Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Przewód Dopowietrzający Zasobnik Paliwa.


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam ori dopowietrzenie i przekrój peszla wewnątrz oraz wlot do zasobnika jest średnicy 16mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę zwężone przy wylocie z komory dmuchawy jakies fi 8 peszel też chyba 16 i działa. Wiec nie ma co się zastanawiać i montować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze wdmuchuje zauważalne jest jak się szybko otworzy zasobnik i tam delikatnie dmucha więc chyba jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Nurtuje mnie wciąż jedno pytanie: czy takie dopowietrzanie jest bezpieczne ? Przecież zbiornik jest uszczelniony właśnie po to aby nie dostało się do niego powietrze, żeby nie nastąpił zapłon paliwa. Czym różni się w takim razie wpuszczanie powietrza pod ciśnieniem do zbiornika ? Dlaczego takie "dostawanie" się powietrza nie jest niebezpieczne ? Czy ktoś jest w stanie mi to wytłumaczyć ?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj sobie normę, tam to opisano.

 

"Wdmuchiwać" trzeba odpowiednią, niezbyt dużą średnicą i klapa kosza oczywiście musi być szczelna.

To wdmuchiwac to mocno powiedziane słowo, bo tam powietrza ma trafiać bardzo mało, ledwie wyczuwalne dłonią

to,że dany wąż ma dużą średnicę tez niewiele znaczy, bo istotna jest dysza, która powietrze do tego węża trafia.....

 

 

otwórz sobie natomiast kosz i zostaw pracujący nadmuch, to będziesz miał za kilka chwil siwiuteńko......

w nowo badanych kotłach powinien być czujnik otwarcia klapy kosza rozłączający podawanie i nadmuch przy otwieraniu klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pieklorz za odpowiedź. Widziałem, że Defro w nowych kotłach montuje wężyk już chyba w standardzie. O jakiej normie piszesz ? Czujnik klapy oczywiście mam w swoim kotle, przerobiłem również z V2 na V3. Teraz pora na to dopowietrzanie, ale chcę się upewnić że nie zrobię sobie przy okazji pożaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie wciąż jedno pytanie: czy takie dopowietrzanie jest bezpieczne ? 

Dmuchawa tłoczy powietrze do palnika, a przy okazji jak zasobnik otwarty, lub rozszczelniony, powietrze rurą ślimaka zasuwa do zasobnika, jak zasuwa powietrze to i ogień może wejść, bo jest po tamtej stronie co powietrze wędruje.

Napowietrzanie to odwrotny kierunek, dlatego jest rurka, która wdmuchuje powietrze w pustą przestrzeń zasobnika. Dopiero z zasobnika bo to nie balon, powietrze węglem przeciska się do palnika, czyli w odwrotnym kierunku niż przedtem, a że w zasobniku nie ma ognia to go nie roznieca.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Animus :) A co się stanie jak padnie zasilanie, wentylator przestanie tłoczyć powietrze i ciąg się odwróci ? Czy nie jest to niebezpieczna sytuacja ?

Ciąg się nie odwróci, nagrzany kocioł, komin będzie pracował jeszcze długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napowietrzanie zrobione. Dzięki istniejącym otworom całkowity koszt 15PLN :)

 

Będziesz Pan zadowolony!!! :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, a jest możliwość zastosowania takiego dopowietrzenia w Ekoenergii? bo nie widzę nigdzie 'wyjścia' na węża w pobliżu dmuchawy. big_01.jpg?lm=1456410360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony masz chyba zaslepke na kanale w miejscu mocowania wentylatora, tam zamontuj kruciec i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hejka

U mnie też wyszło nie drogo koszt 1.50 PLN :)

U mnie już były gotowe otwory więc koszt to sama rurka peszlowa (2 metry). Tylko na dole dodatkowo uszczelniłem izolacja, Natomiast u góry weszła rurka na styk.

 

IMG_20190103_110655.jpg

IMG_20190103_110716.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.