Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komfort Eko K1Pv4


Techmik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się zapytać czy ochrona powrotu musi być ustawione na minimum 40 stopni? czy jest to prawidłowa wartość do zadanej temperatury na kotle 65 stopni i 50 stopni na zawór (grzejniki)

 Druga sprawa jak macie ustawione cykl pracy CO co jaka wartość włącza się? 663_img_20161011_194216.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie zadana 65 powrót ma 49-52 zawór przy +5 na 37 z obniżeniem -3 stopnie czyli,na grzejniki idzie teraz 34 stopnie głowice poodkręcane na max. Temp w pokojach 22,5-23. Pompa od co ustawiona na pracę ciągłą bo nie ma sensu przy siłowniku wyłączać bo cały czas dogrzewa powrót tym bardziej przy włączonej na stałe pompie od op.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć w dokumentacji kotła to napisane czyli minimalną temperaturę pieca. Ewent. powinno też być to w warunkach gwarancyjnych. Z tego co sam doświadczyłem to w moim SAS Eko 23 z 2004r. ze sterownikiem chyba prostym na tamte czasy ale dziś mam więcej wymagań  -  to powrót był nawet ok.40 st.C bo piec chodził z temp. zasilania 42st.C a nawet sporadycznie  40st.C. Najwięcej/najdłużej chodził z temp. 46 / 48 st.C Wowczas powrót na pewno nie większy jak ok. 1st.C mniej bo zaraz na wyjściu mam odnogę na bojler wymiennik dwupłaszczowy 120l  (z dodatk. grzałką elektr. na lato) jest ona na rurce 3/4" i ustawiona tak że może również chodzić grawitacyjnie - lecz prawie zawsze mam pompkę załączoną non stop czyli ciągle 24h/dobę. Nie zauważałem nigdy roszenia pieca spowodowanego niską temp. powrotu. Ujemne skutki wywoływał zły jakościowo opał.  Jak miałem dobry co sam przywiozłem z Juliana (miał 25-tka zawierający drobne kawałki węgla do 5cm) to spalanie rewelacyjne, popiołu malutko, szybko dochodził do temp. , spalał niewiele kg (faktyczna jakość), w piecu żadnych nagarów na wymiennikach i ścianach paleniska -tylko leciutki nalot ciemno brązowy skutkiem tego nie trzeba było czyścić częściej jak co 1-2 miesiące w przeciwieństwie do innych opałów gdzie trzeba było czyścić nawet co dziennie.  Teraz to tylko mażę o tamtych czasach co paliłem Julianem - już nie osiągalnym - żadnych pocenia się pieca i smołowania co jest spowodowane kiszeniem opału na małych temp. 

Ale z tego  co czytałem to w Defro raczej 50st.C na powrocie przy samym piecu. 

Dopisz dokładniej jaki masz piec oraz jak wykonana jest instalacja (czy jest zawór 3/4 drog. , jaki rodzaj inst. zamknięta-otwarta, jakie grzejniki, ile i jakie przewodów zasilających i co zasilają?

Jak nowy piec bo z tego co widzę to sterownik najnowszy - wowczas ustaw temp. powrotu na min wymagalną przez producenta bo utratę gwar. możesz stracić gdy będzie chodził na mniejszej od wymagalnej. Z tego sterownika to na pewno są (gwarant/producent) w stanie to ustalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.