Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 12Kw Ster K1Pv4


sokol29

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko...napewno powalczył bym z temp podajnika ale tu widać żę ma długą przerwę podawania więc temp idzie do góry.

Ja mam max 29 a tak średnio to 26, 27

A jaki masz tryb pomp? równoległy czy priorytet bojlera?

Jak zachowuje się piec kiedy uruchamia się pompa cwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..pompy są w trybie pracy równoległej,gdy załącza się pompą dwu temperatura kotła spada max 5 stopni i piec potrzebuje ok.7-10 min.i wraca do zadanej...a jeśli chodzi o temp.podajnika to obecną czyli ok.40 stopni występuje przy małym odbiorze ciepła tzn.przy obecnych temperaturach na zewnątrz...nie wiem za bardzo jak ją obniżyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ten heliotron ? Wiem, że to coś związane ze sterowaniem nadmuchu, wiem gdzie się go  wyłącza, ale czy mi to pomoże przy zaworze 3D ? W PID doszedłem właściwie do podobnych ustawień jak ​Zolejek, ​jednak temperatura na wykresie waha się w granicach 10 st. i piec wchodzi w nadzór. 

Od czego zależy temp. podajnika ? U mnie jest w granicach 21 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp podajnika zależy np od tego gdy się zapada kopczyk wtedy żar powoli się obniża a co za tym idzie zwiększa się temp podajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..pompy są w trybie pracy równoległej,gdy załącza się pompą dwu temperatura kotła spada max 5 stopni i piec potrzebuje ok.7-10 min.i wraca do zadanej...a jeśli chodzi o temp.podajnika to obecną czyli ok.40 stopni występuje przy małym odbiorze ciepła tzn.przy obecnych temperaturach na zewnątrz...nie wiem za bardzo jak ją obniżyć....

czyli reasumując:

masz w pid podawanie 1 do 4

przerwa od 40 do 90

i wyłączony halotron

czy coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie takie mam ustawienia,zauważyłem jeszcze taką rzecz ,gdy w ustawieniach serwisowych zmienię minimalne podawanie z 1na 2 sek.temperatura podajnika lekko się obniża ,kopczyk tworzy ciut większy ale wielkość kopczyka można właśnie uregulować mocą ,Tak mi się wydaje...na razie zostawiam jak pisałem wcześniej ustawienia serwiso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallotron to jest regulator nawiewu,Tak dokładnie też nie wiem ale polega to na tym że.obiera siłę z jaką dmucha nawiewu...

 

Co to jest ten heliotron ? Wiem, że to coś związane ze sterowaniem nadmuchu, wiem gdzie się go wyłącza, ale czy mi to pomoże przy zaworze 3D ? W PID doszedłem właściwie do podobnych ustawień jak ​Zolejek, ​jednak temperatura na wykresie waha się w granicach 10 st. i piec wchodzi w nadzór.

Od czego zależy temp. podajnika ? U mnie jest w granicach 21 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ten heliotron ? Wiem, że to coś związane ze sterowaniem nadmuchu, wiem gdzie się go wyłącza, ale czy mi to pomoże przy zaworze 3D ? W PID doszedłem właściwie do podobnych ustawień jak ​Zolejek, ​jednak temperatura na wykresie waha się w granicach 10 st. i piec wchodzi w nadzór.

Od czego zależy temp. podajnika ? U mnie jest w granicach 21 st.

Helatron mierzy przepływ powietrza za pomocą turbinki na dmuchawie jak turbinki zaczyna się kręcić szybciej niż obroty zadane przez sterownik to algorytm zadaje większa dawkę paliwa żeby wartości zrównać. Super spraw pod warunkiem ze opał spała sie prawidłowo czyli tak jak założył producent w testach laboratoryjnych. Prawda jest taka ze w rzeczywistości rzadko tak bywa ale są na to sposoby tylko trzeba cierpliwości i czasu do regulacji. Ja u siebie tak występowałem wszystko ze miał węglowy spałam bez spiekow a w piecu mam siwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helatron mierzy przepływ powietrza za pomocą turbinki na dmuchawie jak turbinki zaczyna się kręcić szybciej niż obroty zadane przez sterownik to algorytm zadaje większa dawkę paliwa żeby wartości zrównać. Super spraw pod warunkiem ze opał spała sie prawidłowo czyli tak jak założył producent w testach laboratoryjnych. Prawda jest taka ze w rzeczywistości rzadko tak bywa ale są na to sposoby tylko trzeba cierpliwości i czasu do regulacji. Ja u siebie tak występowałem wszystko ze miał węglowy spałam bez spiekow a w piecu mam siwo.

podaj parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie trudnopalna tak jak w przypadku miału węglowego który z natury nie przepuszcza powietrza to trzeba tez zaingerować fizycznie wpadnij nawiercajac dodatkowe otwory napowietrzajace. Ale wczesniejbtrzeba zobaczyć czy w tej chwili przepływ macie taki jak powinien być. Trzeba wejść w menu i widok ekranu producenta. Kod 2902. Interesują nas parametry :

Docelowe obr. i impulsy obr. One musza się praktycznie pokrywać. Jest tylko warunek żeby pokrywały się w chwili kiedy widzimy ze płomień jest taki jak powinien być czyli manie kopcić i nie być za ostry. Jeżeli jest różnica to co byście nie ustawili w sterowniku to i tak algorytm wyrówna to do stanu dla niego odpowiedniego ale dla nas złego.

