Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Kupujecie Dobry Pellet?


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Spal po worku każdego z nich i zobacz co zostało na palniku i w popielniku - to najlepszy test. Wstępnie lepiej wygląda ten po prawej (całkowicie rozpuszczony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palilem tym z debinki (edwood pellets) jest w miare ale zostaje maly zgorzel ale latwo sie kruszy, ten z prawej (serhej lomazy) robi duzy korek jak pumeks ciezko sie kruszy. generalnie w okolicy Bialej Podlaskiej nie ma nic ciekawego ;( chyba ze macie cos ciekawszego w normalnej cenie w mojej okolicy?
24fb42599409ad6359e826898a71ddff.jpgfa3bdcb60cd96da21dc5f68413cef573.jpg

Edytowane przez rumunn9r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumunn9r

Takie spieki to utrapienie, wiem bo zostawiłem sobie trochę na pamiątkę.

Wydaje mnie się, że takie spieki są po pellecie z drzewa liściastego. W okolicach października pojawił się bardzo fajny opis dlaczego pellet z drzewa liściastego jest gorszy. Proponuję odszukać ten tekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w końcu trafiłem na dobrego dostawcę pelletu. Co prawda nie jest on jego producentem, ale przed sprzedażą każdą partię towaru testuje u siebie. Zaskoczyło mnie, że cena transportu obejmuje wniesienie do kotłowni i ułożenie na palecie.

 

Po 10 dniach moczenia

e3edd5828478ee3d5e6eebdc9d3d19b2.jpgbd3519636f08049aa38934b96891258c.jpg02ebb504de2e937e1fc9f8bed945bbfd.jpg36801b3685713d8288c3171017975b21.jpg

 

Na ostatnim zdjęciu ilość popiołu z tony. Jakby ktoś chciał namiary a jest ze Śląska to dajcie znać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Mogę prosić o namiary?

Edytowane przez giver3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To strona producenta - http://www.drewnomark.pl/pelet.php

Mogę potwierdzić, że super mi się nim paliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cena mniejsza bez pośrednika :-)

 

Ja mam mieć piec co sobie ma radzić z kiepskim pellet'em.

Jeżeli tam to mogę kupić najtańszy. Ciekawy jaki jest najtańszy w mojej okolicy :-)

 

Ten piec jest również na drewno (takie kombi)

Jak cena pellet'u będzie w granicach 500 zł (lub mniej) to koszt palenia pellet'em będzie tańszy niż palenie drewnem.

Dodatkowo pełna automatyka (automatyczne rozpalanie i wygaszanie)

 

Ciekawe jaki jest ten pellet:

https://www.olx.pl/oferta/pellet-pelet-debowo-sosnowy-20kj-granulacja-6mm-i-8mm-polski-CID628-IDhwVnJ.html#d54414be8b

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cena mniejsza bez pośrednika :-)

 

Pod warunkiem, że masz pojazd, którym to sobie przywieziesz i że producent sprzeda ci jedną, dwie, pięć ton w tej cenie.

 

Ja mam mieć piec co sobie ma radzić z kiepskim pellet'em.

 

Po paru tygodniach palenia napisz tutaj to jeszcze raz, ok? :)

Co to masz za cudo ten piec? :)

 

Ten piec jest również na drewno (takie kombi)

 

Jesteś z Górnego Śląska, gdzie właśnie weszło nowe prawo, że piece z awaryjnym rusztem będą za parę lat do wymiany?

 

Jak cena pellet'u będzie w granicach 500 zł (lub mniej) to ...

 

...to po paru tygodniach dojdziesz do wniosku, że jednak trzeba kupić droższy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że masz pojazd, którym to sobie przywieziesz i że producent sprzeda ci jedną, dwie, pięć ton w tej cenie.

Tak się składa że mam. Producent nie ogranicza sprzedaży (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo po rozmowie z producentem).

 

Po paru tygodniach palenia napisz tutaj to jeszcze raz, ok? :)

Co to masz za cudo ten piec? :)

Nie mam jeszcze doświadczeniu w paleniu tym piecem.

Piec mam dopiero dostać.

Tego pieca nie ma jeszcze w sprzedaży na polskim rynku (być może nie będzie w ogóle ze względu na cenę)

Najbardziej zbliżonym piecem jest:

https://www.rakoczy.pl/oferta/kotly-niskoemisyjne-na-pellet

Tylko do tego wymienniku jest dodana komora na drewno.

Spalanie drewna ze zgazowaniem.

 

Jesteś z Górnego Śląska, gdzie właśnie weszło nowe prawo, że piece z awaryjnym rusztem będą za parę lat do wymiany?

Tam nie ma awaryjnego rusztu.

