Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego @Jockey dziękuję za szybką i merytoryczną odpowiedź. 

Co do czystości mego serca to wygląda to tak.

Filmik z modulacji max 50%

IMG_20191112_193709.jpg

IMG_20191112_193723.jpg

IMG_20191112_193817.jpg

IMG_20191112_193754.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelkw Dla mnie linie wykresu to jedna całość, lepiej jest jeszcze, jeśli wiem, co się w domu działo, bo to wiele wyjaśnia, linia bojlera też jest ważna i może mieć duży wpływ na pozostałe. Jeśli chodzi o pompę kotłową, to w różnych instalacjach mogą być różne ustawienia, to zwyczajnie trzeba potestować, zaobserwować i wybrać najlepsze rozwiązanie dla konkretnej instalacji, nie ma jednego słusznego rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze wykres apropo mojego pytania do Mickey.Widać że lekko lata.temp. zadaną a wraz za tym modulacja(15-50)

Ps. Miedzy 22  A 23 nie było neta więc ten fragment trzeba pominąć

Screenshot_2019-11-12-20-18-59.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma spalin, powrotu, ale na moje oko to bym szukał przyczyn w mieszance paliwowo/powietrznej i przepływ wody przez kocioł tez może mieć znaczenie. Jest nad czym pracować, choć tragedii też nie ma. Wykresy to jest tylko dodatek, najważniejsze jest to, co się dzieje na palniku i to tam jest źródło wszelkiej wiedzy i odpowiedzi na rozwiązanie problemów.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo747 podniosłem kaloryczność z 8,2/29,5 na 8,3/29,9 czyszczenie palnika miałem co10 minut na 3 sek.na zdjęciu to widać. Zszedłem z powietrzem  10/35 na 8/33 

1E32F81F-3EE6-493B-BC7E-7693B49D509A.jpeg

8A4F5C84-4979-4E20-BC0E-BFC85E14B55F.jpeg

80868598-0AF0-4C9F-A4E9-E6CDF70E304E.jpeg

8D544426-0E5D-4FC6-880B-110A47F09D1B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jolo747 napisał:

szyber na kominie przymknij na 80%

Proszę bardzo ostrożnie z takimi radami, bo taki wpis staje się ogólnodostępny, a może go przeczytać jakiś zupełny laik, który będzie szukał porady "bo mu się nie pali", a może mu się nie palić z takiej np. przyczyny, że może mieć przytkany komin lub czopuch i jeżeli jeszcze przymknie szyber na 80% to o nieszczęście nietrudno...

Jestem przeciwny tego typu rozwiązaniom, to nie jest sposób na poprawę spalania w kotle i tego, co się dzieje na palniku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, podnosząc kalorycznośc sterownik nieco zmniejszy ilość paliwa (jednak parametr ten powinien być taki jak na worku , a jeszcze lepiej jak w certyfikacie do wegla) , następnym razem koryguj korektą dawki paliwa , czyszczenie podajnika co 10min i na 3 sek nie ma sensu , ma sens co 3 godziny na 60 sekund , przymknąłeś  szyber ?co z tą klapa na dmuchawie? przymknąłeś zawory/głowice żeby nie było za gorąco w domu ?nie otwierają okien ? ;) jaki masz przekrój/wymiar komina a jaki czopucha ?

tym że spalanie rośnie nie przejmuj się , najpierw musimy poustawiać parametry stałe , potem pomieszamy zmiennymi, u mnie spalanie dziś wzrosło w stosunku do wczoraj o 2kg ,wiec wahnięcia mogą być również związane z pogodą 

 

faktycznie jockey ma rację, przymknięcie komina może powodować "wydymanie" do kotłowni tlenku węgla i spalin , zachowaj czujność , w tym momencie tez warto powiedzieć że każda kotłownia  wyposażona w piec z dmuchawą , powinna być wyposażona w czujnik dymu , tlenku węgla oraz dobrą wentylację 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DK321 napisał:

"marekd "na jakim opale jedziesz jaki piec i jaka dmuchawa?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Kocioł hef 25kw eco plus opał z wesołej 28/29 dmuchawa tociezko przeczytać bojest od strony podajnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jolo747 napisał:

ok, podnosząc kalorycznośc sterownik nieco zmniejszy ilość paliwa (jednak parametr ten powinien być taki jak na worku , a jeszcze lepiej jak w certyfikacie do wegla) , następnym razem koryguj korektą dawki paliwa , czyszczenie podajnika co 10min i na 3 sek nie ma sensu , ma sens co 3 godziny na 60 sekund , przymknąłeś  szyber ?co z tą klapa na dmuchawie? przymknąłeś zawory/głowice żeby nie było za gorąco w domu ?nie otwierają okien ? ;)

tym że spalanie rośnie nie przejmuj się , najpierw musimy poustawiać parametry stałe , potem pomieszamy zmiennymi, u mnie spalanie dziś wzrosło w stosunku do wczoraj o 2kg ,wiec wahnięcia mogą być również związane z pogodą 