Łatwiej będzie ku wytłumaczyć na moim przykładzie za chwile wstawiając zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie trudnopalna tak jak w przypadku miału węglowego który z natury nie przepuszcza powietrza to trzeba tez zaingerować fizycznie wpadnij nawiercajac dodatkowe otwory napowietrzajace. Ale wczesniejbtrzeba zobaczyć czy w tej chwili przepływ macie taki jak powinien być. Trzeba wejść w menu i widok ekranu producenta. Kod 2902. Interesują nas parametry :

Docelowe obr. i impulsy obr. One musza się praktycznie pokrywać. Jest tylko warunek żeby pokrywały się w chwili kiedy widzimy ze płomień jest taki jak powinien być czyli manie kopcić i nie być za ostry. Jeżeli jest różnica to co byście nie ustawili w sterowniku to i tak algorytm wyrówna to do stanu dla niego odpowiedniego ale dla nas złego.

Łatwiej będzie ku wytłumaczyć na moim przykładzie za chwile wstawiając zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry czego?piec 12kw ,sterownik k1pv4 Control,dmuchawa wpa120....

 

Sprawdź kto, kogo i o co pyta  :mellow: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku powietrze nie mogło się przebić przez wsad i cofając się oddziaływało na turbinkę nadając jej big wsteczny czyli kręciła się w stroną zgodną z ruchem wskazówek zegarka. Sterownik przez to wywalał błąd " chwilowy brak obrotów".

To co zrobiłem to nawierciłem dodatkowe otwory napowietrzające na obwodzie palnika ale to też było za mało bo powietrze dalej się cofało w większej ilości niż mogło się przebić przez palnik. Zauważyłem że cofa się przez jedną strefę dmuchawy i odsunąłem turbinkę w tym miejscu od korpusu wentylatora tak żeby nadmiar wypływał między turbinką a dmuchawą. Ważne żeby turbinka przylegała tam gdzie powietrze jest zasysane a tam gdzie jest wypychane była szczelina.  Potem załączyłem tryb PID i za pomocą wkrętów regulowałem przepływ (przyciągając turbinkę lub oddalając ją od wentylatora) jednocześnie obserwując płomień i parametry na wyświetlaczu. zaznaczę że wystarczą dziesiętne części milimetra żeby impulsy się zmieniły. jak to zrobiłem to jeszcze została kosmetyka w postaci korekty czasu podawania. i efekt jet taki jak na zdjęciach. 

Obserwacje płonienia należy robić przy zamkniętych drzwiczkach płonień jest zupełnie inny niż przy otwartych) ja wstawiłem sobie kawałek szybki i przez nią patrzyłem.

 

post-16917-0-97997900-1514323748_thumb.jpg

post-16917-0-26854600-1514323779_thumb.jpg

post-16917-0-71106200-1514323799_thumb.jpg

post-16917-0-77559400-1514323820_thumb.jpg

post-16917-0-56945400-1514323838_thumb.jpg

post-16917-0-99744300-1514323899_thumb.jpg

post-16917-0-89921600-1514323915_thumb.jpg

post-16917-0-93272700-1514323988_thumb.jpg

post-16917-0-53211300-1514324063_thumb.jpg

post-16917-0-02496000-1514324567_thumb.jpg

post-16917-0-70919900-1514324668_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale jak dla mnie za skomplikowane, no i piec mam na gwarancji, a takie przeróbki mogłyby mnie jej pozbawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań. Miałem wadliwy sterownik i co za tym idzie wizytę serwisanta turbinke dokręciłem tak jak jest w oryginale a w palnik przecież nie musi zaglądać choć w moim przypadku wymienial na nowy i nawet nawierty na nim wrażenia nie zrobiły bo sam dał mi koronę inną ( z nawierconymi otworami) niż ta która była z piecem. Oni dobrze wiedza że z tym halotronem jest więcej problemów niż prawidłowej pracy. Idea przepływomierza jest dobra bo sterownik będzie dbał żeby zawsze na palniku była odpowiednia dawka paliwa.

 

Jedna uwaga. Jezeli Wam się na palniku pali dobrze to nawierty nie są potrzebne. Ja miałem mega spieki i nierówne spalenia na palenisku więc żeby je wyeliminować nawierciłem dodatkowe otwory. Zależało mi żeby palić w PID z przepływomierzem więc doświadczalnie zmusiłem turbinkę do prawidłowej pracy i to wszystko. Gwarancji nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego dormario co ci sie dzialo ze sterownikiem i po czym poznałes ze jest wadliwy? Jesli moge zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle sterował nadmuchem. Obijawiało się to tak że mimo osiągnięciu temperatury zadanej kotła i przebiciu temperatury spalin dmuchawa wiała na full choć sterownik narzucał już najniższe obroty. Wypalało się wtedy wszystko w palniku bo dawki podawane były dla minimalnych nastawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Defro Komfort Eko PZ 15kW.

Moc kotła: 60%

Powierzchnia do grzania 130m2 plus 140 L bojler.

Praca z PID...

Zadana temp. 65 stopni

Min.praca podajnika: 2sek.

Max.praca podajnika: 5sek.

Min.przerwa podawania:40 sek.

Max przerwa podawania:55/60sek.

Korekta powietrza: -2%

Hallotron załączony

Wentylator tak jak w ustawieniach fabrycznych , tu nic nie ruszałem.

Temp.spalin mam od 80 do 130 stopni Temp.powrotu do 54 do 56 stopni.(ochrona powrotu ustawiona na 50 stopni)

Pogodówka załączona z zaworem 4d z siłownikiem.

Palę Eko groszkiem Bartex Silver, spalanie obecnie ~12 do 15 kg na dobę , bez spieków. bfb4f247f382741ddff08b3281a92f86.jpg603e5b6eebbb7204aa69b5d86dd15b3b.jpg96081709a656bb756b9dc130697fc986.jpgf35b7abf36461ccc4d85f97d798e8f6e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.