Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Żenada te Ogniwa. Mnie zastanawia czemu autor wątku siedzi cicho mimo, że na forum zagląda. Na dodatek to jest jego wątek i go czyta na pewno. Oczywiście nikt tu nie każe pisać i nawet czytać, ale jest to zastanawiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenada te Ogniwa. Mnie zastanawia czemu autor wątku siedzi cicho mimo, że na forum zagląda. Na dodatek to jest jego wątek i go czyta na pewno. Oczywiście nikt tu nie każe pisać i nawet czytać, ale jest to zastanawiające.

a może autor tematu nie chcę uczestniczyć w tych forumowych przepychankach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam OEP 10kW czy żenada, nie określił bym tego w ten sposób. Wieczorem przejdę się do kotła i nakręce Wam kawałek filmiku jak mój OEP się spisuje. Produkcja sadzy idzie pełną parą, w podtrzymaniu lecą koksy. Ale zobaczycie statsy i to jak wygląda kocioł.

No własnie na podstawie jednej kotłowni nie mozna skreslac tego kotła a sadze i koks to produkuja wszystkie pokazcie mi czysty kociol chyba ze macie jakies super poprzerabiane palniki przeciwzwoje napowietrzenia  okryte tajemnicami ,lub odpowiednie paliwo czyste typu 31 RI zero  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przerabiane, jak Instalco kocioł stworzyło, nie mam sadzy, nie mam szlaki, żadnych tajemnic, szlifowania ślimaka a paliwo takie samo jak sprzedaje swoim klientom, żadne "atomowe"

Wiele osób u mnie było i widziało jak wygląda kocioł w środku.

Z jednym masz rację, bo ja tez jeszcze nie widziałem kotła na paliwo stałe który jest czysty, pył w każdym się zbiera i każdy trzeba co jakiś czas wyczyścić.

Ba, nawet kotły gazowe trzeba co jakiś czas przeczyścić.

A co zaś jeszcze do skreślania kotła to ja też bym go nie skreślał, jestem teraz znowu trochę mądrzejszy i trzeba brać tylko poprawkę na to co napisano a to co widać.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym marcus312 że film o oepm potwierdza tylko to co było u bietki

 

mnie zastanawia to, że tak w dtr są takie a nie inne zapisy nt temp spalin przy mocy nominalnej, czyli można pisać co się chce? czy faktycznie podczas testów przez ten czas utrzymywał taką temp spalin.

czy na podstawie takich a nie innych zapisów w dokumentacji klient który im zawierzy ma prawo czuć się oszukany? bo jak widać zapisy zapisami a w codziennym użytku mamy do czynienia z innym kotłem.

no chyba że zaczniemy je traktować z przymrużeniem oka? spaliny, moc minimalna i maksymalna, w sumie to nie wiadomo jaka, to jaki budynek dla tego kotła trzeba wybudować/kupić.

 

ten kocioł to jest chyba najgorszy w klasie 5, bo tylko o nim piszą, o innych nie, no chyba że nikt innych nie  kupuje.

 

PS. na esterowniku to już chyba cały temat usunęli. albo pisać dobrze albo wcale. czy Wam to coś przypomina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie na podstawie jednej kotłowni nie mozna skreslac tego kotła a sadze i koks to produkuja wszystkie pokazcie mi czysty kociol chyba ze macie jakies super poprzerabiane palniki przeciwzwoje napowietrzenia  okryte tajemnicami ,lub odpowiednie paliwo czyste typu 31 RI zero  :D

Oczywiście że nie z tego właśnie powodu na początku mojej relacji zapraszam do obejrzenia 2 innych filmów, które pamiętam jeszcze z czasów wyboru kotła do ogrzewania domu.

