Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

No i wlanie nie wiem co to? Jakaś rura od wyjścia z kotła idzie na górę a na strychu tez mam jakiś zbiornik ale co to jest to nie wiem:( totalnie zdałem sie na hydraulika i to moj blad

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

41 minut temu, Okman napisał:

dochodząc na 4 stopnie do temp zadanej,czyli w moim przypadku do 56 następuje wygaszanie

Nieprawda. Wygaszanie następuje po przekroczeniu o 5 stopni temperatury zadanej. Czyli w twoim przypadku po przekroczeniu 65 stopni, a w moim przypadku 75 stopni. U mnie jak jest odbiór ciepła, to po prostu nie przekracza tych 75 stopni.

 

2 godziny temu, IzaTom napisał:

Ten czujnik przed pompa tej najbardziej z lewej to czujnik temp co

Czyli jest na obiegu z grzejnikami, które mają termostaty i na którym pompa pracuje cały czas? A na obiegu z podłogówką, czujnikiem temperatury i pompą CO sterowaną sterownikiem takiego czujnika nie ma?

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, matrix3078 napisał:

Bo zrobienie układu zamkniętego to nie takie proste, pamiętam jak miał do mnie przyjechać serwisant na pierwsze uruchomienie i wypytywał mnie jaką mam instalację jak powiedziałem że zamkniętą to drążył temat dalej czy mam wężownicę schładzającą ja na to nie i w końcu musiałem na szybko założyć zawór schładzający DBV1 za 400zł. żeby łaskawie przyjechał podbił mi gwarancję

Nie łaskawie, tylko pewnie ze względów bezpieczeństwa nie chciał wcześniej podbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest właśnie naczynie wyrównawcze układu otwartego. Powinno być zabezpieczone przed zamarznięciem. Coś widzę kolego ze musisz zasięgnąć porady specjalistów forum od instalacji zwłaszcza ze jak widać nie znasz się zupełnie i nie czytasz nic na ten temat. A interesuje cie tylko zbyt duże spalanie. Zrób porządek z instalacja aby była prawidłowo i bezpiecznie zrobiona a potem zajmiemy się sterowaniem kotła bo tu tez mogą być kwiatki. Dlatego oroponowalem ci założenie osobnego tematu.
Już pisałem ze nie widać zaworów zwrotnych które maja wpływ na prace instalacji. Na poprawna prace. Trudno oczekiwać dobrego sterowania kotłem jak instalacja zachowuje się inaczej niż się spodziewasz. Wciąż niw odpowiedziałeś dlaczego kocioł tyle razy startuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kriss12 napisał:

@Ozi80 może umknęło ci moje pytanie gdzie masz podpiętą trzecią pompę pod moduł czy do gniazdka

Zdaje mi się, że ci odpisywałem na to pytanie. Pompę na powrocie mam podpiętą tam, gdzie pompę CO. Z tym że z wykorzystaniem przekaźnika, żeby nie zjarać sterownika.

Tak więc obie załączają się i wyłączają jednocześnie. Ciekawostka jest taka, że obie są identyczne i mam je ustawione na bieg AUTO. Ta na CO chodzi na około 40W a ta na powrocie na około 20W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pastor napisał:

No to jest właśnie naczynie wyrównawcze układu otwartego. Powinno być zabezpieczone przed zamarznięciem. Coś widzę kolego ze musisz zasięgnąć porady specjalistów forum od instalacji zwłaszcza ze jak widać nie znasz się zupełnie i nie czytasz nic na ten temat. A interesuje cie tylko zbyt duże spalanie. Zrób porządek z instalacja aby była prawidłowo i bezpiecznie zrobiona a potem zajmiemy się sterowaniem kotła bo tu tez mogą być kwiatki. Dlatego oroponowalem ci założenie osobnego tematu.
Już pisałem ze nie widać zaworów zwrotnych które maja wpływ na prace instalacji. Na poprawna prace. Trudno oczekiwać dobrego sterowania kotłem jak instalacja zachowuje się inaczej niż się spodziewasz. Wciąż niw odpowiedziałeś dlaczego kocioł tyle razy startuje

Zakładanie nowego tematu chyba nie ma sensu gdyż to wszystko przewija sie tutaj ale tyle problemów juz tutaj padło ze ciężko to odszukać. 

Kociol tyle razy startuje gdyż pompy chodziły cały czas i nie wiem jak zrobić aby ten czas wydluzyc? Zwiększyć biegi na pompach i mniejsze podawanie?

 

jak ta instalacje muszę zrobić żeby było Ok.

 

P.S. 

Uwięziony mi ze juz tyle przeczytałem ze tak naprawdę nie wiem co jest dobre a ci nie.

