Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 12Kw Ster K1Pv4


sokol29

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem otwory po 3 szt z każdej strony jak wyżej kolega miał. Nie wiem co to da bo rano to zrobiłem a teraz mnie nie ma przy piecu. Ale jak patrzyłem w piec ok 15 to jakby spieki zniknely. Lepiej dopala, ale czy faktycznie to jutro rano sprawdzę. A w pn spróbuje na silikonie koronę osadzić a we wtorek przeróbki pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

Też walczę ze spiekami w defro komfort eko pz12 w trybie PID powstawały duże kalafiory a korekty minusowe powietrza miałem ustawione na maxa. Dzisiaj w trybie serwisowym zmieniłem ustawienia max. obrotów dmuchawy z 260 na 170 i parametr max.wentylator roboczy ustawiłem na 30.Zasłoniłem również wentylator pozostawiając szczelinę 2cmx4cm. Jak na razie po około 5 godz. mogę stwierdzić że przy ustawieniach fabrycznych za mocno dmuchał i to mogło powodować duże spieki i też zauważyłem że szybciej dochodzi do zadanej i przechodzi w stan nadzoru gdzie wcześniej był z tym problem.Obserwuję dalej jak będą efekty to podam ustawienia serwisowe i instalatora. Palę ekogroszkiem Bartex silver 27MJ ,przyjechał do mnie mokry lecz przed wsypaniem rozsypuję w skrzyni w kotłowni i suszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla wiedzy to powiem że jeśli palicie w trybie PID z hanotronem to do napowietrzania wykorzystywany jest parametr min i max obroty wentylatora a jeżeli PID bez halotronu ustawia się min i max wentylator roboczy. Kolega wyżej nie pisze czy pali z halotronem czy bez więc ciężko stwierdzić który parametr jest wykorzystywany.

Co do spieków to niestety to przypadłość palnika małej ekoenergii a raczej jego konstrukcji. Spieka najczęściej z jednej strony tam gdzie jest przewalany opał poprzez przeciwzwój. Powietrze ma z tej strony lżej się przedostać co skutkuje wdmuchiwaniem go pod dużym ciśnieniem. Druga sprawa przeciwzwój mieli eko na miał (widać go w rogu palnika) a ten z natury praktycznie nie przepuszcza powietrza i znowu to wpływa na wzrost ciśnienia w dyszach.

Co można zrobić?

Ano kombinować z koroną na dokłądnie z otworami napowietrzającymi. Zaklejać tam gdzie za mocno dmucha i dowiercać tam gdzie słabiej się pali. Tu gdzie wyłazi miał nawierty trzeba zrobić na załamaniu powierzchni pod kątek wietrłem 3-4 mm i tylko kilka na odcinku gdzie się wydostaje. Można miejsce namierzyć poprzez wyjęcie korony. Tam gdzie jest wypychany zmielony eko objawia się czarnym nie wygrzanym miejscem, Nadmienię że to wszystko nie jest  proste bo wymaga długiej obserwacji palnika i cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Palę z halotronem i jak na razie dużych spieków nie widać, a większe grudki rozbijają się po ruszeniu pogrzebaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 11.12.2016 o 21:10, sokol29 napisał:

Witam

Posiadam kocioł Defro Komfort Eko 12kw piec uruchomiony był przez niecałe dwa dni w celu sprawdzenia czy działa.Po załączeniu na PID piec palił tylko kopiec się zapadał i musiałem co jakiś czas ręcznie go podnosić.Dzwoniąc do serwisu poradzili zwiększyć moc kotła zwiększając do 110% po przestawieniu piec przestał pracować ponieważ pokazywał temperaturę spalin 0st. Powróciłem do stanu początkowego ale to nic nie dało. Po zaktualizowaniu sterownika do najnowszej wersji zaczął pokazywać temperaturę spalin w PID więc myślę żę będzie ok .Kotła nie uruchamiałem ponieważ będę tam na sylwestra i dopiero wtedy będę go odpalał.

Moje pytanie do osób które mają taki kocioł i są z niego zadowoleni podając co zmienili żeby palił dobrze w PID.

Jakie macie spalanie dobowe,wiem że to zależy od wielu czynników.

Nie mieszkam tam na stałe i chciałbym uniknąć siedzenia w kotłowni zamiast wypoczywać.

Będę wdzięczny za podzielenie się swoimi opiniami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kocioł defro komfort eko duo 12kw już dwa sezony i mogę polecić każdemu ,ponieważ jest bardzo dobry  i na dom do ogrzania 120 m2 i wody w bojlerze 120 litr spala 10,6kg na dobę. ustawiłem ręcznie i dwa 25 kg worki ekogroszku wystarczają na 5 dni.Dom w jeden pustak i 15 cm styropianu,dom bez piwnicy ,podłogowe ogrzewanie i grzejniki.Czujnik wentylatora wskazuje uszkodzone łożyska -i to cały kłopot który muszę zażegnać.Nad ustawieniem siedziałem dwa tygodnie ,ale opłacilo się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.