Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Jest w ogóle ktoś na forum kto robił taką przeróbkę? Czy do tego jest potrzebny wentylator z Hallotronem (w/g instrukcji na podstawie hallotronu bada działanie wentylatora więc jak zamontuję taki jaki jest i tak by nie zadziałało...).

I ponownie - jaką wersję oprogramowania można maksymalnie wgrać do K1/K1P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ster, czy tylko K1, czy K1v2....?

Sprawdź na wyjściu stetownika czy są wejścia pod hallotron wentylatora i czujnik spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik to K1. Wgrałem jakiś czas temu oprogramowanie K1P i dodałem czujnik spalin. Wejście na hallotron jest (zarówno dla podajnika jak i dla wentylatora). Pytanie teraz czy pomijając już grzałkę (zapalarkę) mogę zainstalować wentylator z przepływomierzem i zainstalować tam oprogramowanie K1Pv3 (o ile ktoś się takim podzieli, bo z tego co wiem serwis już nie wysyła takich prezentów).

Edytowane przez radekrp90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - co z samym podajnikiem, bo niby w V3 jest inny?

PS1: ktoś może podzielić się oprogramowaniem dla K1Pv3?

PS2: Ten wentylator będzie ok? https://allegro.pl/oferta/wentylator-nadm-ewmar-ness-rvt12ard-g-z-turbina-7177410557

Edytowane przez radekrp90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to ok :)

Wentylator też ok  :)

Ja kiedyś też zaktualizowałem K1PRv2 do v3. Czyli czujnik spalin jest, jeszcze ten wentylator, soft do v3 i gitara :)

Powodzenia i daj znać jak poszło :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny bo już dawno to robilem, ale to i tak był soft do K1PRv3, a Ty potrzebujesz K1Pv3

 

Ale pewnie zaraz ktoś Ciebie poratuje :)

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podeślij i ten :) zobaczę przy okazji czy na wyjściu zapalarki pojawia się napięcie. W K1PR da się wyłączyć zapalarkę w menu serwisowym? Chyba, że w ogóle nie mam takiego wyjścia to nie będzie czego sprawdzać, bo w sumie nie pamiętam czy to tam w ogóle jest.

Edytowane przez radekrp90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do k1pv3 moge wrzucic wieczorem jak bede w domu.

Jak ktos ma z ta zapalarka k1prv3 to poprosze - przetestuje u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - będę czekał ;)

Wentylator zamówiony więc zobaczymy czy to on jest przyczyną awarii czy to problem z samym sterownikiem (oby nie).

Przy okazji, jak będzie taka możliwość u kogoś z Was to proszę o zdjęcie PCB (ale to zapewne poza sezonem grzewczym) to porównamy sobie czy i czym różnią się poszczególne K1x?

Z tego co widzę w K1P wyjście na zapalarkę jest oznaczone jako "bez napięcia" więc... może tylko Mosfet jakiś i by grało...

Wgram softa, podłączę żarówkę i będę wiedział. Ewentualnie dziś wieczorem rozbiorę i wrzucę zdjęcia.

W razie czego downgrade można robić? I czy da się w K1PRv3 wyłączyć grzałkę?

PS: Mam kopię kilku softów ze strony Defro (archiwum http://web.archive.org/) i jak coś mogę później wrzucić. Pytanie czy te co Wy macie są jakieś nowsze?

  • K1Pv4 wer.3.2.2 2016-06-29
  • K1Pv4 PZ wer. 3.2.2 2016-06-29
  • K1Pv4 75 kW wer.3.2.2 2016-06-29
  • K1Pv3 75 kW v.2.4.2
  • K1PRv3 v.2.4.2
  • K1PRv3 75 kW v.2.4.2
  • K1P v.2.4.1*
  • K1 v.2.4.0*

*nie jestem pewny wersji, bo mam PC, a resztę na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekrp90 napisał:

A podeślij i ten :) zobaczę przy okazji czy na wyjściu zapalarki pojawia się napięcie. W K1PR da się wyłączyć zapalarkę w menu serwisowym? Chyba, że w ogóle nie mam takiego wyjścia to nie będzie czego sprawdzać, bo w sumie nie pamiętam czy to tam w ogóle jest.

no i nie mam. Mam tylko ostatni do K1PRv4, ale też nie najnowsze.

Sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda.

Jak ktoś ma nowsze niż to co podałem wyżej to będę zainteresowany podobnie jak wersją bez zapalarki (K1Pv3).

