Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro eko komfort 12kw.


Łukasz55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Prosze o pomoc.Posiadam piec defro eko komfort 12kw z silkownikiem zaworu 4d afriso.problem jest taki ze grzejniki mam letnie.temp zadana na grzejniki 50 a bieżaca ciągle stoi na 29st.wzrosnie dopiero wtedy gdy temp powrotu osiągnie 50st. to na chwilę zawor puści na grzejniki.czy pompa kotłowa na powrocie której nie posiadam załatwi sprawę żeby grzejniki byly ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawd czy temp. Minimalna jest równa zadanej

Ja tak miałem w skzp 04p i pomimo korekty pogodowej temp. Na grzejniki się nie zmieniała

Jaka masz korektę pogodowa
Jaka jest temp.zadana kotła

Jeśli temp.powrotu jest ustawiona na 50 to zawór 4d tak steruje żeby grzać powrót


Ja mam temp. Na grzejniki 36 plus korekta 4 na każdy spadek temp. O 10 stopni

Czy masz też termostat pokojowy czy głowice




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodówki nie mam.piec pracuje na padzie.

Temp zadana kotła 60 i ok takiej pracuje

Temp powrotu 50

Temp zadana na grzejniki 50 i ciągle jest 29 więc są letnie.wzrosnie dopiero wtedy jak na powrocie podbije mi do 50ciu to puści na grzejniki.

Jak zwiększyłem zadana na kotle do 65 a Temp powrotu zmniejszyłem na 45st. to wtedy raptownie Temp bieżącą na grzejniki mam Ok ale za to piec nie dobiją do zadanej kotła i ciągle chodzi na 100%.a nie bardzo się znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw temp. Kotła 70 a powrót zostaw na 50 kaloryfery na 40 przy tych temperaturach ja mam cieplo


Masz głowice ta kaloryferach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie skąd kaloryfery są zasilane

Czy bezp. Z kotła

Czy z za zawory 4d gdzie woda ma 29 stopni i zasila również podłogowke

Chyba że podłogowka ma swoj zawór 3 d ??

Wrzuć fotkę instalacji bo może czegoś brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podniesc temp.kotlowa do 70 i kilka godzin poczekac do stabilizacji i dogrzania calego ukladu,bedzie dzialac na wyzszej mocy,niž dogrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak wyłączę ochronę powrotu to wtedy wzrasta na grzejniki i jest tak jak bym chciał żeby było.zadana jest 50 na grzejniki i bieżącą też jest 50st.i tym samym grzejniki gorące.ale czy mogę wyłączyć ochrone powrotu.a z włączona ochroną powrotu nie uzyskam tego😔

Spróbuję podnieść zadana na piecu a powrotu nie ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wadliwą instalację i program tego nie zmieni. Temperaturę na kotle możesz podnieść, właczyć na stałe CO lub wstawić pompę na powrocie z 4d do kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.