Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Tu macie parametry Skarbaka z Piekar oraz z Bobrka http://www.weglokokskraj.pl/pl/sprzedaz-wegla/ekogroszek-skarbek jak widac Bobrek jest juz opalem z dosc wysokim RI i raczej bym go unikal, a u Ciebie Kamil nie byl bym taki pewny ze to Bobrek bo przy Ri siegajacym 20 to opal potrafi juz niezlie zakoksowac, natomiast Skrbek z Piekar to naprawde jeden z leszych wegli dostepnym na naszym rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo tam gdzie kupiłem to mówią że sami jeżdżą po węgiel i widziałem WZ i jasno muszę że to Bobrek a u mnie 0 spieków nawet wczoraj puściłem piec na 75stopni żeby przegrzać i szedł z 40min na 100% i zero spieków

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci tylko zmniejszy nawęglanie A raczej u Ciebie trzeba zwiększyć węgiel Daj jakiś filmik jak się pali na palniku. Końcówki płomienia nie kopią Ci na czarno ?

Albo daj powietrze na 23% zobaczymy co się będzie działo

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil ma rację jak popiół długo leży na żarze zaczyna się topić i są takie skutki, trzeba to zrzucić następną porcją opału która powinna zepchnąć popiół na rant palnika i potem na dół w popielnik.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nisko kopiec,za mało eko podaje zmniejsz kaloryczność albo korektę na +

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryczność zmniejszona, korekta o 2% na + zobaczymy co przez noc się wydarzy.

Wyczysciłem palenisko z popiołu, dałem świeżego ekogroszku i znowu czekanie. Rano dam znać czy jest jakaś poprawa 10ee92f5770153222c462bc2338783ad.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Patryk94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak się nie robi że dajesz eko na wierzch tylko poprzez dodaj paliwa.

Jaki masz teraz wiatr ? Na filmie

Jaka masz teraz kaloryczność ustawioną?

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek dodałem poprzez opcję w menu rozpalanie/wygaszanie ;)

Kurczę, podczas nagrywania filmu nie spojrzałem na powietrze ;/ przez noc znowu powstał gigantyczny spiek.

273561ffd49075765dbe2e03638976c2.jpgfc2c8fbe9b6e782dcb00a287184f4d3d.jpg91fff9952c1f36e0302d2f365cce88c0.jpgfa99c6a076f9fe89c08a5952c9cc8aff.jpged7a9ed6f445e9bd692d2887a89e1678.jpg521ffd0982bbffe62b49f204373af79a.jpg48469ee443bb97c5a174368ca7b452fd.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to z jednej strony tylko powstaję spiek ??

Powietrze jeszcze w dół !! 22%

końcówki płomieni nie kopcą Ci na czarno daj krótki film z końcówek nad rusztem wodnym najlepiej jak bedzie na około 25% mocy minimum

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu pokusił bym się o zaklejenie kilku otworów nawiewnych od strony wentylatora. Jednak przed ta operacja sprawdź droznożc, Pewności nie mam ale coś tu jest nie halo z palnikiem, lewa strona palnika jest ok od strony wentylatora taki kulfon. Warto sprawdzic.Ja miałem coś w tym stylu od strony podajnika ładnie się wypalało a od przeciwnej niedopał. Zakleilem kilka otworów i się poprawiło i od tamtej pory jest ok.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikon kominkowy 1500stopni taki czarny

po filmie wynika że za dużo powietrza jeszcze powinno się palić spokojnym ogniem delikatnie opływającym deflektor a u Ciebie jest palnik ale dajmy mu chwilę żeby zazbierało sie trochę popiołu bo teraz tak może to wyglądać

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze ustawione na 20%

 

Na tym filmie, to jest za dużo wiatru, a za mało węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie, to jest za dużo wiatru, a za mało węgla

mało może mieć węgla bo zgarniał co było na palniku tajmy mu z godzinę żeby się to ustabilizowało i niech da film nad rusztem wodnym jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.