Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe W Całym Domu Bez Kaloryferów


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy od prawej oznaczony jako S - Sypialnia

Możesz mieć rację bo jak pomagałeś mi na priv to też miałem 18℃ z hakiem a potem *** strzelił wszystko....

Ale tak bardzo nie miałem skręconych innych pętli praktycznie na dole i u góry wszystkie są na 0.5 litra/min....a sypialnia trochę ponad 2.2 l/min

 

Ja bym tak zostawił i poczekał na mrozy zmniejszyłem przesunięcie krzywej na 0 więc podaję teraz na podłogę 22℃

 

Bardzo mało przez ostatnie dobę poszło pelletu 13kg na sterowniku więc pewnie z 18kg w rzeczywistości, wcześniej ster pokazywał 20kg/doba więc pewnie szło jakieś 23-24kg niby wciąż było zadana 23℃ ale może wyrównał na ostatniej dobie i pracował tylko nad stratami....

 

post-65697-1453916385,3259_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackjj ja mam porozkrecane rotametry na full,dlawie zakrerkami, dziś kupiłem kilka siłowników termoelektrycznych + sterownik i robię testy jak to będzie współpracować z podłogowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zrobiłeś w rozdzielniach gniazda 230V czy słowniki są na baterie? No i potrzebne są przewody do sterowników chyba że łączność bez przewodowa ja bym potrzebował 12 takich urządzeń...jaki to koszt u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 4 biegu można było osiągnąć na tej pętli od sypialni 2,3-2,4l/min na zdjęciu

 

post-65697-1453918891,8255_thumb.png

Na 2 biegu jest trochę ponad 2l/min

Na 2 zdjęciu

 

post-65697-1453918956,1531_thumb.png

 

 

post-65697-1453918973,3169_thumb.jpgpost-65697-1453918981,1282_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackjj ja sobie przygotowałem w każdym pomieszczeniu kabel do sterownika no i w rozdzielaczach zasilanie. Dziś założyłem 2 silowniki na próbę i zobaczę jak to ogarnie na dole w przedpokoju. Tam utrzymuje się 21.5, ustawiłem na sterowniki 20 i pętlę są zamknięte aż temp spadnie do 19.75, wtedy załączy pętlę i będzie grzal do 20.25 Zobaczymy Jakie będą opóźnienia i wahania temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie daj znać chciałem takie sterowanie również robić ale mi wiele osób odradzalo że to wyrzucone pieniądze ale kable mogłem w sumie zrobić.... kumpel dziś sobie kupił termostat elektroniczny na kaloryfer z blootuth to i może do podłogówki coś takiego jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam mam tylko taki termometr do czoła bez dotyk.dla dzieciaków jest przełącznik na domek, ale próbowałem mierzyć na tych plastikowych rurkach to podobnie wychodziło ale nie wiem na ile to wiarygodne...

 

Jeszcze raz mierze

 

Pokazuje 25℃ i 23,7℃ ale to chyba niemożliwe bo mam 22 ℃ zadane....chyba że to takie 22℃.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zmierzyłam jak płynie bo pompa od CWU chodziła to jest na wejściu 24,3 a na wyjściu 23℃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie jakby takie same...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu pytasz źle jest z tą wodą czy nie wiarygodne pomiary....?

podłoga pod nogą chłodna a w chacie po zmianie przesunięcie krzywej o 17:30 na zero z 23 na 22℃ na dole 21.8℃ w sypialni 20.1℃ u góry u chłopakow w pokojach 21,8℃

łazienka górna 20.8℃ w kominku dziś się nie pali...

 

Jak dla mnie ok.post-65697-1453930020,81_thumb.jpgpost-65697-1453930024,382_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz spalanie 6-7kg

W podtrzymaniu siedzi nawet 4 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor

 

Ciężko się z Tobą nie zgodzić mam sterowanie pogodowe zaworem 4d producent odradza sterowanie pogodowe kotlem więc u mnie kocioł zużywa paliwo na podtrzymania własnej temp. 55-75℃

 

dziś rano w sypialni pojawiło się 21℃ nastawy nie zmienione od przedwczoraj wieczorem a np w górnej łazience jest jakieś niecałe 19.9℃ a łazienka jest 2 raz mniejsza i położona od południa a sypialnia od północy.... może wentylacja robi swoje no i dodatkowo bez okna dachowego z balkonowym...post-65697-1453962647,365_thumb.jpg

 

Sambor fotka termometru o którym....pisałem...nadaje się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.