Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Ocenę Instalacji C.o.


tommyp2

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba głupot napisałem, KVS między 10 a 6,3 co wpływa na spadki ciśnienia. Teraz chyba zrozumiałem.

 

Co oznacza szare pole na wykresie KVS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą pompą to zaszalałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby coś jak kolektor, bo w rozdzielaczach i tak jest 1" na zasilaniu - to zły pomysł? Bo jak coś to rura 35 jeszcze jest, ale czy to coś zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury zasilanie i powrót od sprzęgła do  pierwszego rozgałęzienia na poszczególne kondygnacje CU35

Co do średnicy rur w obiegu kocioł-sprzęgło to sam nie wiem)Kolega hydraulik stwierdził że na szkoleniu Vaillanta mówili 

że nie powinno się stosować w tym obiegu przekrojów powyżej CU22 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega SAMBOR coś pomoże w temacie średnic rur sprzęgło-instalacja i kocioł - sprzęgło. Chcę już zamówić u kolegi KLAUDIUSZ I dobrze by było wiedzieć...

 

Może dwa obiegi wyjścia ze sprzęgła na instalację Cu 35 a w obiegu kocioł sprzęgło Cu 28? Co myślicie o tym pomyśle?

 

Zostaje jeszcze średnica rury do TZM - chyba też 28?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do średnicy rur w obiegu kocioł-sprzęgło to sam nie wiem)Kolega hydraulik stwierdził że na szkoleniu Vaillanta mówili 

że nie powinno się stosować w tym obiegu przekrojów powyżej CU22 

 

To dotyczy tylko kotłów gazowych wiszących, a kolega z tego co pisze ma mieć RBR-a 12kW,

 

PS

Ja bym to wszystko wykonał Cu28.

Po co się bawić - to kocioł 12kW a nie 30 i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega SAMBOR coś pomoże w temacie średnic rur sprzęgło-instalacja i kocioł - sprzęgło. Chcę już zamówić u kolegi KLAUDIUSZ I dobrze by było wiedzieć...

 

Może dwa obiegi wyjścia ze sprzęgła na instalację Cu 35 a w obiegu kocioł sprzęgło Cu 28? Co myślicie o tym pomyśle?

 

Zostaje jeszcze średnica rury do TZM - chyba też 28?

Ja bym to robił na średnicach jak w załączniku (przynajmniej program tak podpowiada) ) Sprzęgło powinno mieć tuleję na czujnik

post-32948-0-86696600-1505929516_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, zrobię chyba na 35 bo akurat mam

 

Naczynie po stronie instalacji...?

Myślałem, że po stronie kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.