik i rozpala od nowa. Potrafi to trwać kilka godzin zanim załapie i zacznie pracę.

 

@besix, pamiętasz jak u ciebie wyglądał otwór na czujnik? Ma on prześwit do komory spalania? U mnie czujnik wchodzi w przestrzeń między ścianą palnika, a ścianą ślimaka. Z przodu ta przestrzeń też jest zaślepiona i jest tam prawie ciemno. Światło płomienia dociera poprzez odbicie od dolnej ściany palnika, ale jest bardzo słabe. Nie wiem jak to dokładnie opisać. Jak wyjmę czujnik na zewnątrz to poziom płomienia od razu 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik mam Platinum Bio 1 V02. Chyba gdzieś już o tym pisałem.

Powiedz mi jeszcze tak łopatologicznie dla upewnienia się, że dobrze zrozumiałem. Jak wyjmiesz czujnik płomienia i w jego miejsce włożysz np. drut to dojdziesz aż do wnętrza kotła(popielnika)? Ja się zatrzymam na wysokości końca podajnika ślimakowego i dalej jest blacha. Chyba już wiem o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kynios tak właśnie mam ciemny dym z komina i też mnie to zdziwiło bo podobno przy spalaniu pelletu nie ma tak widocznego dymu. Dziś dam większy nadmuch. Zobaczymy czy będzie jakaś zmiana.

Zastanawia mnie jeszcze parametr cykl pracy podajnika, który mam u siebie nastawiony na 20 s. Czy jest ok i czy nie jest za duży przy palniku 12 kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kynios tak właśnie mam ciemny dym z komina i też mnie to zdziwiło bo podobno przy spalaniu pelletu nie ma tak widocznego dymu. Dziś dam większy nadmuch. Zobaczymy czy będzie jakaś zmiana.

Zastanawia mnie jeszcze parametr cykl pracy podajnika, który mam u siebie nastawiony na 20 s. Czy jest ok i czy nie jest za duży przy palniku 12 kw?

Cyklu pracy raczej nie zmieniaj zwiększ nadmuch.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alien125 Skoro to ten sam palnik to powinien mieć oprócz otworu grzałki, jeszcze jeden w górnej części po lewej stronie ( strona montażu czujnika płomienia) jak wymontuję czujnik płomienia i zaświecę latarką w ten otwór to widzę światło w komorze spalania . Bardziej łopatologicznie nie umiem tego wyjaśnić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wkładki , to ma ona wpływ na jasność płomienia , wynika to z tego, że mocno wsunięta wkładka ogranicza ilość światła jaka przenika przez otwór do czujnika , żeby poprawić sytuację, trzeba wkładkę wysunąć przynajmniej centymetr . Czyli wsuwamy wkładkę na maxa, po czym delikatnie wysuwamy, uszczelniamy sznurem od góry między blachą palnika a wkładką , żeby górą nie przedostawało się powietrze i dobrze jest też uszczelnić, takim sznurem dół i boki rusztu. Jak będę czyścił palnik to zrobię foty i wstawię , wszystko się wyjaśni. Oczywiście jak ty alien nie masz tego otworu , to wysuwanie wkładki nic nie da.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.