 

Edytowane przez IzaTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ozi80 napisał:

 

Nieprawda. Wygaszanie następuje po przekroczeniu o 5 stopni temperatury zadanej. Czyli w twoim przypadku po przekroczeniu 65 stopni, a w moim przypadku 75 stopni. U mnie jak jest odbiór ciepła, to po prostu nie przekracza tych 75 stopni.

 

Czyli jest na obiegu z grzejnikami, które mają termostaty i na którym pompa pracuje cały czas? A na obiegu z podłogówką, czujnikiem temperatury i pompą CO sterowaną sterownikiem takiego czujnika nie ma?

Tak jak mówisz;) i co z tym? Co mogę zrobić żeby było Ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Jak pisal wczesniej izatom ,to w tyg ogrzewa 60m2( w weekendy grzeje góre +60m2) ,do tego jest jeden grzejnik zakrecony i jeszcze dogrzewa sie kominkiem ,a to wszystko ogarnia kociol 20KW. To nie moze sie udac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze to sie nie moze udac bo kolega izatom niestetty nie ogarnia tematu. Bez urazy.

w domu masz za gorąco za zimno czy jak?

Piszesz ze ci palnik startuje 20 razy na dobe - co mu kaze tak startowac? bo nie pompy

Nie znam tego sterownika ale jezeli powiedzmy masz ustawione na kotle 75'C to kociol grzeje. Co robi potem? ma sie wylaczyc? jak tak to jaki sygnal kaze mu sie zalaczyc? spadek temp na kotle o jakas histereze? czy jakis termostat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, IzaTom napisał:

Zgodnie z obietnica przesyłam schemat instalacji;) proszę o krytykę;) i przepraszam jeśli zle coś narysowalem.

jakie ciśnienie tam powinno byc? Pamietam jak hydraulik gadał żeby 0,5 bara nie przekraczać:/

p.s. 

Ten czujnik przed pompa tej najbardziej z lewej to czujnik temp co

03AB8564-B700-4C45-B7B6-6F6B0195A085.jpeg

05539ADE-D8D1-4276-898B-A16B0DBF1F27.jpeg

EB2AD5E1-0C12-4496-AA63-20B1CEEF2AF2.jpeg

B10F2CAC-3418-4734-8036-C8B717A42E55.jpeg

9AA623CE-3ED2-4B1C-9244-A1311C601D54.jpeg

3AD8F281-4402-4A23-97DD-96A26BEACC8E.jpeg

9CBE0CF2-36BD-4902-BE85-B16C7F69D826.jpeg

7F40C17B-F4CA-4461-A490-CE02BC4642AA.jpeg

Wrzuć te zdjęcia w dziale Instalacje CO i CWU i poproś o ocenę instalacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Trener40 napisał:

Panowie.Jak pisal wczesniej izatom ,to w tyg ogrzewa 60m2( w weekendy grzeje góre +60m2) ,do tego jest jeden grzejnik zakrecony i jeszcze dogrzewa sie kominkiem ,a to wszystko ogarnia kociol 20KW. To nie moze sie udac 

To nie ja tak grzeje ;) 

Edytowane przez IzaTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Trener40 napisał:

Boryssov...

Czy ja dobrze rozumiem ,ze na filmiku otwierając pokrywe ,pokazujesz ile zostalo po dobie od pelnego zasypu ?

Bo chyba po to to zrobiles ...

 

Screenshot_2018-11-27-21-31-56-1-800x580.png

Chodziło o rodzaj pelletu jakim palę. Przemysłowy 8mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastor spokojnie, każdy z nas tak zaczynał. IzaTom nie zadaje głupich pytań. Z resztą podobno takich nie ma, są tylko głupie odpowiedzi. ;)

IzaTom: a masz na którymś z tych twoich dwóch zaworów 3D zamontowany siłownik podłączony do sterownika? Jeśli tak, to na którym?

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Trener40 napisał:

Panowie.Jak pisal wczesniej izatom ,to w tyg ogrzewa 60m2( w weekendy grzeje góre +60m2) ,do tego jest jeden grzejnik zakrecony i jeszcze dogrzewa sie kominkiem ,a to wszystko ogarnia kociol 20KW. To nie moze sie udac 

