Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Ozi80 napisał:

Ja kiedyś sobie kupiłem w Castoramie odkurzacz kominkowy Blyss. Nie wiem, czy to jest dokładnie ten sam model, ale wygląda tak samo:
https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/porzadki-i-chemia/odkurzacze/odkurzacze/odkurzacz-kominkowy-blyss-logarto.html

Nie pamiętam skąd mam końcówki, czy tam były, czy osobno kupowałem, ale mam trzy: płaska z włosem do czyszczenia ścian, okrągła z włosem do czyszczenia mniej dostępnych miejsc i wąska, zwężana bez włosa do czyszczenia najmniej dostępnych miejsc i do czyszczenia palnika.

Dzięki Ozi...troszkę za drogi ale przemyślę.Wyciągsz nim dosłownie cały popiół,nawet ten który zebrał się na samym dnie w zbiorniku na popiół,czy robisz nim tylko "kosmetykę" w środku kotła,czyli czyścisz nim tylko ściany i wymienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki kupiony na "aledrogo" 4 lata temu za 69zł sprawdza się dobrze. 

Warto kupić sobie drugi filtr na zmianę żeby po praniu pierwszego aż wyschnie założyć drugi. 

IMG_20181227_094800.jpg

IMG_20181227_094731.jpg

Edytowane przez czarny38
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa na oku:

https://allegro.pl/odkurzacz-do-popiolu-kominka-20l-1000w-2-x-filtr-i6554017697.html

https://allegro.pl/odkurzacz-do-popiolu-kominka-pieca-20l-kominkowy-i7589539371.html

W temacie do którego Kriss podał mi link piszą żeby odkurzacz miał dodatkową ochronę na filtr.Te mają i chyba któryś z nich wybiorę.Nie mają chyba  jednak ani jednej wąskiej końcówki,najlepiej ze szczotką na końcu.Akurat przy moim kotle taka by się przydała.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ten parametr? Co on oznacza w praktyce, bo mam tam ustawione 60st, ale temp. kotła to na pewno nie jest.

Czy wy też macie coś takiego, jak pompa CWU się załącza to mimo ciągłej pracy pomp na podłogówkę i grzejniki tam temp. spada, tak jakby gorąca woda leciała tylko do CWU, ale zaznaczam, że nie mam ustawionego piorytetu CWU.

 

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to temp.jaką sobie ustawiłem na grzejniki.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, IzaTom napisał:

I taka temp. Ci idzie na grzejniki? 

Tak.

 

Teraz, IzaTom napisał:

 A co z mieszaczem? Rozumiem, że ten parametr ma znaczenie w momencie jak jest zainstalowany siłownik?

Oj niestety tego nie wiem.Może Ozzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam zawór 4 drogowy z siłownikiem.Bez tego, w przypadku Tytana Tekla nie daje 10 lat gwarancji na żeliwne wymienniki.Wnioskuję z tego że dlatego przy naszych kotłach temp. powrotu nie jest już taka ważna jeżeli dają 10 lat gwarancji.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 3D też wystarczy.Gdzieś to jest zapisane w instrukcji,lub w jakichś papierach które są razem z kotłem.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IzaTom napisał:

Chodzi mi o ten parametr? Co on oznacza w praktyce, bo mam tam ustawione 60st, ale temp. kotła to na pewno nie jest.

Czy wy też macie coś takiego, jak pompa CWU się załącza to mimo ciągłej pracy pomp na podłogówkę i grzejniki tam temp. spada, tak jakby gorąca woda leciała tylko do CWU, ale zaznaczam, że nie mam ustawionego piorytetu CWU.

 

Przechwytywanie.JPG

Te 43 to jest te same 43 co po prawej stronie drugie od góry, czyli "zadana w grzejnikach". Nie pamiętam czy czasem jeszcze nie uwzglednia ono odejmowanie z powodu zbyt niskiej temperatury powrotu. Może też się te temperatury różnią przy bardziej skomplikowanych instalacjach? Nie wiem.

A to że się zmienia przy grzaniu CWU to ciekawe. Przy braku czujnika temperatury zewnętrznej to tam powinna widnieć temperatura zadana ręcznie na CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten drugi problem źle wytłumaczyłem ( to już osobny temat) , generalnie zauważyłem u siebie, że jak pompa się załącza na CWU to gorąca woda z kotła nie idzie na pozostałe dwie pompy, mimo tego, że cały czas są włączone. Nie powinno być tak, że ta gorąca woda z kotła rozkłada się na 3 pompy? NIe mogę tego zrozumieć, tak jakby cała moc szła na CWU, a priorytetowego grzania nie mam ustawionego.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystkie pompy chodzą, to znaczy że sterownik dobrze działa. A czemu ciepło idzie tylko na CWU to już pytanie do hydraulika. Jak ja nie mam priorytetu CWU to ciepło idzie i na CO i na CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przed pompą CWU nie mam żadnego zaworu mieszającego. Ale mam dwie osobne rurki z kotła: inne do CO, inna do CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, IzaTom napisał:

Przed pompą CWU nie mam żadnego zaworu mieszającego i dlatego cała moc jest odbierana przez tą właśnie pompkę? Chętnie bym z nim zagadał, ale i tak nie odbierze :/

Masz coś skopane z instalacją, skoro pompa CWU "wysysa" ci całe ciepło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz na schemacie jedną czerwoną rurkę wychodzącą z kotła i jedną niebieską wchodzącą do kotła. A ja mam dwie czerwone wychodzące i jedną niebieską wchodzącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.