Pierwszy z nich https://www.youtube.com/watch?v=Z-LKV7pSOug

i kolejny spalanie grupowe https://www.youtube.com/watch?v=SWOIFGjOzjI

 

Co stwierdzamy oglądając 2 takie same kociołki? Jakoś czysto w nich, autorzy nie powiedzieli ile dni w kotle się już pali, w przypadku pierwszego, myślę że to nowy kocioł pierwszy raz odpalony. Kolejny troszkę przybrudzony.

 

Co można zobaczyć w moim? Nie poświęcam jakoś specjalnie dużo czasu oglądanie pieca ponieważ znajduje się około 8m od domu w budynku gospodarczym. Starałem się doprowadzić do sytuacji w której z szuflady nie będę wyjmował spieków, ale po ponad roku przestało mi się chcieć jest jak jest, lepiej nie będzie no chyba, że zatrudnię Verb`a z którym dzień w dzień będziemy oglądali palnik, a później i tak Zawijan stwierdzi że mam... wiadomo jaką instalację ;) Uprzedzając pytania na kotle ustawione 54oC, ciągle ładowanie bufora 400l z którego pobierana jest ciepła woda do ogrzewania podłogowego.

 

Zapraszam: https://www.youtube.com/watch?v=vlBZReUck2U

 

jeszcze statsy i udostępniony sterownik https://esterownik.pl/statystyki/6959 gdzie macie pozostałe informacje. Jak pisałem wcześniej na początku lutego skończyłem woją 8 workową przygodę z Czechem.

Edytowane przez szari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szari, ten drugi filmik to mój,  początki palenia wrzesień  2013r. i co ciekawe nadal jestem zadowolony z zakupu, ost film to rok temu nakręciłem

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szari

 

Kocioł strasznie zarośnięty. Komora spalania to jakaś masakra. Takie coś powstaje w wyniku braku tlenu. Może kocioł więcej pracuje w podtrzymaniu niż w procesie spalania? Hmm, ale u Bietki kocioł M pracował jak piec hutniczy 24/dobę i z tego co pisała też musiała go codziennie czyścić z sadzy i syfu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy dzień owocował słońcem i kolektory rozgrzały bufor, a z buforem spięty jest kocioł. Stąd dzisiejsza praca głównie w podtrzymaniu. Za mało tlenu powiadasz... wentylacja jest, czerpnia też. Gospodarczy do szczególnie szczelnych budynków nie należy. Dmucham chyba na wystarczającym poziomie 40%, skąd za mało tlenu, bo często widzę takie ilości sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz jest pytanie czy autor tego filmu jest zadowolony z pracy kociołka czy też nie jest zadowolony.

Raczej nieświadomy.

   
 
 
photo.jpg
 
Czy taki piec słychać przez ścianę ? Praca wydaje się głośna
Odpowiedz · 
 
 
photo.jpg
Piec cicho pracuje, nie słyszę go przez ścianę.
Odpowiedz · 
 
 
photo.jpg
a juz myslalem ze jako ze jestem czyscioch to dam rade zapanowac nad tym wynalazkiem i jego brudem bo nawet mi sie spodobal zwlaszcza sterownik adaptacyjny. Ale mam obawy ze bedzie mnie to kosztowac mnustwo czasu tak jak z moim kominkiem z plaszczem wodnym gdzie urobiny jestem po lokcie w tym badziewiu a dogladac musze go co godzine. Najlepiej bym musial przenies sie do piwnicy i przy nim siedziedz cala zime... Masakra
Odpowiedz · 
 
 
 
photo.jpg
ladny kociolek... a jak wyglada czystosc kotlowni przy pracy tego wynalazku ? smierdzi cos ? jakies nieszczelnosci kotla przy pracy wiatraku? dym ? kurz przy zasypywaniu podajnika ? czyszczeniu okresowym ? da sie utrzymac porzadek w ladnym nowo budowanym domku ?
Odpowiedz · 
 
