Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wysoki komin + dobór kotła pod przewód spalinowy 60 mm


eSeMGie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
W budynku z lat 80' posiadam szacht a w nim przewód spalinowy 100mm stalowy po kotle gazowym atmosferycznym, chciałbym go wykorzystać pod nowy kocioł dwu-funkcyjny kondensacyjny gazowy.

Kominiarz który robił przegląd powiedział, że nie powinienem wkładać tam większej rury niż fi 60 mm. Zależy mi na tym aby wykorzystać stare rozwiązanie i włożyć tylko przewód spalinowy w to co jest tak aby stworzyć przewód koncentryczny 60/100mm.
Problemem jest wysokość komina to 12m + 2 kolana trzeba liczyć, zaokrąglając potrzebuje kocioł 2f który wyrzuci mi spaliny przez przewód 60mm na wysokość 15m.
Czy jesteście w stanie pomóc znaleźć taki kocioł aby dał rade z spalinami na taką wysokość albo zaproponować inne rozwiązanie [nie mówię o podłączeniu poprzecznym z czerpnią poziomą zależy mi na wykorzystaniu tego szachtu]?

Kocioł 25KW
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eSeMGie napisał:

A skąd masz takie informacje? W instrukcji obsługi mają po 12 m max długości.

 

A mam np z instrukcji serwisowej , ale to wiedza nie dla wszystkich.

Zadzwoń ew aby się upewnić do działu technicznego termetu i wypytaj co i jak, gdyż mogli zmienić wentylator w kotle na słabszy.

Gdyż w 2 instrukcjach z tego samego roku masz 2 różne długości maxymalne!

termet komin.jpg

termet komin inst obsługi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodzwoniłem się do producenta. 17m i 15m zmienili na 12m dlatego, że kotły nie pracowały poprawnie. Więc trzeba się kierować tym co mają na oficjalnej stronie.

Pytanie teraz czy znacie jakieś kotły co wyrzucą na 15m przez 60mm spaliny i/lub nie szukać jakiegoś rozwiązania które by 'wspomogło' wyrzut spalin przez komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej trzeba dzwonić po producentach, ale wg mnie nie znajdziesz takiego 25kW - idzie o przepisy z ilością gazów wyrzucanych przez komin w jednostce czasu - czyli o przepływ masowy , który jest określony wg przepisów UE.

20 kW mają te możliwości, gdyż strumień gazów spalinowych jest mniejszy.

Wg mnie można coś pokombinować z tym termetem lub z Immergasem, przy dobrym serwisie może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.