Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Ten czujnik sam w sobie to koszt kilkunastu złotych a znacznie by poprawił pracę palnika.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z osiągnięciem progu foto, który i tak mam juz ustawiony na 5. Raz dziennie mam alarm 😞 ze nie może sie rozpalić:( Wszystko wyczyściłem, czujnik jak go wyciągnę i poświęcę wskazuje 200-300. Mam tytana, może gdzieś można nawiercic  dziurkę, aby łatwiej to światło dochodziło? Macie jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od otwarcia palnika i wyczyszczenia otworków, czujnik tez przetrzyj szmatką z odrobiną spirytusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdziłeś drożność otworów okiem i jest poprawnie, czujnik dobrze założony to bym stawiał na obniżenie jego skuteczności z powodu zużycia. Albo dzwonisz do serwisu i zgłaszasz awarie albo wykładasz 200zł i zakładasz nowy. Możesz zrobić jeszcze pomiary czujnika i poprosić żeby ktoś ci wysłął pomiary sprawnego.

Edit: przejrzałem allledro i są tam tańsze czujniki tylko trzeba by się dowiedzieć jakie parametry mają, czy da się to dopasować, robota dla szperacza internetowego i znajomości podstaw omomierza.

Edytowane przez Roszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno stwierdzić na odległość, co tam w środku sie zadziało, a świecisz rozumiem w palnik od strony jego wylotu spalin ze środka kotła? Przy nie rozebranych osłonach palnika i pokazuje 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć fotkę z palnika po zasypaniu dawki startowej, wymuś np podwyższeniem temperatury bojlera.Porównamy z tym co u mnie może coś się nam nasunie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwoń do Tekli i popytaj, to nic nie kosztuje a może akurat wskażą właściwe rozwiązanie. Czujnik wydaje się sprawny skoro jak świecisz wskazuję 200-300, a może powinien wskazywać więcej?? Tego nie wiemy. Mi w czasie pracy wskazuje powyżej 150 i nawet w tym roku nie czyściłem jeszcze palnika w miejscu gdzie jest otwór czujnika. A ty masz mechanizm czyszczący w palniku? Jeśli nie masz, to może czyścisz nie tą stronę palnika, bo wtedy masz dwa otwory..., ten przewidziany na mechanizm czyszczący, a po drugiej stronie otwór od czujnika foto. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tekli ciężko wydobyć informacje, matrekzo o jakich otworach piszesz daj proszę fotkę tych otworów przewidzianych na mechanizm czyszczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w palniku na tylnej ściance na godzinie 10-11 masz otwór przez który foto widzi dużo światłą, może masz go zawalony syfem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spojrzysz do wnętrza palnika nie mając mechanizmu czyszczącego to będziesz widział dwa otwory, ten po prawej od ślimaka jest od mechanizmu a po lewej od czujnika foto. Zdjęcie mogę zrobić za jakąś godzinę dopiero. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś nie halo, to dzwonię do Pana Darka Z Tekli. Zawsze coś doradzi i podpowie, jak nie odbiera to oddzwania. 

Dariusz Śledź
+48 783 976 377

 

U mnie foto wskazuje na max 100 nigdy nie widziałem większej wartości, próg foto mam na 15 mam bo czasem łapał brak ognia po 4h pracy bez czyszczenia. teraz jest ok.

Edytowane przez Pumping
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że jak nie ma mechanizmu czyszczącego to jego otwór jest zaślepiony, no chyba że sam się z czasem zakleił. Nie chciałem grzebać. Na zdjęciu widać otwór czujnika jasności płomienia. IMG20220119112332.thumb.jpg.f9c1e0e0653076d98feb1e5287487b32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też kiedyś łapał błąd. I już miałem rozwiercać ten otwór przez który widzi Czujnik. Ale wcześniej gdy kocioł pracował na pełnej mocy ustawiałem Czujnik tak aby pokazywał 100. Metodą prób i błędów doszedłem do pożądanej wartość. Od kiedy Ci się to dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam blisko siebie dwa tytany (jeden u sąsiada, drugi u szwagra) w żadnym z nich nigdy nie było problemów z jasnością płomienia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest otwór dla czujnika światła

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220119/d0ac7bc7024b8fce14144630f6b7fffe.jpg

Edytowane przez Pumping
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.