Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie Parametrów Kotła Kostrzewa Twin Bio Luxury


NOVA

Rekomendowane odpowiedzi

ace2 jeśli w twoim kotle jest ten sterownik to jest bardzo kiepska instrukcja i chyba nie zrealizujesz to o czym pisałem wcześniej:

  https://dobrekotly.pl/wp-content/uploads/2017/07/2017_02_02_Kostrzewa_instrukcja_Platinum_Bio_ecoMAX_860P_A5_DRUK.pdf

Ja myślałem o takim sterowniku w moim odczuciu ma więcej możliwości i bez problemu ustawiasz to o czym pisałem:

 http://kipi.pl/wp-content/uploads/2018/06/ecoMAX-860P3-C_DTR_PL_wydanie_1.1.pdf

Edytowane przez g69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie-to mój pierwszy post na tym forum.

Mam problem z kotłem Kostrzewa Twin Bio Luxury 12 kW. Kocioł jakby wchodzi w pętlę: rozpalenie-wygaszanie-czyszczenie, czasem rozpalanie-rozżarzanie-wygaszanie-czyszczenie, a czasem wręcz rozpalanie-rozżarzanie-praca-wygaszanie-czyszczenie. Raz na jakiś czas uda mu się zatrybić i popracować normalnie. To mój pierwszy sezon z tym kotłem (kupiłem dom w którym był ,instalacja 2016r). Na początku działał dobrze, chociaż miewał problemy z rozpalaniem. Teraz pracuje w w/w pętli tak jakby cos nie pozwalało mu ruszyć. Dodam,ze na wyświetlaczu podczas rozpalania pokazuje plomien w zakresie do kilkudziesięciu %, a przy rozżarzaniu do 100. Kiedy już uda mu się zacząć pracować pokazuje 95-100% płomienia , 2,9 kg/h i 13,7 kW. Temperatura na kotle w czasie tej pętli to ok 37 st. Przy normalnej pracy około 55-60- st. Bardzo proszę kolegów z większym doświadczeniem o pomoc lub chociaż podpowiedź. Jestem manualny i techniczny więc nie boję się  samodzielnych napraw, wymian itp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próg foto to detekcja płomienia? Jeśli tak to mam 5%, a w czasie tych pętli jest znacznie więcej 30-70%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to juz wielokrotnie-robiłem tez reset z poziomu menu serwisowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esdarek ja bym sprawdził- poprawił wszystkie połączenia elektryczne przy sterowniku i obserwował wskazania czujnika temp kotła przy tych pętlach , to oczywiście tylko przypuszczenie , ale może szwankuje sam czujnik albo przez nie dokładny kontakt świrują jego wskazania i wtedy rozpala się czujnik pokazuje np 85 stopni i idzie sygnał do wygaszania  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam odgrzeję trochę temat. Mam dwa pytania bieżące i zaległe.

Jakie optymalne macie ustawienia CWU na lato. Chciałbym aby jak najmniej kocioł wstawał. Obecnie mam zadaną temp 41 (bo to temp idealna do kąpieli) i histerezę 7 + tryb nocny. Wymiennik mam tylko 150l i zauważyłem, że jedna kąpiel i od razu piec wstaje. Co można poprawić?

Drugie pytanie, powróciłem do starego pelletu i nie udaje mi się osiągnąć ładnego popiołu jaki był wcześniej. O ile popiół jest lekki i ciemno brązowy to piec wewnątrz jest okopcony na czarno (przód i ruszta zwłaszcza). Nie jest to smoła tylko coś w rodzaju popiołu koloru czarnego. Co może być powodem?

Jak to jest z testem wagi co trwa 15 min on zawsze wynik pokazuje 2100 a to co wpadnie do worka to jest np. 1700. Którą wartość wpisuje ? prawdziwego ważenia czy wyniku podanego przez piec?

Dzięki za ewentualne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

41 to zadana kotla czy CWU? Ustaw 55 na kotle. Histereza np. 7. CWU 45 z histereza np. 5. Miedzy kotlem a CWU musi byc roznica. Jezeli w kotle robi sie czarno to za malo powietrza. Albo pellet m,a w sobie Jakis syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł mam ustawiony 55 z histerezą 5. 41 to temp CWU oczywiście.

PS. pellet jest na pewno Ok bo to Czeladz. czyli powietrze dodam 5%.

