Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe W Całym Domu Bez Kaloryferów


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałbym żebyśmy tu wymieniali swoje doświadczenia związane z ogrzewaniem podłogowym, jakie temp na podłogę przy jakich temp na na zewnątrz co wtedy osiągamy w środku, jakie problemy, nie dogrzane pokoje regulacja rotometrami na ile daje, ilość pętli na ilość m2 , czym zarządzanie pogodówka, termostat, termostaty, ręczna regulacja....etc....

 

Ja obecnie przy -10℃ na podłogę idzie 23℃ w domu 21,4℃ oprócz jednego pokoju nad garażem gdzie 17-18℃ brrr ale do spania ok. Termostat wyłączony sterowanie pogodówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tych tematów mnóstwo. Nie chcę mi się w koło pisać tego samego.

Powiem Ci swoje nastawy:

+10/25

0/29

-10/35

-20/41

Temp w domu 21-22 stałe.

Tu się nie ma co sugerować bo każdy ma inny dom, inny rozkład rur, meble itd. Dopasuj sobie krzywą pod swój dom i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 stopnie na podłogę przy -10? Ciekawa krzywa grzewcza, chyba masz rury co centymetr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr od pogodowki się daje od północy zawsze, nie ma prawa mylić go słoneczko. A jeżeli ma regulator pokojowy obnizajacy krzywą to daje się go góra o 2 stopnie a nie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ty gadasz wpływ pomieszczenia można robić do 10st ,przy 2 st dla podłogo to tracisz sterowanie przy nagłych zyskach ciepła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automatyk chyba się nie rozumiemy. Masz powiedzmy w domu 22 stopnie i taką temp utrzymujesz mając dostosowana krzywa grzewczą. Masz 1 główny regulator pokojowy w neutralnym nienasłonecznionym miejscu (przedpokój) który obniża krzywą grzewczą o ileś tam stopni w przypadku kiedy w zimowe dni świeci słońce i w domu gwałtownie robi się cieplej. Twoim zdaniem obniżamy przez regulator pokojowy główny 10 stopni krzywą kiedy to ten wyczuje temp wyższą niz 22 stopnie. Z zasilania podłogowego powiedzmy 35 stopni przy zewnetrznej -10 robi się 25. Cały dzień świeci słońce więc na podłogi idzie 25. Po zachodzie słońca temp w domu spada do 21.5 regulator pokojowy daje sygnał do pogodówki i ta powraca do 35 stopni. Wejdź sobie teraz do pokojów które są od strony północnej i sprawdź temperaturę, będzie o kilka stopni niższa niż w pokojach od południa, przez to że cały dzień było tam na podłodze 25 stopni zamiast 35 a pomiezczenia te nie były nasłonecznione i temp chcąc nie chcąc musi spaść przy temp zewnętrznej -10. Przy podłogówce tylko sterowanie pogodówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak bedzie sie działo ale lepiej dogonić temp po zachodzie słonca niz mieć w w salonie 26st zamiast 23 ktore jest ustawione  resta to kwestia upodobań użytkownika    generalnie przy dobrze wyizolownym  z duzym modnycm przeszkleniem to ustawienie ponizej 10st konczy sie telefonami że słonce swieci w domu 25st a kocioł zap.......

natomiast mam obiekt gdzie w piwnicy 100% podłogówki to parametr przy -20st to 33st na zasilaniu i tam mam wpływ tylko 4st i jest stabilnie co do 0,1st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze nastawy -9.6℃, na podłogę zad. 23℃ i w domu na salus ponad 21℃post-65697-1453570267,6827_thumb.jpgpost-65697-1453570271,7339_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam twojej instalacji wiec trudno mnie sie odniesc

21,4st w domu brrrrr jak dla mnie

a po drugie po kiego czorta masz 75st na kotle ???? co gołebie na dachu wygrzewasz ????

u mnie dzis rano -15st na kotle 62st na grzejnikach 42st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze nastawy -9.6℃, na podłogę zad. 23℃ i w domu na salus ponad 21℃

 

Sprawdź mocowanie czujnika za zaworem 3D podłogi, bo to zbyt piękne, by było prawdziwe. Teoretycznie posyłasz w podłogę 23 sC (docelowo, bo aktualnie 21 sC widzę). Jeśli woda w podłodze ma 21, a otoczenie 21,4, to ty grzejesz, czy chłodzisz? I to wszystko przy -9 na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura jest to że woda na podłodze ma 23 stopnie przy zewnętrznej temp -10, a koleś ma prawie 22 w domu. Toż Ty chłopie z takimi nastawami spalasz kilka kg/dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych -4 zewnątrz na podłogę idzie 31 stopni co daje temperaturę panela/płytki 25 stopni, a to daje temperaturę na wysokości 160cm 22 stopnie w domu. Dom ocieplony 10cm styropian, okna plastik, płyta nad głową ocieplona 10cm.

