Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Na Pellet


jackjj

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do mojego tematu temperatury palnika.

A więc zajrzałem cóż tam się znajduje pomiędzy palnikiem, a drzwiczkami. Przekładka dystansowa taka dość cieniutka.

post-73049-0-85337100-1506318671_thumb.jpg

Przyjrzałem się samym drzwiczkom i ich izolacji cieplnej, wydaje się być ok. Nie ma uszkodzeń.

post-73049-0-12602900-1506318835_thumb.jpg

Przeszło mi przez myśl aby uszczelnić dodatkowo po obwodzie otwór w którym znajduje się palnik. Nie wiem czy to słuszna decyzja ale na chwilę obecną pozostawiłem pomimo, że efekt raczej mizerny.

post-73049-0-43143100-1506319293_thumb.jpg

Kolejna próba to odsunięcie palnika od drzwi o 1cm stosując izolację ze sznura uszczelniającego. Efekt również nijaki. Zastanawiam się czy ma on jakieś właściwości izolacji cieplnej czy raczej tylko uszczelniające. Póki co temat nie rozwiązany. Poszukuję materiału, który można by zastosować. Ograniczeniem jest jego grubość, gdyż szpilki montażowe do palnika są dość krótkie. Można by ewentualnie zastosować przedłużki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zależy od konstrukcji palnika - tradycyjnie płomień długi spokojny/niepostrzępiony, barwa żółta, a w przypadku konstrukcji z dyszami powietrza wtórnego na wylocie będzie krótszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.moderator.com.pl/pl/serwis/dzial-techniczny/faq-najczesciej-zadawane-pytania.html

w realu coś w tym stylu:

https://www.nole.com.pl/wp-content/uploads/2016/07/praca-palnikana-pellet-VG-Kostrzewa-No-Limits-Energy-NoLE-Bydgoszcz.jpg

Co do samych wskazań fotokomórki (jasność % płomienia) to bywa różnie - zależy od ciągu -przy wichrach może ostro skakać, a inna kwestia to jakość paliwa (ktoś tu na forum miał nawet markowy opał z grube $, a płomień marny - prawdopodobnie za duża wilgotność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie pamiętam gdzie to znalazłem, ale może się przyda komuś?0af872db1472a6d681a6e1453bacad05.jpg1648ad273fcf8daa9621916dc5e23c52.jpg

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skierowane do użytkowników RCK.

Są jakieś konkretne wytyczne odnośnie ustawień? Jak macie ustawione Wasze RCK? W moim przypadku producent kotła wspomina coś w instrukcji o Pa w kominie,  ale czy np. palnik przy mocy max 25kW i kominie 200mm powinien mieć "tyle", natomiast przy mocy 12kW i kominie 200 już mniej niż "tyle"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo zaobserwować można dość spore rozbieżności w tym temacie;)

Rozumiem, że ta moc palnika 26 to jego moc max ale czy korzystasz z niej czy raczej niżej?

Osobiście też miałem ustawioną taką wartość, choć teraz zwiększyłem i doszukuję się jakichś różnic.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym zwiększyć do 30kW ale tego nie robię bo mój viadrus ma moc 27kW, więc byłoby to chyba bezsensu więcej ciepła uciekłoby do komina. A grzeje zawsze z pełną mocą bo na bufor 1000l. Ustawienie na większe wartości Pa na RCK skutkowało mi zwiększoną temperaturą spalin więc teraz jadę na tej najniższej i jest OK

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ustaw na 10Pa, i będzie OK.

Ja np mam w swoim palniku nastawiane 2 zakresy ciągu albo 5-10Pa albo 8-15Pa.

Witam panowie chcę zapytać o RCK piec na pellet SAS BIO SLIM 14kW z czopuchem górnym mam od początku sezonu komin owal 130/180 około 8m

i nie mam zamontowanego RCK.

Temperatura spalin ok140* spalanie ok 20kg 140m2

Czy lepiej zamontować do w wyczystce tylko muszę dopasować go do otwory czy też na kominie.

http://allegro.pl/regulator-ciagu-kominowego-rco-ex-przeciwwybuchowy-i6807893415.html?reco_id=76c60df1-dc13-11e7-9845-246e96321930&ars_rule_id=201

http://www.polmar.net.pl/

Co o tym sądzicie i czy warto montować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za info a swoją drogą myślałem, że odwrotnie bo tak zachwalają.

Czyli mogę go śmiało w wyczystce zamontować ona jest ok 1 m niżej niż wlot czopucha.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę go śmiało w wyczystce zamontować ona jest ok 1 m niżej niż wlot czopucha.

Mam taki u siebie i jest ok, działa. 

 

A dlaczego ten z polmaru się nie nadaje , bardzo jestem ciekaw.

Niech zgadne, cena?  :P

Edytowane przez laptop
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że nie. RCK - te wyhylane są bardzo popularne, wystarczy zajrzeć do gogle w hasło regulator ciągu i każdy schemat ma taki wlaśnie rck tylko różnie montowany. Ten ktory posiadasz należy do rzadkości, stad mało info na ich temat... a $ to kwestia wymierna jak wiadomo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uczestników tematu i ca lego forum. Jestem nowym uczestnikiem tegoż forum. 

  Przeczytałem cały temat "autorstwa" jackjj i przyznam, że to bardzo ciekawa lektura, ponieważ w tym roku kupiliśmy z żoną mały nowy dom i "nasz" instalator po długiej batalii ze mną zainstalował w naszej malutkiej kotłowni (4,56 m2) kocioł HT Daspell 15kw. W październiku odebraliśmy klucze. W dniu 14 listopada 2017 r. rozpaliliśmy pierwszy raz i palimy do dnia dzisiejszego. Zaczęliśmy wcześnie ogrzewać, bo położone zostały tynki gipsowe i wylane posadzki betonowe. Pogoda jaka była i jest każdy widzi - nic nie schło w środku, a teraz już jest fajnie sucho i już można działać w środku. 

 Ale do tematu. Otóż do dnia dzisiejszego nie mam jeszcze zamontowanego sterownika pokojowego ani żadnego innego pogodowego itp. Dosypuję tylko pelet co kilka dni i czyszczę kocioł. To moje pierwsze doświadczenia z takim kotłem, wcześniej paliłem w kotle węglowym górnego spalania i różnie z nim eksperymentowałem. Co do Heiz technika, to ogólnie podoba mi się ten kocioł i to co z nim związane, ale jeszcze za mało o nim wiem, a szczególnie o jego nastawach. Do dnia dzisiejszego zakupiłem 67 worków (15kg) ostatni zasyp zrobiony w piątek 8 grudnia o godz. 10:30 załadowane 150 kg. Ogólnie 1005kg.Jutro zobaczę co się tam dzieje bo teraz mieszkam 40 km od kotłowni.

Trochę danych: Temp. zadana kotła 60st.C. hist.10st.C. na kotle 51st. Licząc prosto wychodzi około 37kg/dobę!!! Jakoś dużo moim zdaniem. czy mogę coś pogrzebać w ustawieniach kotła, żeby wciągał mniej paliwa? Próbowałem wejść w ustawienia serwisowe, ale trzeba wpisać kod PIN, a tego chyba ja nie posiadam.

Hydraulik mówił że na dniach zamontuje sterownik pokojowy.

 

Pozdrawiam kolegów "palaczy"  Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.