Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak przy skokowej jak sie zrobiło za małe podawanie to nie podawało juz wogole peletu, tylko było słychać ze ślimak chodzi w rytmie. 
 

odnosnie progu foto:

Zrobiłem. Może komuś sie przyda:

1. Wszystko wyczyściłem dokladnie

2. czujnik mocno przetarłem i wyczyściłem benzyna, był zasmolony.

3. Wywierciłem dziurkę tak jak u Was. Świecąc latarka odrazu łapał czujnik. 
 

Teraz juz dawno nie widziałem takich wyników 🙂

8AF2203B-FBC8-472B-B98E-06F9DBF40FDB.jpeg

Edytowane przez IzaTom
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie na zdjęciu palnika rzeczywiście nie widać tej dziurki, tylko nie wiem czy nie miałeś tej dziurki na godzinie 10-11, czy po prostu miałeś ją zamuloną syfem,nagarem itd?U mnie cały czas jest i cały czas ją widać.Wierciłeś ją jak nową czy tylko rozwiercałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DamianWWW napisał:

Panowie mam vide rooma, ustawiłem wczoraj pracę kotła na auto. Spalił sporo mniej pelletu. Jednak kocioł wychładza się nawet do 30st. i powrót do 23. Czy to zdrowo dla kotła, czy lepiej włączyć pracę ciągłą?

To dobre pytanie, podłącze się, też mam auto jak kolega i spalanie jest sporo mniejsze ciekawe jak to dla kotła służy?

Nie widzę żeby woda się skraplała kocioł też czysty bez smoły czy sadzy ale mam zawór stałotemperaturowy 55C  pompę przewałową na 48C więc o zimny powrót się nie martwię.

Ktoś ma jakieś doświadczenie z temperaturą auto na kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że brakuje kawałka pierścienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, matrix3078 napisał:

Widzę że brakuje kawałka pierścienia.

Słabo rozwiązane to czyszczenie tego palnika.

Pierscień zgarniajacy popiól jest tuż przy grzałce i w strefie spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku żałowałem, że nie mam tego mechanizmu, po roku użytkowania chciałem nawet dokupić. Na szczęście jakoś do tego nie doszło i bardzo się cieszę, że nie mam. Bardzo awaryjne dziadostwo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajduje się czujnik palnika? 

Jezeli przed wywierceniem tego otworu temp palnika byla normalna, to oznacza, ze gorące powietrze wdmuchiwane jest tym otworem. Uważałbym na czujnik plomienia, aby się nie stopił. Zaklej te dziurę syliknem do kominków (1200 stC) zostawiając otwór fi5 i wtedy sprawdź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury palnika znajduje się zaraz obok rury którą  pellet wpada do palnika i nie ma nic wspólnego z otworem przy czujniku foto. Nie łączył bym tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrekzo napisał:

Czujnik temperatury palnika znajduje się zaraz obok rury którą  pellet wpada do palnika 

I dlatego pytalem... Jezeli czujnik oddalony jest z dala od czujnika plomienia, to jaka temp musi lecieć kolo czujnika plomienia ( właśnie chodzilo mi o jego przypadkowe stopienie od temp). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niska, ponieważ czujnik płomienia jest na trasie dmuchawa-palnik i jest cały czas chłodzony "wiatrem" z dmuchawy... Nie ma możliwości żeby był płomień i jednocześnie dmuchawa nie pracowała 

 

A czujnik temperatury jest za dmuchawa i palnikiem, i tam dmucha już powietrze ogrzane przez palnik 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mrekzo napisał:

Niska, ponieważ czujnik płomienia jest na trasie dmuchawa-palnik i jest cały czas chłodzony "wiatrem" z dmuchawy...

Tak pewnie bylo do czasu, aż @IzaTomnie wywiercił otworu, bo skąd teraz taka wysoka temp palnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie palniki mają tam otwory i raczej napewno temperatura palnika nie rośnie przez to. Najczęściej rośnie  wtedy gdy braknie pelletu w zbiorniku lub jest nieszczelność na trasie palnik - zbiornik. Wtedy gorące powietrze jest wdmuchiwane w stronę zbiornika blisko czujnika temperatury. Może zwyczajnie rura jest gdzieś pęknięta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.