Jeżeli puścił bym 23 stopnie na podłogę to panel/płytka oddał by z 18 stopni i tym miałbym zagrzac przy -10 na zewnątrz dom do 22 stopni? Trochę rozsądku.

post-65332-0-29160600-1453573542_thumb.jpg

post-65332-0-00738300-1453573558_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto taką ma? Ja mam na kotle 65 stopni i powrót ponad 50, tak zaleca producent aby kocioł służył latami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-65697-1453575119,3196_thumb.jpg

 

HGW teraz steruje tylko pogodówka producent dla podłogówki zalecał 0.2 do 0.6 miałem 0.2 dość długo ale było za ciepło w chacie ponad 22℃...i musiałem regulować termostat. który obnizal o 5℃ wkurzało mnie to bo były duże skoki temp raz podłoga ciepła raz lodowata Sambor poradził żebym w cholerę włączył termostat i regulowal tylko pogodowka... i jest faktycznie lepiej.

 

Podłoga jest pod stopą chłodna ale jak ja mierze to ma ok. 22℃

I temp w chacie ok. oczywiście od 17:00-18:00 palę w kominku bo trochę chłodno jest siedzieć na TV przy niecałych 22℃...

 

Na kotle mam 75 ℃ bo mi temp powrotu spadała poniżej 50℃

 

Zadana jest 23℃ krzywa pogodowa 0.1

No to nie wiem zasilanie też tak pokazuje jak na zdjęciu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz że podłoga użytkowa ma 22 stopnie przy zasilaniu 23 stopnie, a w domu jest koło 22 stopni. Przecież na rurach masz jeszcze beton i panel albo płytkę które mają ograniczoną przenikalność cieplną więc skąd podłoga oddaje Ci taką samą temp jaka puszczasz na zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem perpetummobile II stopnia....

post-65697-1453577634,5146_thumb.jpgpost-65697-1453577638,2319_thumb.jpg

 

 

Popatrzę jeszcze pomierze rurki wchodzące i wychodzę do/z domu faktycznie trochę dziwne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie proste nie mam wszędzie jednakowej temp

Kubatura 735m3 po podłodze 200m2 użytkowe jakieś chyba 135m2 taki dziwny dom gdzie użytkowa razy wysokość 2.6 m nie daje kubatury....

 

Garaż podłogówka co 0.5 m rurka i kotlownia bez niczego razem 43m2 obnizylem z 18℃ na ok.12- 15℃

Wiatrolap i nie używany mały pokój na dole obnizylem do 17- 18℃

Salon, jadalnia kuchnia na dole 21-21,8℃

Łazienka malutka 3m2 na dole 22-23℃

Skladzik pod schodami malutki 2.5-3m2 23℃

Przedpokój na dole mały ale schody i 5 drzwi 21-21,8℃

U góry 2 pokoje chłopaków i duża otwarta pracownia z przedpokojem 21-21.4℃

Duża górna łazienka 19.8-21℃

Problematyczna sypialnia nad garażem gdzie nie mogę podnieść temp bo jest tam wciąż 17-19℃ Sambor już mi z diagnozowal zbyt duża powierzchnia a jedna pętla nic raczej się nie da zrobić po skrecalem rotometry gdzie się dało pompa od CO na maksa to 1 ℃ uzyskałam....nie będę gonił całego domu żeby jeden pokój nagrzać do spania...więc zimny wychów to mało powiedziane...

 

Ile spaliłem - od *** i jeszcze trochę....

 

Od 13X2015 kiedy tu mieszkam spaliłem pelletu 153 worki po 15kg czyli 2295kg przez 102dni co daje średnią 22,5kg/doba...realne jest zejście do 18kg/doba przy tych nastawach i temp. Ok.21℃ w środku....wystarczy podnieść temp w środku do 22-23℃ spalanie bardzo rośnie ale przy ogrzewaniu podłogowym taka temp jest za wysoka dobra włącznie kiedy siedzisz wiele godzin i się nie ruszasz....

 

Idzie mi mniej więcej 8-10 worków na 7 dni....ale jak dobrze pokrecilem kotlem w fazie testów i przy dużym mrozie to w tej średniej są piki 35, 45 kg/doba i jeden pik przy przy -22℃ gdzie narody klikajcie bo mój dasspell 15 kW wciągnął 60kg/doba więc kocioł jak chce to może opitolic dużo opału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.