Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę O Ocenę Instalacji C.o.


tommyp2

Rekomendowane odpowiedzi

Dopuszcza, także nie powinno być problemu.

 

Jeszcze pytanko czy jest jakaś możliwość zmniejszenia tego naczynia bo nie wiem czy takie coś zamieszczę (35l), może można je jakoś podzielić np. na dwa mniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info.

 

Chciałbym jeszcze wiedzieć jak podłączyć te dwa naczynia, oba po stronie kotła i czy przy obydwu manometr, ZB, oba ciśnienia 1 bar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, każdemu się zdarza

 

Czyli grupa bezpieczeństwa na zasilaniu a Naczynie przeponowe na powrocie? Czy naczynie musi być Fizycznie tak blisko kotła, Czy mogę je podnieść (oba bo będą dwa po 18l) na przykład rurą na wysokość około 1,5m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura będzie na pewno 28.

 

Aha i dzięki za schemacik poglądowy...

 

Jeszcze jedno pytanko naczynie przeponowe do bojlera 25 litrów nie może być 12 litrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź nerwowy, policzone są ok...

 

Ja piszę o naczyniu do sieci wodociągowej, które jest na schemacie kol. odpowietrznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura będzie na pewno 28.

 

Aha i dzięki za schemacik poglądowy...

 

Jeszcze jedno pytanko naczynie przeponowe do bojlera 25 litrów nie może być 12 litrów?

Wielkość naczynia do CWU zależy od pojemności zasobnika i powinno wynosić co najmniej 5% pojemności podgrzewacza.

To przypadkowy schemat któregoś z forumowiczów w którym jest akurat naczynie 25l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczyłem tą pojemność i też wychodziła dla  300l ok 25l, więc nie ma się co targować, tylko tyle postawić.

Odpowietrznik nie pisz bzdur - naczynia przeponowego nie dobierzesz wg % , chyba , że swoich , w takim naczyniu jest też powietrze, które zajmuje miejsce w naczyniu.

Dużo zależy od ciśnienia wstępnego i ciśnienia w sieci wod.

Ja ma oko to dobieram na 1/10 poj bojlera, ale dodatkowo liczę, przeważnie wychodzi mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczyłem tą pojemność i też wychodziła dla 300l ok 25l, więc nie ma się co targować, tylko tyle postawić.

Odpowietrznik nie pisz bzdur - naczynia przeponowego nie dobierzesz wg % , chyba , że swoich , w takim naczyniu jest też powietrze, które zajmuje miejsce w naczyniu.

Dużo zależy od ciśnienia wstępnego i ciśnienia w sieci wod.

Ja ma oko to dobieram na 1/10 poj bojlera, ale dodatkowo liczę, przeważnie wychodzi mniej.

Skąd 300l-bojler ma być 140l?

 

Liczyliśmy dla 300l - 35l naczynie, które można podzielić na dwa,ale tu chodziło o CO, bo już się zgubiłem? #78 i #127...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, nic się nie stało... I tak jestem zdumiony tym, że ogarniasz tyle tematów naraz

 

Czyli uporządkujmy: CO - dwa naczynia po 18l, CWU - 8l tak zostawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczyłem tą pojemność i też wychodziła dla  300l ok 25l, więc nie ma się co targować, tylko tyle postawić.

Odpowietrznik nie pisz bzdur - naczynia przeponowego nie dobierzesz wg % , chyba , że swoich , w takim naczyniu jest też powietrze, które zajmuje miejsce w naczyniu.

Dużo zależy od ciśnienia wstępnego i ciśnienia w sieci wod.

Ja ma oko to dobieram na 1/10 poj bojlera, ale dodatkowo liczę, przeważnie wychodzi mniej.

Wiadomo że nie w % akurat posłużyłem się słowami z instrukcji jednego z producentów podgrzewaczy np dla zasobnika 200l będzie naczynie co najmniej 10l 

post-32948-0-39369700-1506023658_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ masz 0,87m3/h i deltę 10K co daje moc ok.8,8kW

I to co mówiłem największy przepływ w pętli to 1,09l/min w pozostałych pętlach jest mniejszy

Zwróć uwagę przy zakupie paneli a zwłaszcza podkładu pod nie aby łączny opór nie przekroczył projektowego czyli 0,105 m2xK/W

Kolego odpowietrznik dzisiaj wstępnie rzuciłem okiem na panele i większość z nich ma R-0,15 plus jakiś podkład...

 

To chyba dość zmienia założenia ogrzewania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego odpowietrznik dzisiaj wstępnie rzuciłem okiem na panele i większość z nich ma R-0,15 plus jakiś podkład...

 

To chyba dość zmienia założenia ogrzewania?

Nie wiem jak rzucałeś tym okiem)ale "normalne" panele o przeciętnej grubości ok.8/9mm mają opór cieplny poniżej 0,10m2xK/W.

W załączniku #1 dane techniczne jednego z producentów.Przykład podkładu pod panele z górnej półki multiprotec 1000 opór 0,006m2xK/W zał.#2

co w sumie daje łączny opór <0,10 m2xK/W Projektowy opór wiadomo nie może przekroczyć 0,15m2K/W 

no ale jak ty chcesz ładować dwucentymetrowe dechy ;)

post-32948-0-01320400-1506377440_thumb.jpg

post-32948-0-92166400-1506377469_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem wczoraj w Mrówce w moim mieście i wszystkie panele R-0,15...albo jestem ślepy, albo coś źle przeczytałem.

 

Sprawdzę dzisiaj dla pewności jeszcze raz i jaki to producent.

 

I to nie było w tartaku z dechami 2 cm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytales dobrze tylko te panele nie były badane i na wszelki wypadek producent tyle podał. Droższe i "dedykowane" pod OP panele powinny mieć właściwie podane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za podpowiedź w temacie  :)

 

Teraz już wiem czego szukać + podkład Multiprotect 1000 i powinno być w granicach założonych przy projektowaniu  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.