W domu dobrze powiedzieć jest cały czas 23/24 st bo jak mam 22 to jest zimno. Stary dom dziurawy nie ocieplony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"marekd" jak obserwuje twoje posty to dużo kolegów ci podpowiada musisz sam zdecydować kogo porad będziesz słuchał bo jak ci wszyscy zaczną podpowiadać to Ty tego kotła sam nie ogarniesz. A i jeszcze jedna uwaga to Ty jesteś kierowcą tego kotła co zrobisz to powinieneś wyciągnąć z tego jakieś najlepszre wnioski bo złotej recepty to nigdzie nie znajdziesz.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tylko rozwinąć pojęcie przepływu wody przez kocial?Pewnie pompa kotłownia,zawory różnej maści  i tego typu wynalazki,tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DK321 napisał:

"marekd" jak obserwuje twoje posty to dużo kolegów ci podpowiada musisz sam zdecydować kogo porad będziesz słuchał bo jak ci wszyscy zaczną podpowiadać to Ty tego kotła sam nie ogarniesz. A i jeszcze jedna uwaga to Ty jesteś kierowcą tego kotła co zrobisz to powinieneś wyciągnąć z tego jakieś najlepszre wnioski bo złotej recepty to nigdzie nie znajdziesz.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Dobrze prawisz ale ta inst. Powiedzmy to jak ktoś to ogarnie to stawiam oczy a słup w przenośni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelkw Mam na myśli stabilność instalacji i jej wpływ na przepływ wody przez kocioł, a to może mieć znaczenie na zachowanie modulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolo747 napisał:

ok, podnosząc kalorycznośc sterownik nieco zmniejszy ilość paliwa (jednak parametr ten powinien być taki jak na worku , a jeszcze lepiej jak w certyfikacie do wegla) , następnym razem koryguj korektą dawki paliwa , czyszczenie podajnika co 10min i na 3 sek nie ma sensu , ma sens co 3 godziny na 60 sekund , przymknąłeś  szyber ?co z tą klapa na dmuchawie? przymknąłeś zawory/głowice żeby nie było za gorąco w domu ?nie otwierają okien ? ;)

tym że spalanie rośnie nie przejmuj się , najpierw musimy poustawiać parametry stałe , potem pomieszamy zmiennymi, u mnie spalanie dziś wzrosło w stosunku do wczoraj o 2kg ,wiec wahnięcia mogą być również związane z pogodą 

W domu dobrze powiedzieć jest cały czas 23/24 st bo jak mam 22 to jest zimno. Stary dom dziurawy nie ocieplony .

jolo747 po obniżeniu kalorycznosci mam wrażenie ze na retorcie jest więcej opału , a może takie wrażenie i po obniżeniu powietrza większe smolenie w kotle , to normalne jak doba upłynie się okaże co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oldek napisał:

To jakieś dwa budynki ogrzewasz, bo w opisie masz 12 cm. styropianu ?

Oldek to są dwa różne domy 12 cm nowy Tychy  a stary dziurawy Zabrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekD ,piłeś nie pal palisz nie pij ,

napisałeś że podniosłeś kaloryczność 

podniosłem kaloryczność z 8,2/29,5 na 8,3/29,9

teraz piszesz że obniżyłeś , o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo747 przejęzyczenie podniosłem .  Spalanie nadal idzie do góry  było 28,8 jest 29,1 podniosłem kaloryczność !

zobacze co będzie dalej 

8B066359-4564-4CEF-AE99-AF6885F3AE65.jpeg

D60F0423-A7E9-4DED-866D-9E77A29525F3.jpeg

C4D5F945-3E76-4D75-BA16-5A80A9BE36BD.jpeg

2B6872A5-6933-4720-B633-E4167A1A9E0C.jpeg

91D637A7-E99B-4073-AB75-B2AF8CE93106.jpeg

6784EC3E-CA8E-4654-AC41-648A1F6017F4.jpeg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=84672]Karol1981[/mention] to stosujesz repeater i po problemie
Ja używam takiego ustrojstwa i działa to idealnie z netem od T-Mobile.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekd , a jaką masz kaloryczność na worku  ? , przy tych ustawieniach dał bym korektę paliwa na -3, co z tym szybrem  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel jest sypany deklarowany 28:29 Mg tyle na papierze napisano szyber jest przymkniętymi na 70 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.