Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 12Kw Ster K1Pv4


sokol29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam kocioł Defro Komfort Eko 12kw piec uruchomiony był przez niecałe dwa dni w celu sprawdzenia czy działa.Po załączeniu na PID piec palił tylko kopiec się zapadał i musiałem co jakiś czas ręcznie go podnosić.Dzwoniąc do serwisu poradzili zwiększyć moc kotła zwiększając do 110% po przestawieniu piec przestał pracować ponieważ pokazywał temperaturę spalin 0st. Powróciłem do stanu początkowego ale to nic nie dało. Po zaktualizowaniu sterownika do najnowszej wersji zaczął pokazywać temperaturę spalin w PID więc myślę żę będzie ok .Kotła nie uruchamiałem ponieważ będę tam na sylwestra i dopiero wtedy będę go odpalał.

Moje pytanie do osób które mają taki kocioł i są z niego zadowoleni podając co zmienili żeby palił dobrze w PID.

Jakie macie spalanie dobowe,wiem że to zależy od wielu czynników.

Nie mieszkam tam na stałe i chciałbym uniknąć siedzenia w kotłowni zamiast wypoczywać.

Będę wdzięczny za podzielenie się swoimi opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam ten sam piec i ten sam problem. Zwiększałem moc ale to nic nie dało.

Działam na manualu i jest dużo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ten sam piec i ten sam problem. Zwiększałem moc ale to nic nie dało.

Działam na manualu i jest dużo lepiej

Witam

Ja wczoraj ponownie uruchomiłem piec przechodząc na Pid i niestety palenisko się zapada.Dzwoniąc do serwisu poradzili żeby zmniejszyć korektę nadmuchu dawałem stopniowo najpierw -7 następnie -11 lecz efekt żaden.Po kolejnym tel pan powiedział ,że możę retorta jest nieszczelna ja mówię że to nowy piec i pracuje dopiero czwarty dzień.Moje pytanie czy ktoś ma taki piec i pracuje poprawnie w Pidzie?.Manx czy możesz się pochwalić swoimi ustawieniami w manualu i powiedz ile Ci spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na zapadający się kopczyk i "silny wiatr" w linku wyżej. Odkręć tacę retorty i zobacz jakie masz szczeliny powietrza oryginalnie około 3mm, jeśli tak to patrz wyżej. Powodzenia:-) hihihih

ps. aha jeszcze te nieszczęsne duże i dużo otwory antyspalinowe w kolanie żeliwnym, 12kW i K1Pv4 bez tej modyfikacji nic nie poradzisz na zapadający się kopczy i jak napisałem wyżej ciągle "silny wiatr" przerabiałem to na własnej skórze... wrrr raczej na własnym piecu w końcu działa jak należy to tyle, aha i nie musisz wtedy nic zmieniać piec działa praktycznie na ustawieniach standardowych/ fabrycznych... bez problemowo!

 

Dużo Ciepła w Nowym 2017 Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tez odwrócić turbinkę wtedy słabiej dmucha. Mam 15kw i tez silnie dmucha na fabrycznych ustawieniach. Po odwróceniu wentylator lepiej pracuje i przy otwarciu drzwiczek tak gwałtownie sie nie rozpędza i turbinka nie staje w miejscu co miało miejsce przy fabrycznym montażu. Przedtem miałem korektę na -15 po zmianie mam +6. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odwraca się wentylatora tylko turbinkę co jest do niego przykręcona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tez odwrócić turbinkę wtedy słabiej dmucha. Mam 15kw i tez silnie dmucha na fabrycznych ustawieniach. Po odwróceniu wentylator lepiej pracuje i przy otwarciu drzwiczek tak gwałtownie sie nie rozpędza i turbinka nie staje w miejscu co miało miejsce przy fabrycznym montażu. Przedtem miałem korektę na -15 po zmianie mam +6. Pozdrawiam.

Witam,

podniosłeś współczynnik górny i dolny nadmuchu razem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górny +6 dolny +5 podawanie 1/3 przerwa 80/90 takie mam obecnie ustawienia ekogroszek z wesołej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 12kW nic nie pomorze kombinacja z turbinka... tu chodzi o calkiem inna rzecz bardzo istotna przy tych palnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwoytek możesz dokładnie nam powiedzieć - wytłumaczyć o czym konkretnie mówisz ?

