Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 12Kw Ster K1Pv4


sokol29

Rekomendowane odpowiedzi

jak myślisz na 12kw mogą być te ustawienia, czy za bogata dawka i np. wydłużyć max podawania albo min dać 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować, podałem tylko ustawienia jakie ja zastosowałem u siebie i po długich poszukiwaniach pomogły mi. Tylko żeby mieć jakieś odniesienie , nie można zmieniać ustawień np co kilka godzin. Trzeba ustawić i 2 lub 3 dni dać się instalacji i kotłowi ustabilizować. Pozdrawiam Rafał.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł Defro Komfort Eko PZ 15kW.

Moc kotła: 60%

Powierzchnia do grzania 130m2 plus 140 L bojler.

Praca z PID...

Zadana temp. 65 stopni

Min.praca podajnika: 2sek.

Max.praca podajnika: 5sek.

Min.przerwa podawania:40 sek.

Max przerwa podawania:55/60sek.

Korekta powietrza: -2%

Hallotron załączony

Wentylator tak jak w ustawieniach fabrycznych , tu nic nie ruszałem.

Temp.spalin mam od 80 do 130 stopni Temp.powrotu do 54 do 56 stopni.(ochrona powrotu ustawiona na 50 stopni)

Pogodówka załączona z zaworem 4d z siłownikiem.

Palę Eko groszkiem Bartex Silver, spalanie obecnie ~12 do 15 kg na dobę , bez spieków. bfb4f247f382741ddff08b3281a92f86.jpg603e5b6eebbb7204aa69b5d86dd15b3b.jpg96081709a656bb756b9dc130697fc986.jpgf35b7abf36461ccc4d85f97d798e8f6e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Zrobiłem Twoje ustawienia ale zużycie skoczyło mi na 24 kg/dobę poprzednio przy ustawieniach fabrycznych miałem spalanie na poziomie 20 kg/dobę kocioł defro sigma 16 kW. Zastanawiam się dlaczego masz temperaturę zaworu tylko 31 choć nastawione jest 47o C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów.Ostatnio delikatnie zmieniłem ustawienia w menu serwisowym a mianowicie mąż.podawanie było 90sek zrobiłem na 70 sęk,reszta bez zmian tzn.podawanie min.1 sęk.max 4sek nadmuch ster dobiera sobie sam ,wyłączony hallotron...w wolnej chwili spróbuje ten patent z turbinką jednego z kolegów z tym dokręcaniem lub dokręcaniem.A póki co na fotkach moje dotychczasowe efekty.Piec 12 kwpost-76615-0-05813700-1515098742_thumb.jpg

post-76615-0-94266700-1515098758_thumb.jpg

post-76615-0-71932700-1515098780_thumb.jpg

post-76615-0-38340100-1515098798_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Artic1...ja tylko dałem propozycje ustawień jakie się u mnie sprawdzają i na nich mam najmniejsze spalanie Masz teraz porównanie, które lepsze więc wróć do swoich poprzednich lub jeszcze coś pozmieniaj tak aby Ci odpowiadały. Ja ponad miesiąc albo i dłużej kombinowałem.

A co do Twojego pytania dlaczego tak jest z temperaturą zaworu?...jak pewnie zauważyłeś jest tam jeszcze wartość -15 , o tyle stopni mam obniżoną temperaturę, którą zawór "oddaje" na instalację za sprawą regulatora pokojowego Tech ST-290v2 bezprzewodowy , którym to steruje sobie temperaturą w pokojach.

W zależności od temperatury jaką chce mieć w pokoju regulator steruje silownikiem zaworu 4D. Jak osiągnie temp żądaną to ta wartość "-15" znika i zawór się otwiera i daje więcej ciepła na grzejniki. Jest wygoda powiem Ci z tym regulatorem pokojowym.

Poniżej zdjęcie regulatora. aeeed05cd547e668e8caef4a2d54bd22.jpgcb1a973a9e9f4afb76b31ef40b214fae.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panów.Ostatnio delikatnie zmieniłem ustawienia w menu serwisowym a mianowicie mąż.podawanie było 90sek zrobiłem na 70 sęk,reszta bez zmian tzn.podawanie min.1 sęk.max 4sek nadmuch ster dobiera sobie sam ,wyłączony hallotron...w wolnej chwili spróbuje ten patent z turbinką jednego z kolegów z tym dokręcaniem lub dokręcaniem.A póki co na fotkach moje dotychczasowe efekty.Piec 12 kwattachicon.gif20180103_162628.jpg

 

Jakie spalanie? przed i po zmianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Artic1...ja tylko dałem propozycje ustawień jakie się u mnie sprawdzają i na nich mam najmniejsze spalanie Masz teraz porównanie, które lepsze więc wróć do swoich poprzednich lub jeszcze coś pozmieniaj tak aby Ci odpowiadały. Ja ponad miesiąc albo i dłużej kombinowałem.

A co do Twojego pytania dlaczego tak jest z temperaturą zaworu?...jak pewnie zauważyłeś jest tam jeszcze wartość -15 , o tyle stopni mam obniżoną temperaturę, którą zawór "oddaje" na instalację za sprawą regulatora pokojowego Tech ST-290v2 bezprzewodowy , którym to steruje sobie temperaturą w pokojach.

W zależności od temperatury jaką chce mieć w pokoju regulator steruje silownikiem zaworu 4D. Jak osiągnie temp żądaną to ta wartość "-15" znika i zawór się otwiera i daje więcej ciepła na grzejniki. Jest wygoda powiem Ci z tym regulatorem pokojowym.

