Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kostrzewa Twin bio luxury


Konop

Rekomendowane odpowiedzi

A w serwisie nie udzielą Ci informacji? Przecież Kostrzewa to podobno najbardziej rozpowszechniony serwis w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zwyczaje. Ja rozumiem ze jak ktoś pisze na forum to już jest po serwisie i nic z tego nie wynikło. A przynajmniej coś próbował sprawdzić. Na razie to noc nie wiemy.
Tylko mamy pytanie dlaczego raz pada a raz swieci słońce ? Ktoś się z rum spotkał?

Podaj chłopie jakieś informacje szczegółowe to może ktoś ci pomoże. Przynajmniej jakieś dokumentacje oś tego co tam masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KostrzewaDoradca
W dniu 20.09.2018 o 11:30, Konop napisał:

Mam problem  z siłownikiem rusztu wysuwa się ale  nie cofa bądź odwrotnie może ktoś pomoże może jakieś ustawienia 

Witam.
Ustawienia odnośnie siłownika liniowego dostępne są tylko w menu serwisowym.
1. Czy w pracy ręcznej siłownik liniowy wysuwa się i cofa ? 
2. Czy uruchomienie było przez serwisanta czy w własnym zakresie ?

Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Odkopuje temat bo mam podobny problem z palnikiem Platinium VG 24kW. Palnik uruchomiony na własną rękę niecałe 3tyg temu, przez 2 tyg spisywał się bez zarzutu. Jednak ostatni tydzień zwróciły moją uwagę dziwne dźwięki podczas poruszania się rusztu dokładnie przechodząc przez pozycje VG 5-6 wydawał jęk tarcia (poruszając się w obie strony). Postanowiłem to sprawdzić jednak na ruszcie nic niepokojącego nie pozostało drobiny wyczyściłem dokładnie szczotką i odkurzaczem lecz problem nie zniknął. W menu liczniki zauważyłem też że regulator zaczął rejestrować zablokowany siłownik liniowy więc zacząłem się przyglądać całej sprawie. Teraz okazało się, że rusz po rozgrzaniu się blokuje się całkowicie w pozycji ok VG 6 i samoczynnie odblokowuje się podczas wygaszania ale dopiero przy 2-3 próbie wyczyszczenia się czyli gdy już dostatecznie przestygnie pod wpływem nadmuchu wentylatora. Sprawdzałem też ręcznie gdy jest zdemontowany i ostudzony nic go nie blokuje. Co może być przyczyną takiego stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie ma tam jakiejś regulacji tych elementów, które pracują blisko siebie. Metal pod wpływem temp rozszerza się i dlatego u Ciebie jest problem. Problemem też chyba będzie nieodpłatna naprawa serwisowa, ponieważ palnik nie był uruchomiony przez serwisanta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się że jest to spowodowane poprzez rozszerzalność ale bez rozebrania do cna tego mechanizmu się nie obejdzie i właśnie nie wiem czy warto w to brnąć samemu. Może ktoś miał podobny problem a może to wada konstrukcyjna mojego egzemplarza? Mam pytanie czy w waszych palnikach środkowy element który się nie porusza w ruszcie po cofnięciu się rusztu powinien się pozwalać unosić jakby był na zawiasie? Co jeszcze zaobserwowałem ruszt po wycofaniu się do końca unosi się lekko pozostawiając pod sobą ok 1-2mm przerwy przez co podczas ruchu w przód może nabrać trochę popiołu pod siebie co też może być powodem blokowania ale u mnie już na etapie cofania nagrzany ruszt się blokuje.

Co do gwarancji sprawa dyskusyjna każdy produkt ją posiada, a narzucanie konieczności uruchamiania przez serwis by ją produkt posiadał?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Coz… tu trzeba miec troche umiejetnosci maualnych. Ja bym sobie to rozebral.i ocenil. Cos podszlifowal itd. Abstrahujac juz od problemu Kostrzewa jak i cala ta firma… Naczytalem sie tyle, ze przy wyborze kotla ominalem ja szerokim lukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam przepraszam, że tak późno odpowiadam. Za poradą Traner40 zadzwoniłem do autoryzowanego serwisanta Kostrzewy ogólnie uprzedził, że nie ma czasu teraz na przyjazd ale poradził abym sam spróbował. Zatem zabrałem się za rozkręcenie palnika, po odkręceniu kilku małych śrubek na klucz 8 odsunąłem ruszt od reszty palnika i od razu ujrzałem w czym problem. Na górnym ruszcie zebrał mi się nagar którego nie było widać zaglądając od przodu. Był na tyle twardy, że nie dało się go usunąć ręcznie ale poradziła sobie z nim szczotka druciana na wiertarce. Po złożeniu wszystkiego od kilkunastu dni wszystko pracuje bez zarzutu. Wniosek z tego taki że pelet który spalam nie jest najlepszej czystości i to wyłącznie jego wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.