Gdybym wgrał wersję K1PRv3 będzie ona działać bez zaparaki czy będzie alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, zawsze szukałem taki soft aby pasował pod mój ster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie tylko mam prośbę o sprawdzenie czy można u Ciebie wyłączyć zapalarkę, bo menu serwisowego oczywiście nie ma opisanego w instrukcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to już nie pamiętam . Tak jak pisałem wcześniej sterownik "miałem". Teraz mam APC3 do pelletu. Ale w K1PR masz możliwość wyboru palenia z zapalarką lub bez. A jak w serwisowym z wyłączeniem zapalarki to nie pamiętam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - nie zakodowałem, że nie masz go już. Orientujesz się jak to jest z ewentualnym downgradem? Jeśli wgram K1PRv3 to później mogę wgrać K1P lub K1Pv3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak miałem K!PRv2 to wgrałem v3 tak dla sprawdzenia. Przejrzałem i wróciłem do v2. I to była dobra decyzja :) Potem jak zmieniłem wentylator (taki jak Ty zamówiłeś) to wgrałem v3  :) 

Czyli można :)

No chyba, że coś w nowszych softach zmienili...:)

Edytowane przez gilal
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jak wgram soft z 2016-go na próbę to nie będzie jeszcze blokad. Cały czas myślę co z tą zapalarką :D Ale to się zobaczy. Najpierw uporam się z wentylatorem.

Oczywiście prośba o soft do K1Pv3/K1PRv3 nadal aktualna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz stary motoreduktor to w opcjach trzeba wyłączyć hallotron podajnika bo bedzie walił błąd. Wentylator jak masz bez hallotronu i nie masz turbinki jeszcze to też musisz wyłączyć ten że hallotron. Następna sprawa przy starym motoreduktorze trzeba zmienić podawania jak wygrasz najnowszą wersję oprogramowania , ponieważ nowy motoreduktor ma inny przesyp jest szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie podawania co dokładnie trzeba zmniejszyć? Częstotliwość/czas? Są jakieś konkretne nastawy?

W tej chwili kocioł pracuje w trybie PID w ustawieniach domyślnych, bo z obecnym pelletem było najmniej problemów w takich ustawieniach (tylko korekta powietrza dolna +20).

Edytowane przez radekrp90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem, uruchomiłem i odpaliłem... ale nie obyło się bez problemów.

Nie zauważyłem na początku gdzie jest opcja wyłączenia zapalarki więc był problem po wyłączeniu hallotronu wentylatora. Rozpalił się z uruchomionym czujnikiem (którego nie ma fizycznie), a po rozpaleniu wyłączyłem go w menu.

Czasy podawania zmodyfikowałem - min. praca ~2 sekundy, max wydłużyłem do 60 sek. Korekta powietrza minimalna +20.

I... działa :)

IMG_20190211_194837-001.thumb.jpg.09a2ddf54be3917f9fc63fd469bcd070.jpg

IMG_20190211_194841-001.thumb.jpg.d5b8ced71ca4a100f7621ad5facc6c12.jpg

Trochę anemicznie, ale działa. Póki dom jest dogrzany więc nie ma wielkiego zapotrzebowania ale całość będzie testowana bardziej jutro gdy dotrze wentylator z przepływomierzem.

Przy okazji przetestowałem wyjście dla zapalarki - działa! :D

Oczywiście nie wiem jak z obciążalnością elektryczna tego wyjścia, bo wygląda tak sobie:
IMG_20190211_193707-001.thumb.jpg.038fd6c1ebcdcb70d5f3f0bf70b820aa.jpg

IMG_20190211_193715-001.thumb.jpg.afbf974b288a989d810fb7d804c5fdba.jpg

IMG_20190211_193727-001.thumb.jpg.bd0e37b6c46dc099412fb5c50f256276.jpg

Niestety, coś mi się pomyliło z tym miejscem na zapalarkę. Może to u kogoś w palniku widziałem... u mnie palnik jest lity. Porobię jutro zdjęcia dokładniej przy wymianie wentylatora. Może latem w takim razie zrobi się modyfikację - czekam na Wasze propozycje :)

Zapalarka w sumie mogłaby być jakiegoś innego producenta, skoro i tak musiałbym dorabiać mocowanie :)

Jak ktoś ma zdjęcie swojej płytki z wyjściem zapalarki (albo pofatyguje się je zrobić) będę wdzięczny :)
 

Edytowane przez radekrp90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytować nie mogę więc dodam post pod postem.

Wentylator dodany, kabel dorobiony. Sterownik ponownie zresetowany i śmiga (soft pod zapalarkę, ale z włączoną opcją bez jej wykorzystania).

IMG_20190212_192129.thumb.jpg.af140a2d24193ae372acd623a89418f0.jpg

Do tego zdjęcie palnika od zewnątrz - jak widać brak otworu na grzałkę. To co widziałem to chyba palnik w kotle Heiztechnik czy jakoś tak (sterownik Plum).

IMG_20190212_192144.thumb.jpg.ff01a2f4bbdd7625dbef5e2f959ff08a.jpg

Tak wiem, masa kurzu a sam pellet rozsypał mi się przy zasypywaniu ;) Tak czy inaczej, latem będę próbował robić instalację zapalarki.

Jeśli moje posty zbyt odbiegają od tematu proszę o wydzielenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.