Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pisałem że po 10 min. Wróciłem do kotłowni po 6 godzinach, - kocioł wygasł, a pracujące pompy skutecznie opróżniły z ciepła zasobnik CWU... wiadomo-był to przypadek że tak się stało, ale jak by pompy nie chodziły to byłaby chociaż ciepła woda w CWU. Raz się zdarzyło, ale zwróciło to moją uwagę na to.

W końcu forum jest chyba po to żeby zwracać uwagę na szczegóły pracy sterownika, a nie żeby się wykłócać jak kto pali.

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, diabelski napisał:

 byłaby chociaż ciepła woda w CWU.

 

Hmm, to masz chyba coś nie tak połączone, bo CWU powinno być ładowane (chodzić pompa) gdy temp kotła jest wyższa niż zadana na zbiorniku CWU (chyba że pompa CWU działa jako kotłowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko małe mankamenty cieszcie się że nie kupiliście Iryda z firmy prąd instrukcja mało czytelna a menu poplątane jak sznurek w kieszeni .proszę nie traktować tego jako anty reklamę ale ten sterownik jest trudny do ogarnięcia co nie oznacza że jest zły

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa CWU jest ustawiona na pracę non stop, aby zapewnić przepływ przez kocioł i zapobiec przekraczaniu temperatury zadanej na kotle. Przy wyłączeniu pompy CO przez pogodówkę jest to konieczne aby nadmiernie nie przekraczać zadanej.

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem podłączyłem ster skzp02 i myślę że jest ok. ustawiłem jak na filmiku /początki/ Kamila Miernika. Zmieniłem tylko powietrze min 12% max 35% palę ekomiałem greenpal, w piecu zrobiło się jaśniej i spalanie chyba będzie mniejsze. Jeden wykres to z miśka na grupowym 

20181014_113607.jpg

20181014_113629.jpg

20181014_113645.jpg

20181014_113711.jpg

Zrzut ekranu (76).png

Zrzut ekranu (77).png

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze mam za duzo wiatru w czuwaniu dlatego modufLacja wlacza sie rzadko w ciagu doby. Wplywa to tez na wzrost temp kotla. W lato mialem taka sytuacje w ktorej sterownik wogole nie modulowal . Tylko czuwanie.

IMG_20181014_122916.jpg

IMG_20181014_122847.jpg

IMG_20181014_122834.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do podkapcanie palika technix po niżej 10%modulacji temat rozwiązałem minimalnym przestawieniem przesłony dmuchawy kolega Kamil miał rację to wina ustawień ale w tym przypadku nie sterownika

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odsłonilem mam mocna dmuchawę i dodanie 1%wyzej dmuchawy na ster.to było za dużo ale przeslona załatwiła sprawe a w sterowniku nie można ustawić dmuchawy dla 5%modulacji tylko dla10%

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Widzę że u wszystkich w piecu ciemno tak jak u mnie ;)

Temperatury zewnętrzne nie sprzyjają paleniu w piecu.

Na tą chwilę przepalam tylko pod wieczór drewnem na ciepła wodę i delikatne podgrzanie w domu  :) 

Dziś dotarł do mnie z Timela programator stera i jutro wygram sobie wersję bodajże 2.11B

Dotychczas miałem 2.10

Mam pytanko: czy musi być podpięty kabel ten co jest czy można podpiąć obojętnie jaki od telefonu? Bo ten troszkę krótki. Bym musiał stać z laptopem w ręce na wysokości głowy  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź :)

wolę zapytać niż potem się zastanawiać czemu ster nie chce ruszyć po aktualizacji  ;)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj żeby zapisać wszystkie nastawy bo po aktualizacji wszystko wróci do ustawień fabrycznych

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I potem kalibracja i ustawienia fabryczne i dopiero można wpisywać znów swoje nastawy.

TomekMM u mnie też było czarno i zastosowałem takie cudo jak Kamil testował ale nie przedstawił wyników testowania i chociaż piec się odstawia to i tak siwo. a2f622ea6e800fcc379afd813a079489.jpgb61c6d2d1c519b6c9df1c70f7f78058c.jpg20c3a2e6b0d30c35e7d509753c8047d0.jpg61e360bb9410711f050005d6c0da8166.jpg87fa2dbe225a1970b71408a93402c335.jpg

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chce przetestować cegły, tylko boję się że mi drzwiczki wygnie tempeatura :P

aha i u mnie nie jest czarno tylko ciemno bo się nie pali  ;)

a siwo u Ciebie się zrobiło bez zmiany nastaw w sterowniku? 

Edytowane przez TomekMM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekDabrowski dały mi tyle że dzis około 11 wstawiłem cegiełki i w piecyku zrobiło się siwo a tak wcześniej już było ciemniej co można zobaczyć we wcześniejszych moich postach. Nic nie zmieniałem w sterowniku. Na pewno co po tych prawie 12 godz zaobserwowałem to to że jest siwo i piec szybciej łapie temp. jak to będzie dalej zobaczymy.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

MarekDabrowski dały mi tyle że dzis około 11 wstawiłem cegiełki i w piecyku zrobiło się siwo a tak wcześniej już było ciemniej co można zobaczyć we wcześniejszych moich postach.

 

TomekMM

 

Nic nie zmieniałem w sterowniku. Na pewno co po tych prawie 12 godz zaobserwowałem to to że jest siwo i piec szybciej łapie temp. jak to będzie dalej zobaczymy.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Przepraszam że dwa posty ale cosik nie tak miało być.

 

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwo to mam i bez cegieł jestem ciekawy czy kocioł będzie dłużej trzymał temp.napewno temperatura spalin będzie niższa pytanie o ile

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było gorzej bo bardzo mały odbiór ciepła i więcej stal niż pracowal, a jak już pyrkal to przebijał temp. Zobaczymy po tyg czy coś to dało bo ten tydzień również ma być podobny do ubiegłego.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżące cegły na ruszcie wodnym zatrzymują ciepło po niżej przez co w ruszcie zaczyna wrzeć wodą co nie jest zdrowe dla kotła a ruszt wodny to najsłabszy element kotła

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że u mnie jest brak rusztu wodnego. Może to samo co dają teraz cegły dałby wklęsły deflektor , a ja mam wypukły. 4 cegły to 12 zł więc można potestowac. Jak się sprawdzi to tak zostanie lub poszukam wklęsłego deflektora.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak testowałem to rozwizanie zrobiłem nawet Film i mu się telefon popsuł i dla tego nie było podsumowania ale mogę powiedzieć bez zmian nastawow kotła po rozłożeniu cegieł w kotle gdzie było na danym węglu brozowo lub ciemno zrobiło się siwo tak więc metoda skuteczna wyższa temperatura n palniku i lepiej dopala sadze właśnie tak samo jak deflektorze z garnka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.