Edytowane przez ace2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Mozesz dac wyzsza histereze na kociol. Np 15. A zadana podniesc na 60. Kociol bedzie pracowal rzadziej ale dluzej. Czy bedzie ekonomiczniej? To zalezy jak dobrze jest ocieplony kociol zeby zbyt duzo nie tracil do otoczenia. Czy sa ocieplone rury. Czy jest regulator ciagu, co zminimalizuje wyciaganie ciepla z kotla. Musisz potestowac ustawienia.

Edit: mniejsza ilosc rozpalen to tez Jakis zysk.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najekonomiczniej wyjdzie jak ustawi się harmonogram CWU, przy większym bojlerze wystarczy raz dziennie. Idealnie byłoby, gdyby domownicy kąpali się jeden po drugim w czasie, gdy akurat kocioł pracuje, ale nie zawsze jest to wykonalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dajcie chłopy  spokój z podaawanie  ile  komu  kociał  pelletu spala bo  tysiąc różnych  domostw  różne warunki  pogodowe w regionie

powoduje to wszystko że spalanei to  LOTERIA.  

Lepiej  podzielcie się  wiedzą  ile ciepła puszczacie w  komin , termometr za  50zł  w czopuch  tak  z  50cm od  kotła i wymiana doświadczeń.    Wszystko co poniżej  110'C   można uważać za dobry wynik  , powyżej  150'C   ogrzewacie  Planete Ziemię  ;)

Do tego tematu niech  któryś  prawdziwy  fachowiec  poradzi innym jak  obniżyć  temperature spalin  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150st? nie wiem ale podczas pracy mogę gołymi rękami trzymać rurę przyłączeniową do komina. Niestety Mini Bio nie ma temp pomiaru spalin w rurze a inne modele mają a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ace2   Termometr do czopucha  50zł  na allegro , ale skoro możesz trzymać  rure  gołą  ręką  to masz  chyba  idealną temperaturę spalania albo masz  czopuch  dwuściankowy izolowany bo o takich też  słyszałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100%wo się z Tobą zgadzam. Straty energii uciekają przede wszystkim przez komin. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja po wielu  próbach/testach zeszłem z temperaturą spalin   o 30'C   wincej mogę zejść ale spalanie nei efektywne i czarno w kotle :(

Reasumując  obecnie mam temperaturę spalin  125-130'C   dobre kotły  potrafią trzymać na wydechu  100'C 

Ace2   musisz mieć ręce z wolframu albo coś jest w twoim kotle o czym nie wiemy skoro możesz trzymać  czopuch  gołymi  ''Rencami'' podczas normalnego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 11.02.2019 o 01:35, stefgo1 napisał:

Dzięi za zainteresowanie.

otóż palnik ustawiłem kodem 2016 na VG17. ograniczyłem moc do 15kW.

Co do trybu pracy automat: gdy przełączę tryb pracy automatyczny to jak pisałem - wyświetla się zadana temp 7 st. C i wszystko stoi nawet pompa kotła.

Sterownik domowy specjalnie zabrałem do piwnicy. temp. spadła dużo poniżej zadanej ale ani palnik ani pompa nie ruszyła.

 

Mam to samo, zero reakcji na ecoSTER, mam comax860-p3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie automatycznym tak to działa. Jak na CWU zadane jest np. 40 st i temp została osiągnięta to piec przechodzi w postój a zadaną temperaturę ma właśnie 7 st i od tego czasu działają histerezy. Jeśli spadnie CWU poniżej temperatury wynikające z histerezy piec się rozpali do temp. zadanej i do grzeje CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @tomek1979b przecież w dniu wczorajszym wytłumaczyłem Ci na PW jak działa tryb automatyczny. 

Jest to tryb tylko i wyłącznie , który  automatycznie przechodzi z trybu zimowego na letni i odwrotnie w zależności jaką temperatura jest ustawiona  na sterowniku .

Sterownik odczytuje temp zewnętrzną i automatycznie przechodzi albo na zimowy albo na letni. I tyle w tym temacie.

Jeszcze raz namawiam do przeczytania instrukcji sterownika , gdzie jest to opisane łopatologicznie.

Jeżeli takowa instrukcja Kostrzewy tego nie zawiera, proponuję zajrzeć do instrukcji Pellasa bądź KIPI jest to przejrzyście opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.