Co zmieniałeś w swoim piecu lub korekcie ustawień w pid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.Na tym forum jestem nowy.Posiadam piec 12kw komfort eko z tym samym sterownikiem co koledzy.Miałem ten sam problem tzn.zapadający się kopczyk na pracy z PID .Kombinowałem na wszystkie spososoby dałem sobie spokój z telefonami do serwisu ciągle ta sama odpowiedź moc na 110 itd.Teraz palę drugi sezon i praktycznie od początku na pidzie,A pomogło co...wyłączyłem hallotron nawiewu w menu serwisowym....ale to jest moja sugestia u mnie się sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam kocioł Defro Komfort Eko 12kw piec uruchomiony był przez niecałe dwa dni w celu sprawdzenia czy działa.Po załączeniu na PID piec palił tylko kopiec się zapadał i musiałem co jakiś czas ręcznie go podnosić.Dzwoniąc do serwisu poradzili zwiększyć moc kotła zwiększając do 110% po przestawieniu piec przestał pracować ponieważ pokazywał temperaturę spalin 0st. Powróciłem do stanu początkowego ale to nic nie dało. Po zaktualizowaniu sterownika do najnowszej wersji zaczął pokazywać temperaturę spalin w PID więc myślę żę będzie ok .Kotła nie uruchamiałem ponieważ będę tam na sylwestra i dopiero wtedy będę go odpalał.

Moje pytanie do osób które mają taki kocioł i są z niego zadowoleni podając co zmienili żeby palił dobrze w PID.

Jakie macie spalanie dobowe,wiem że to zależy od wielu czynników.

Nie mieszkam tam na stałe i chciałbym uniknąć siedzenia w kotłowni zamiast wypoczywać.

Będę wdzięczny za podzielenie się swoimi opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

U mnie też zapadał się kopczyk i robiły się duże spieki jak załączałem PID, od kilku dni sprawdzam następujący , klapka wentylatora otwarta i przysłoniłem wentylator pozostawiając otwór około 2cm na 4 cm , korekta powietrza na -5 praca na 100% mocy i jaka na razie poprawiło się spalanie , spieki są już nieduże, teraz jeszcze na 25 kg eko 27-28MJ dodaje około 10 kg pelletu i jak na razie  spalanie jest już praktycznie bez spieków. Przy zadanej CO 63 st. piec dochodzi do 69-70st. bez problemu, również też załącza się na dłużej w tryb nadzoru i aby podłogówka nie wychładzała powrotu , pompa cwu pracuje praktycznie cały czas (zadana 62)temp.powrotu mimo załączanie się podłogówki nie spada poniżej 55 st.

Temperatura zadana zaworu 52st i ochrona powrotu wyłaczona gdyż dużo mieszała i piec pracował nierównomiernie

kociołek DEFRO KOMFORT EKO PZ 12 KW +ZAWÓR 4D Z SIŁOWNIKIEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Na tym forum jestem nowy.Posiadam piec 12kw komfort eko z tym samym sterownikiem co koledzy.Miałem ten sam problem tzn.zapadający się kopczyk na pracy z PID .Kombinowałem na wszystkie spososoby dałem sobie spokój z telefonami do serwisu ciągle ta sama odpowiedź moc na 110 itd.Teraz palę drugi sezon i praktycznie od początku na pidzie,A pomogło co...wyłączyłem hallotron nawiewu w menu serwisowym....ale to jest moja sugestia u mnie się sprawdza...

 

Co ci to dokładnie dało?

Możesz napisać jakieś porównanie, spalanie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie na poziomie 15-16 kg na dobę,ekogroszek wypala się prawie idealnie ,A co najważniejsze oszczędzam czas który wcześniej spędzałem w kotłowni kombinując z ustawieniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia pid :W menu serwisowym mam praktycznie ustawienia fabryczne tzn.minimalne podawanie 1sek,max.podawanie 4sek,minimalna przerwa podawania 40sek,max.przerwa 90sek .moc pieca mam ustawioną na 96-98 % w tryb nadzoru piec praktycznie nie wchodzi w ogóle. Parametry nadzoru :podawanie 2sek,przerwa podawania 5min,przedmuch 18sek, 35 bieg.

 

Temperatura podajnika waha się od 32 do 43 stopni...posiadam zawór 4D sterowany mechanicznie ...

 

Klapka wiatraka otwarta na stałe oczywiście...wrzuciłbym fotki ale nie wiem jak...

 

Jeszcze jedna sprawa nie wiem czy ważna ,mam ustawioną temp.powrotu na 55 stopni,przy obecnych temp.na zewnątrz oscyluje w okolicach 62 -64 stopni.palę eko niskokalorycznym z pobliskiego składu coś ok.24MJ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura podajnika waha się od 32 do 43 stopni...posiadam zawór 4D sterowany mechanicznie ...

temp podajnika duża chodz widziałem większe...dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.