Skocz do zawartości

andrzejjas

Forumowicz
  • Postów

    55
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez andrzejjas

  1. 55zł + przesyłka :blink: http://allegro.pl/kabel-telefoniczny-czarny-rj11-krakow-i6569524293.html ja sam robiłem kabel bo wszystko co potrzebne znalazłem w robocie https://pl.wikipedia.org/wiki/RJ-11 http://allegro.pl/wtyk-tel-rj-11-6p6c-10-sztuk-krakow-najtaniej-i6584175388.html http://allegro.pl/zaciskarka-wtyczek-rj45-rj12-rj11-sciagacz-rj-45-i5955562965.html
  2. Mam pytanie do użytkowników K1PV4 z dostępem przez emodul.pl Czy zdalnie można podejrzeć temperatury czujników: czujnik podłogówki, czujnik powrotu? Czy są jakieś zauważalne zmiany w sterowniku K1PV4 w porównaniu do K1PV3 - nie chodzi mi o to że łączy się z emodul.pl zamiast zdalne.techsterowniki.pl bo jak dla mnie to nie różnica. Czy K1PV4 wygląda tak samo jak K1PV3 czy ma przygotowane dodatkowe (przyszłościowe) styki, - czy sterownik jest przygotowany na dalsze upgrade, update. Może ktoś ma Schemat podłączenia okablowania do sterownika. Rozważam czy jest warte sprzedać swój K1 i kupić K1Pv4 Za wyrażone opinie i dostarczone informacje z góry wielkie dzięki.
  3. Co masz na myśli że tylko moduł rs defro obsługuje emodul.pl? Z kąd masz taką informację? Na stronie emoduł.pl jest napisane: Emodul.pl jest aplikacją internetową pozwalającą na zdalną obsługę sterowników współpracujących z modułami internetowymi ST-505, ST-507 oraz ST-5060
  4. Wyczytałem w wątku że sterownik K1PV4 ma wbudowany moduł internet oraz inny proces, Czy ktoś może to potwierdzić czy to gdybana/szacowana informacja. Może ktoś z właścicieli K1PV4 napisze za pomocą jakiego modułu komunikuje się ze sterownikiem do emodul.pl W instrukcji K1PV4 wyrażnie jest napisane że trzeba dokupić moduł internet. Emodul.pl jest aplikacją internetową pozwalającą na zdalną obsługę sterowników współpracujących z modułami internetowymi ST-505, ST-507 oraz ST-5060 ...
  5. Testowałeś u siebie czy masz jakieś przecieki od producenta?
  6. W instrukcji jest dobrze po prostu kupiłeś ~178kg węgla i ~40kg wody albo troche mniej wody i worki niedosypane.
  7. Waga węgla to to pojęcie bywa bardzo elastyczne - oto przykład. Kolega zawsze kupował jesienią eko luzem i na składzie wsypywali mu w big-bagi, w bag zawsze wchodziło mu około 1000kg. W zeszłym roku mówię mu - susza,wszystko wypalone na pieprz to trzeba też eko zakupić bo suchutki - posłuchał i kupił. Trochę się zdziwił jak w big-baga tylko 800kg weszło. Wg mnie wartości z tabeli defro odzwierciedlają wagę suchego opału - mi się sprawdza.
  8. Czy ktoś z forumowiczów mógł by sprawdzić czy w sofcie K1Pv3 2.4.2 da się wyłączyć hallotron podajnika?
  9. Mocy kotła nie zmniejszałem, podajnik na Pid miał temp 58-65 jak dochodził do 75*C wtedy był generowany alarm i wypychanie grochu w popielnik. Powtarzało się to raz dziennie. W dwustanie jest lepiej bo wentylator często chodzi na 0% i do tego klapka wentylatora zamyka dopływ powietrza. Na serwisowej Defro potwierdzili mi że najlepiej zrezygnować z PID. Temperatura podajnika na dwustanie jest w sumie niższa ale wg mnie wciąż nieakceptowalna. Ogólnie z problemem sobie poradzę chciałem tylko zwrócić uwagę na to że PID nie zawsze i wszędzie się sprawdza i z tego co widzę to CWU latem nie uciągnie.
  10. Problem w tym że mój sterownik kręci podajnikiem tylko w jedną stronę - z tego co się orientuję K1PV3 potrzebuje też cofania i hallotronu podajnika. Jak ten nowy soft niby ma obniżyć temperature podajnika? Jak były mrozy i rozgrzewałem dom to z PID było ok ale jak się hałupa nagrzała to na utrzymanie temperatury zużywam pełny podajnik czyli około 180kg na 10 dni a metrów mam 315. Jak narazie widze tylko jedno mozliwe rozwiązanie - zmienić rurę i ślimak na mniejszy przekrój.