Poniżej zdjęcie regulatora. aeeed05cd547e668e8caef4a2d54bd22.jpgcb1a973a9e9f4afb76b31ef40b214fae.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

gdzie kupiłeś ten regulator pokojowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakie spalanie? przed i po zmianie ?

 

Spalanie zasadniczo bez zmian tzn.około 15kg na dobę,zmieniło się może lepsze wypalanie ekogroszku choć wcześniej też nie było złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupiłeś ten regulator pokojowy?

Kupiłem go w firmie co sprzedaje armaturę i kotły CO ...oni też mi montowali kocioł. Kupisz go też na stronie producenta sterowników TECH lub na alledrogo. Kosztuje około 300zł ja dałem 290zł.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

9c5801a70694e478db659c8f3e766800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pytanie czy będzie działał z piecem defro.

Z tego co wiem to musi być od nich regulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak widzisz u mnie działa z moim kotłem Defro Komfort Eko PZ 15kW ...tylko w menu serwisowym wybierasz zawór wbudowany a następnie wybierasz regulator standard. Wcześniej wpinasz w sterowniku kotła ten moduł bezprzewodowy w odpowiednie miejsce na listwie w sterowniku , moduł do gniazda 230V i chula . Jak by co służę pomocą przy podłączeniu i ustawieniu ...b3fcb926bf08a33eff8875bf1304d691.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu ustawien sa parametry zaworu, nie serwisowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również pracuje ten sam st290 v2 z komport eko i ster k1pv3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle o st292.

Tylko mam maly problem i pytanie czy warto go kupić. Mój problem o chłodna łazienka o ile w domu jest ciepło bo na zaworze 3d mam 40stopni a i tak na termostatach 4 czasami mniej to w łazience przy tej zadanej temp mam od 19 do 20 i teraz jeśli do tego sterownik będzie mi jeszcze ograniczał temp w pokoju to z automatu spadnie temp w łazience...no chyba że się myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam mialem na mysli 292.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku powietrze nie mogło się przebić przez wsad i cofając się oddziaływało na turbinkę nadając jej big wsteczny czyli kręciła się w stroną zgodną z ruchem wskazówek zegarka. Sterownik przez to wywalał błąd " chwilowy brak obrotów".

To co zrobiłem to nawierciłem dodatkowe otwory napowietrzające na obwodzie palnika ale to też było za mało bo powietrze dalej się cofało w większej ilości niż mogło się przebić przez palnik. Zauważyłem że cofa się przez jedną strefę dmuchawy i odsunąłem turbinkę w tym miejscu od korpusu wentylatora tak żeby nadmiar wypływał między turbinką a dmuchawą. Ważne żeby turbinka przylegała tam gdzie powietrze jest zasysane a tam gdzie jest wypychane była szczelina.  Potem załączyłem tryb PID i za pomocą wkrętów regulowałem przepływ (przyciągając turbinkę lub oddalając ją od wentylatora) jednocześnie obserwując płomień i parametry na wyświetlaczu. zaznaczę że wystarczą dziesiętne części milimetra żeby impulsy się zmieniły. jak to zrobiłem to jeszcze została kosmetyka w postaci korekty czasu podawania. i efekt jet taki jak na zdjęciach. 

Obserwacje płonienia należy robić przy zamkniętych drzwiczkach płonień jest zupełnie inny niż przy otwartych) ja wstawiłem sobie kawałek szybki i przez nią patrzyłem.

Domario napisz jaką masz szczelinę jest 1 czy 2 czy raczej 3 mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szczelina idzie z klina. Jest od spodu gdzie jest słaby dostęp. Szacuję że minimum 3 mm w najszerszym momencie. 

Moim zdaniem wielkość szczeliny dla każdego będzie inna. Wszystko zależy jaki opór ma powietrze przy przebiciu się przez paliwo (kopczyk)

Ja dodatkowo modyfikowałem koronę palinika więc pewnie też to miało wpływ na lepszy przepływ ale z drugiej strony miał węglowy praktycznie powietrza nie przepuszcza.

Każdy musi sam przetestować czy powinien zmienić przepływ czy nie, metodą obserwacji płonienia. 

Tutaj                                           #306                                           opisałem co jeszcze zrobiłem dla efektywniejszego spalania. Z efektu jestem mega zadowolony. Spalanie mam bez grama sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie.
Nie chce zaczynać nowego wątku więc piszę tu.
Mam problem z swoim piecem Defro EKO Duo Komfort 12KW PZ.
Piec zamontowany został stosunkowo niedawno i od samego początku mam problem z dużą ilością spieków i słabym płomieniem (na zdjęciu słabo to widać). Praktycznie codziennie muszę wyciągać duże spieki, które w środku są puste.

 

Palę bez PID, ustawienia to:
temperatura zadana 57C

podawanie 5sec

przerwa 50sec

wentylator 27%

praca w podtrzymywaniu 8sec

przerwa w podtrzymywaniu 16min

wentylator w podtrzymywaniu 20sec co 8min
W podtrzymywaniu piec wytrzymuje max 12-14min.

Wydaje mi się że problem leży w nadmuchu, zauważyłem że większość płomieni znajduje się w tylnej częsci palnika, z przodu się tylko zarzy (a po kilku godzinach tworzy się tam właśnie spiek).

Dodatkowo turbinka na wentylatorze kręci się w prawo co chyba też nie jest prawidłowe.

Ekogroszek Czarna Perła, Dom 110 m2

proszę o pomoc.

https://www.youtube.com/embed/7km2CeTNQEo

post-74593-0-47220700-1516816670_thumb.jpg

post-74593-0-59519600-1516816780_thumb.jpg

post-74593-0-53261900-1516816817_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.