Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Kapi4 napisał:

Ok. Zainstalowałem aplikację na telefon v 1.30.  Moje uwagi to:

1. Brak możliwości trybu pracy kotła - tryb czasowy (bardzo przydatna funkcja jesli ktos jest czesto na dłużej w terenie);

2. Za duze ikony (w wersji 1.27) miescilo sie wszystko na jednym ekranie.

Daj zrzut ekranu  apki, zobaczę jak u Ciebie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku co z moim zapytaniem na priv?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, YaroXylen napisał:

Witam.

Koledzy mam krótkie pytanie - dylemat i problem.. ze sterownikiem SKPZ po wczorajszej aktualizacji... kocioł dwa razy się wyłączył na ok.5 minut, nie całkowicie tylko zatrzymał się podajnik wentylator tak jakby się odstawił . Czego w ogóle nie miałem.

Kocioł zwyczajnie się odstawił bo przekroczył zadaną o 5 stopni.

Histereza w interwale nie ma wpływu na pracę w modulacji.

Nie ma na wykresie czujnika CO, a szkoda, bo prawdopodobnie by pokazał, że w ciągu 15 min. dość znacznie zmniejszyło się zapotrzebowanie na ciepło? Masz głowice na grzejnikach?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ciebie

A i mądrego to i warto posłuchać :)))..... dzięki i wszystko jasne. A to 5 stopni nie jest ustawiane?

Ciekawe że przed ani po aktualizacji dosłownie nic nie ustawiałem tylko włączyłem przycisk "rozpalony" przerwa trwała może ze 3-4 minuty, a tu takie kwiatki...

Może sterownik musi z powrotem się wydedukować, bo po aktualizacji pod czaszką mu zabulgotało coś ://

Kocioł ładuje bufor ..i tylko bufor.... stąd nie mam czujnika...gdyż (4 pompy) cwu, 2 obwody CO i podłogową  obsługuje inny sterownik zewnętrzny. W okresach przejściowych bufor ładuję co 3 dni a kocioł wtedy sobie odpoczywa i jest wyłączony, natomiast ogrzewanie i cwu inny sterownik obsługuje. CWU na sterowniku to jest pompa kotłowa z temp powrotu.

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serwerem Timela u mnie to samo.

Soft 2.17b + konsolka 1.3.

Dodatkowo nie pokazuje zasypu oraz nie mogę zmienić dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po aktualizacji musiałem zrobić reset ustawień bo wentylator dziwnie chodził a motoreduktor buczy łatwo. Więc lepiej zrobić reset nawet jak się przechodzi z ostatniej wersji testowej.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam android 6.0 i  jak połączam to od razu traci połączenie, i tak było też w starszej wersji apki, kto mieszka w Gdańsku lub okolicach bo szukam do pomocy w ustawieniach pieca ?a i jeszcze jedno żeby nie było że źle konfiguruje to mam drugi tel z andkiem 7.0 i śmiga wszystko jak należy.

Edytowane przez rotor122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie do Tomka czy przez te wszystki nowe poprawiane softy i udoskonalane ,pomijam bajery algorytm sterowania procesem spalania tez ewoluuje ?.

Prosze o odpowiedz.

 Pozdrawiam Marek.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cez19 napisał:

Moja kotłownia oraz sterownik SKZP-02, jestem w fazie testów.1760586320_Screenshot_2019-01-09SterownikKotlaSkzp-02-UstawieniaPorady.png.05ef724adca80a6690b41c2d1491f619.png

Witam.

Przy takich testach szczególnie temperatury to kobiety zamknęłyby mnie w kotłowni do wiosny a na wiosnę wymeldowały do spania na hali w biurze... :))

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marekd napisał:

 

Mam pytanie do Tomka czy przez te wszystki nowe poprawiane softy i udoskonalane ,pomijam bajery algorytm sterowania procesem spalania tez ewoluuje ?.

Prosze o odpowiedz.

 Pozdrawiam Marek.

Algorytm spalania został wzbogacony  w wersjach testowych o funkcję ustawianej dynamiki oraz dodatkowy tryb wyjścia z czuwania.

To co dla jednych jest "bajerem" dla innych jest kluczowe. Każdy ma inne wymagania.

Póki co zamrażamy dodawanie funkcjonalności i tworzymy wersję oficjalną dla wszystkich wariantów (tłok, zabudowy).

Dalsze poprawki będą dotyczyły np. udostępnienia nowych funkcji z zakładki KOCIOŁ na aplikacji mobilnej. (np. program czasowy kotła)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, TomekBrz napisał:

To co dla jednych jest "bajerem" dla innych jest kluczowe. Każdy ma inne wymagania.

 Po wstawieniu pompy kotłowej do instalacji CO, oraz dodaniu "bajerów" jestem w pełni usatysfakcjonowany ze sterownika SKZP. Co nie znaczy że nie widzę jeszcze "bajerów" które można by zbajerować. Dzięki p. @TomekBrz 

Apki i sterowniki na mnie nie robią wrażenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, TomekBrz napisał:

Algorytm spalania został wzbogacony  w wersjach testowych o funkcję ustawianej dynamiki oraz dodatkowy tryb wyjścia z czuwania.

Panie Tomaszu.

Ja również pragnę podziękować i życzę owocnej pracy.

Pozdrawiam.Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.