 
photo.jpg
W kotłowni jest sporo kurzu. Brak jakichkolwiek nieszczelności ze strony pieca - grube uszczelki, po otwarciu podajnika na ekogroszek czuć gaz - kocioł najpierw rozgazowuje węgiel i spala gaz i węgiel razem. Jest też spory pył węglowy przy wsypywaniu suchego ekogroszku. Miałem katar 2 worki wsypałem – wysmarkałem nos chusteczka czarna. Nie ma pyłu jak ekogroszek jest wilgotny – ale taki węgiel przyspiesza korozję pieca. Czyszczenie – co 3 dni trzeba wykonać prostą czynność pociągnąć 3 gałkami do góry aby oczyścić kanały i zawirowywacze. - ta czynność nie brudzi, zajmuje 1 minutę. Co 3 tygodnie należy otworzyć kanały i je wyczyścić to jest już brudna robota. Trzeba też wyczyścić przy palniku. Porządek oczywiście da się utrzymać, Polecam stronę o piecach http://czysteogrzewanie.pl/ - dużo ciekawych informacji i ranking kotłów na ekogroszek.
Odpowiedz · 
 
 
photo.jpg
bede musial znowu wziasc pod uwage pierwotny plan instalacji Hybrydowej PC. Jest 3 razy drozsza ale nie wymaga obslugi no i jest czysto w kotlowni. Moze z doplatami programu Prosument nie bedzie az tak droga. Acz kolwiek moze jak by sie pomalu wsypywalo te worki do tego podajnika to nie bylo by az tak tragicznie z tym pylem... Tyle ze zostaje jeszcze czyszczenie tych kanalowych wymiennikow konwekcyjnych przy ktorych pewnie nie tylko w nosie siada ten syf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kanałowych wymienników konwekcyjnych" - widać, że same lajkoniki tam na forach siedzą i o tych piecach i pompach ciepła piszą ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zeby dobrze sie spalalo sypiemy dopalacze  ;)  :D

https://www.youtube.com/watch?v=IEPthgrawrc

Edytowane przez marcus312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka metoda jest znana od lat np w kwk brzeszcze będzie z 10 lat

na piaście od roku

muł jest mieszany z wapnem -i jazda do elekrowni BO

KOP BY SIĘ UDŁAWIŁY NA PLACACH I OSADNIKACH WEWN  PYŁKIEM CZARNOPODOBNYM B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba spalać wapna aby mieć taki popiół.

Czyli oprócz dobrego kotła trzeba tez miec dobrze zbudowany palnik  , to na jakich palnikach wychodzi wam takie dobre czyste spalanie .Problem napewno tkwi w dobrym napowietrzeniu palnika .Moze ktos przedstawi jakas dobra konstrukcje palnika , ewentualnie podpowie jak powinien wygladac dobrze zbudowany i napowietrzony palnik  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie konstrukcje palnika Batory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam palnik batory  mi bardziej chodzi o to czy wiecej dziurek a mniej mocy na dmuchawie ,czy malo dziurek a duzo mocniej dmuchac wydaje mi sie ze chyba lepiej na wegle spiekajace duzo otworów a male obroty ,jak wysoki nadmuch ile rzedow otworow .

grzeli pokaz ta konstrukcje jestem ciekawy moze byc  na pw ja tez mam własna konstrukcje i kombinuje co by tu jeszcze poprawic mam taka mieszanke cos z ardeo i grenia i cos tam jeszcze  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czyli oprócz dobrego kotła trzeba tez miec dobrze zbudowany palnik  , to na jakich palnikach wychodzi wam takie dobre czyste spalanie .Problem napewno tkwi w dobrym napowietrzeniu palnika .Moze ktos przedstawi jakas dobra konstrukcje palnika , ewentualnie podpowie jak powinien wygladac dobrze zbudowany i napowietrzony palnik  ;)  :D

 

W dobrym napowietrzeniu, tak to widzę.... Średnica otworów w mm od góry, np. 8, 7, 6, 6   :)

 

palnik-tak-to-widzae-1.jpg?1459248779

Edytowane przez dino49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.