Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ten otwór rewizyjny tam jest tłok? Jak masz możliwość to zmierz jaki ma skok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest otwór w tłoku można zmierzyć długość całego tłoka i ile ma ruchu w przód i w tył 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmierz, umnie cofa się tylko 25mm.Też myślałem o zmniejszeniu dawki tyle że umnie jest wszystko schowane, wydłużyłem czasy przerwy. U ciebie nie pokazuje co ile podaję? 

Edytowane przez adamretro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to mierze

 

 

 

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośno pracuje twój podajnik? Mojego słychać na 3 kondygnacji. Najpierw cofa? 

Edytowane przez adamretro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on jedzie  3,5 cm z paliwem wtedy wyciska na palenisko , potem wraca 4,5 cm wtedy się zasypuje i podjeżdża 1 cm i stoi

 
  •  

20191030_162337.jpg

20191030_163657.jpg

20191030_163723.jpg

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podaję do przodu z paliwem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój czeka na pusto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy warto obniżać jeszcze w dół modulacje jesli jest taka sytuacja na na foto ze idzie na najniższej modulacji zadanej jakieś 40 minut bo przekroczył temp o 3 stopnie , a cały czas dawkował paliwo a mógł by podać żadziej , proszę mnie poprawić jeśli żle to rozumuje 

Opera Zdjęcie_2019-10-30_173650_wojszym2244.usermd.net.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Natben napisał:

Koledzy czy warto obniżać jeszcze w dół modulacje jesli jest taka sytuacja na na foto ze idzie na najniższej modulacji zadanej jakieś 40 minut bo przekroczył temp o 3 stopnie , a cały czas dawkował paliwo a mógł by podać żadziej , proszę mnie poprawić jeśli żle to rozumuje

A ktoś Ci przyłożył pistolet do głowy i zakazał zmiany modulacji na niższą? To Twój kocioł, Ty decydujesz. Zmienisz - to obserwuj, co ta zmiana przyniosła, czy to, czego oczekiwałeś, czy jest lepiej, czy gorzej. Zawsze możesz wrócić do tego, co miałeś.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z parametrem dynamika? Jest teraz ustawiony na 4, a żeby kocioł szybciej regaowal na spadek temp to muszę ustawić wyższa czy niższa wartość od 4


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sajmon55556 napisał:

Ale kolego masz strasznie zimny powrót. Czujnik dobrze założony? Pompa kotlowa jest?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie nie mam pompy kotłowej i tyle uzyskałem jadąc na pompie cwu , miałem wyższą zadaną aby uzyskać wyższy powrót ale odbijało się to na spalaniu , myślę o pompie kotłowej ale muszę kogoś zapytać jak to zainstalować aby było OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ekogroszek na ruska max 26 rzućcie fachowym okiem bo wykres słabo wygląda.

Na filmie płomień na min czyli 10% i max 40%

 

IMG_20191030_182801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w moim sterowniku który jest pod tłoka znalazłem takie ustawienie może ktoś fachowo mi to wytłumaczy do czego to . Dodam ze te 55 sekund to jest cykl mojego tłoka

20191030_205052.jpg

20191030_205045.jpg

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w ciągu tych 70 s, czyjnik położenia tłoka nie potwierdź powrotu to wtedy pewnie będzie alarm zablokowany podajnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to timel się postarał, ja w swoim musiałem sam mierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam temat do Tomka 

Tomek wyobrażałem ze programy P1,2,3,4 to niezależne programatory , a szkoda by by się tylko przełączało PROGRAMY .Tomek dało by się zrobić taka opcje  . 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są niezależne. Wszystkie 4 są zawsze brane pod uwagę przez sterownik. Trzeba tylko tak je skonfigurować aby pracowały np. w różnych dniach, godzinach.

Inaczej pracują "na zakładkę" i wówczas wybierana jest opcja bardziej komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomku, pytanie z innej beczki, czy przewidujecie zainstalowanie w sterowniku czujnika zerwanej zawleczki? Niektóre kotły pracują zdalnie bez nadzoru i są monitorowane online, czy istnieje możliwość dodania takiej funkcji? Mozna by wykorzystać wejście czujnika zamknięcia klapy,pokrywy zasobnika. Tyko tego brakuje w sterowniku, tak jest mega OK. Daj znać bo temat jest mi bardzo bliski, brakuje mi tego czujnika a piec nadzoruje zdalnie online.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku czy dobrze myślę, że zmianą programu aktualizującego soft w sterowniku można by rozwiązać zapis ustawień i późniejsze ich wczytanie? Fajna opcja przy zmianie softu sterownika. Taki aktualizator może wtedy zawierać kilka pamięci dla różnych ustawień groszku i pór roku lub zapis ustawień do pliku. Zdaję sobie sprawę, że soft sterownika jest ograniczony pojemnością pamięci w samum urządzeniu dlatego wymyśliłem coś takiego. Da radę stworzyć taki soft? Wielu ułatwiłby on życie.

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Czy przy zmianie węgla o tej samej gramaturze ale innej ,wyższej kaloryczność oprócz zmiany tego parametru powinienem coś jeszcze zmienić?Pewnie powietrze ,czas podawania w auto...?Rozumiem że potencjał zostaje ten sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym samym przesypie a innej kaloryczności zmieniamy kaloryczność ale trzeba się liczyć z tym że powietrze też będzie wymagało korekty , niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.