To jest piec na drewno z dodatkowym podajnikiem pellet.

Piec ma ciekawą funkcje jak rozpalanie drewna palnikiem pellet'owym (poza oczywiście automatycznym rozpalaniem i wygaszaniem palnika pellet'owego).

Kocioł w układzie do współpracy z buforem.

 

...to po paru tygodniach dojdziesz do wniosku, że jednak trzeba kupić droższy. ;)

Tego w tym momencie nie wiem, czy gorszej jakości paliwo będzie odpowiednie na razie mnie tylko o tym zapewniano.

Ten palnik potrafi palić pellet'em z łusek słonecznika.

Edytowane przez giver3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent palnika ( czy pieca ) powie Ci, że gorszym można palić. Sam jednak stwierdzisz, że nie opłaca się zbytnia oszczędzać. Jestem tego przykładem w tym roku spaliłem 7 ton. 4 tony peletu za 550zł - gorszej jakości  oraz 3 t tego spod Gliwic po 699. Oszczędność na tonie rzędu 150zł. Pierwsza tona tego gorszego fajnie się paliła i to mnie skusiło do zakupu 3 t, z którymi miałem już takie cyrki, że jakbym miał inny palnik to bym chyba podziękował i wyrzucił cały ten pelet. Udało mi sie jednak go spalić i do końca sezonu paliłem już tylko z Drewnomarku. Stwierdziłem na własnym przykładzie, że te 150 zł jest nie warte zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giver3 jeśli masz czym wozić, to lux. Ja nie mam, a kurier to by chyba wziął stówę za tonę. I raczej by tego nie wniósł do piwnicy ;)

Co ci powie producent/sprzedawca, to ci powie. Życzę ci, żebyś faktycznie umiał wszystkim palić, choć szczerze w to wątpię.

Pytanie jednak jest takie, czy jest to piec piątej klasy? Bo jak nie, to nawet jeśli odpalał się będzie na twoje słowne komendy, to i tak będziesz go musiał za parę lat wymienić (jeśli mieszkasz na Górnym Śląsku).

 

P.S. Automatyczne rozpalanie i wygaszanie, to podstawowa funkcja wszystkich kotłów na pelet. Bez niej palenie peletem nie miałoby sensu.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy nie brały się ze spiekami, bo z tymi palnik dawał sobie radę, tylko z tym, że palnik nie widział płomienia i wchodził w tryb czyszczenia , rozpalania chociaż na palniku było paliwo. Musiałem dobrać odpowiednią dawkę przy której radził sobie palnik i do końca mogłem spalić gorszej jakości pelet. Gdybym miał takie cyrki przy pierwszej tonie to już bym sobie odpuścił kupienie tych 3t. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie wymiany pieca na 5 klasę. Jeśli mam zamontowany palnik (5 klasy) w piecu (3 klasy), w której to piec służy jako wymiennik ciepła wytwarzanego przez palnik - to też będę musiał wymieniać za parę lat ten piec, na piec w piątej klasie?

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giver3 jeśli masz czym wozić, to lux. Ja nie mam, a kurier to by chyba wziął stówę za tonę. I raczej by tego nie wniósł do piwnicy ;)

Co ci powie producent/sprzedawca, to ci powie. Życzę ci, żebyś faktycznie umiał wszystkim palić, choć szczerze w to wątpię.

Pytanie jednak jest takie, czy jest to piec piątej klasy? Bo jak nie, to nawet jeśli odpalał się będzie na twoje słowne komendy, to i tak będziesz go musiał za parę lat wymienić (jeśli mieszkasz na Górnym Śląsku).

 

P.S. Automatyczne rozpalanie i wygaszanie, to podstawowa funkcja wszystkich kotłów na pelet. Bez niej palenie peletem nie miałoby sensu.

Tak jest to piec 5-tej klasy.

Ma sondę lambda do optymalizacji procesu spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak dostaliśmy na maila pierwszą wersję twojej odpowiedzi, gdzie podałeś cenę ;)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwatorzy mogą wiedzieć :)

 

Ostatnio zauważyłem że w miejscowości w której mieszkam tez produkują pellet.

Cena 720 zł/tona. Liczyłem na lepszą ofertę, ale za to koszt transportu by odpadł.

Nie wiem jakiej jest jakości. Podobno skład to trociny ze świerka, sosny i buku.

Edytowane przez giver3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem na próbę 5 worków po 9zł :) pelletu od lokalnego producenta - zastanawia mnie jego jakość, zapach jakiś taki jakby zalatujący "sklejką", z wyglądu trochę "szklisty". Na co zwrócić uwagę przy próbie wodnej? 10min i wtedy ocena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.