  11. Ja niestety musiałem zrezygnować z aktualizacji, pid'a itd - zatrzymałem się na sofcie 2.4.1 wszystko przez to że przy PID dmuchawa nie zatrzymuje się na 0% tylko 1%. Mam na tyle małe zapotrzebowanie na ciepło że moje DDU 25 palnik rynna za rzadko podaje bo temperatura nie spada, a 1% powoduje nadmierne nagrzewanie podajnika. Na dwustanie jest lepiej z temperaturą podajnika. Zastanawiam się tylko czy nie ma problemów z temperaturą podajnika na piecach przy grzaniu CWU latem i czy w ogóle jest możliwe grzanie latem na PID.
  12. Podanie piszta razem z moim bedzie trzy podpisy. Najlepiej żeby dodali jaki czsoumilacz bo tyle czasu w kotłowni spędzacie to by wam milej było, radio może albo gołe baby... W sofcie powinno być tak zeby ustawień nie przyjmował tylko symulował i cały czas równą linie pokazywał to w końcu byście byli zadowoleni i spalanie by wam spadło i ta depresja odeszła. Tyle czasu siedzicie przy tych piecach a jak pytam grzecznie żeby pomóc i sprawdzić hallotron to chętnych nie ma z nudy bym miernik wziął w łapy. Tematy zawalony szlochaniem a teści tyle co pisiąt groszy. Pozdrawiam wszystkich będziecie mieli teraz co pisać.
  13. Potrzebuję informacji od właścicieli sterowników K1v2, K1Pv2 wersja softu nie ma znaczenia. Kiedy sterownik włącza cofanie? Czy jest to tylko jak jest zablokowany podajnik 3x do tyłu 3x do przodu, czy może jeszcze w innych momentach np po uruchomieniu sterownika sterownik testuje podajnik i robi cofanie. Ogólnie czy jest możliwe cofanie realizowane softem (nie z testu) w momentach innych niż zablokowanie podajnika. Drugie pytania jak by mógł ktoś mi zmierzyć miernikiem wejście hallotronu podajnika - miernikiem na przejście (piszczenie) na jeden obrót świdra podajnika ile będzie sygnałów. Jak dobrze pamiętam między 1 a 2 pinem hallotronu - tego nie jestem pewien. Informacje uzyskane pozwolą mi na uzyskanie alarmu z podajnika na sterowniku K1/K1P ale muszę to przetestować czy będzie to działało.
  14. To może nie być wina softu ale zresetowania ustawień - bo tak się dzieje po aktualizacji. Moje spostrzeżenia odnośnie ustawień: Ochrona powrotu - nie służy niczemu dobremu, a daje efekt odwrotny od zamierzonego. Piec przy rozpalaniu nabiera temperatury następnie puszcza ciepło w obieg następnie ochrona powrotu zamyka zawór czterodrogowy bo temperatura powrotu spada - ciepło wychodzi z pieca a zimno wchodzi. Gdy zawór odcina wyjście piec zaczyna odbudowywać temperaturę a to ciepło które wyszło z pieca stygnie - czyli straty. Na takich ustawieniach piec cały czas się huśta z temperaturą. Widać to dokładnie przy rozpalaniu. Aby uniknąć wahań temperatura zadana musi być odpowiednio wysoka aby był zapas. Bez ochrony powrotu piec idzie cały czas w górę i szybciej mamy stabilne ciepło powrotu czyli ochronę powrotu.. Jak mamy obiegi grzejniki, podłogówka, boiler - różnica startu pomp musi być na tyle duża aby piec nadążył budować temperaturę. Prędkość pompek ma znaczenie.
  15. Po aktualizacji na 2.4.1 musiałem zamienić ze sobą połączenia pomp cyrkulacji i podłogówki. Wcześniej były podpięte zgodnie z instrukcją.
  16. Cały czas będziesz miał błąd wentylatora. Z błędem też dmucha ale jak tego nie sprawdzałem
  17. Ja się "pomyliłem" prawdopodobnie nie uznają gwarancji po takiej operacji, po za tym wszystko działa, trzeba tylko oprócz softa zaktualizować hardware zeby k1p działało jak trzeba tj: czujnik PT1000 i dmuchawa WPA HL ..... ( w miejsce kropek wstaw cyfertki z twojej dmuchawy). Jeszcze spiąć wszystko kabelkami i OGNIA!!! K1 nie pociągnie cofania podajnika czyli K1Pv2 ale to też da się przeskoczyć na upartego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.