To ja tak grzeję.To znaczy w jakim sensie nie może się udać?Mi już nie chodzi o spalanie bo dom mam nie ocieplony (ocieplony połowicznie - 6 cm styropianu w ścianach podobno ) dach w ogóle nie ocieplony.Spala mi teraz około 21 kg na dobę przy ustawieniu temp na CO tylko 37 stopni i przy ogrzewaniu samego dołu.Dół dogrzewam kominkiem który nie jest dla ozdoby i bardzo dużo daje.U góry kaloryfery zakręcone ale i tak schodami do góry to ciepłe powietrze ucieka.,ale chodzi mi o to co między innymi kol IzaTom zaznaczał, czyli o częste wygaszanie i odpalanie (co jakieś 1,5 godziny) kotła  co może skutkować szybszym zużyciem mechanizmu samoczyszczącego i grzałki.W tej chwili mam znowu ustawiony tryb skokowy,dmuchawa 10/40,podawanie moim zdaniem niskie ( 3) w stosunku do testu podajnika ( 16,2) bo przy takim teście,według tabel to podawanie powinienem mieć ustawione na 4,5.Dla przypomnienia w domu same kaloryfery, na instalacji siłownik 4D,osobna pompka na CWU i osobna na CO. No chyba że nie ma się co przejmować tym częstym odpalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pastor napisał:

a ja mysle ze to sie nie moze udac bo kolega izatom niestetty nie ogarnia tematu. Bez urazy.

w domu masz za gorąco za zimno czy jak?

Piszesz ze ci palnik startuje 20 razy na dobe - co mu kaze tak startowac? bo nie pompy

Nie znam tego sterownika ale jezeli powiedzmy masz ustawione na kotle 75'C to kociol grzeje. Co robi potem? ma sie wylaczyc? jak tak to jaki sygnal kaze mu sie zalaczyc? spadek temp na kotle o jakas histereze? czy jakis termostat? 

Odpowiem za kol. IzaTom bo u mnie jest identyczna sytuacja.Włączać każe mu się zadana temp. którą przekroczy,a załączać każe mu temp. zadana minus histereza wyłączenia.Chodzi o to że w naszych kotłach ( z IzaTom mamy te same modele Tytany) jest mało wody co skutkuje szybkim nagrzaniem się do zadanej temp,ale i szybkim wystudzaniem.Nie wiem czy sposobem na to nie byłoby postawienie bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastor spokojnie, każdy z nas tak zaczynał. IzaTom nie zadaje głupich pytań. Z resztą podobno takich nie ma, są tylko głupie odpowiedzi. ;)
IzaTom: a masz na którymś z tych twoich dwóch zaworów 3D zamontowany siłownik podłączony do sterownika? Jeśli tak, to na którym?

Ja jestem spokojny. Stwierdzam fakty a zależy mi tak samo jak izatom na rozwiązaniu tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za kol. IzaTom bo u mnie jest identyczna sytuacja.Włączać każe mu się zadana temp. którą przekroczy,a załączać każe mu temp. zadana minus histereza wyłączenia.Chodzi o to że w naszych kotłach ( z IzaTom mamy te same modele Tytany) jest mało wody co skutkuje szybkim nagrzaniem się do zadanej temp,ale i szybkim wystudzaniem.Nie wiem czy sposobem na to nie byłoby postawienie bufora.

Pisałem już ze mam tez 25l wody. Szybko się nagrzewa ale wcale szybko nie stygnie. Stad moje pytania co każe tamtemu kotłowni tak szybko startować.
Żeby pomoc musimy dostawać konkretne odpowiedzi na konkretne pytania których to odpowiedzi brak.
Dopiero 3cia prośba o założenie oddzielnego tematu spotkała się z pozytywnym odzewem
I przez to ze tu jest tyle wątków mieszają się instalacje czego dowód mamy kilka postów wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Ozi80 napisał:

Pastor spokojnie, każdy z nas tak zaczynał. IzaTom nie zadaje głupich pytań. Z resztą podobno takich nie ma, są tylko głupie odpowiedzi. ;)

IzaTom: a masz na którymś z tych twoich dwóch zaworów 3D zamontowany siłownik podłączony do sterownika? Jeśli tak, to na którym?

Nie mam właśnie żadnych siłowników. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ozi80 napisał:

 

Nieprawda. Wygaszanie następuje po przekroczeniu o 5 stopni temperatury zadanej. Czyli w twoim przypadku po przekroczeniu 65 stopni, a w moim przypadku 75 stopni. U mnie jak jest odbiór ciepła, to po prostu nie przekracza tych 75 stopni.

 

 

Wydaje mi się że kiedyś pisałeś że przy skokowej kocioł zaczyna się wygaszać na 4 stopnie przed osiągnięciem zadanej.Muszę zaobserwować.Ale w sumie nie o to chodzi.Z twoje wypowiedzi wnioskuje że jeszcze innym sposobem na nie tak częste uruchamianie i wygaszanie kotła jest zwiększenie odbioru ciepła i ewentualnie podbicie jeszcze temp. zadanej.Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pastor napisał:


Pisałem już ze mam tez 25l wody. Szybko się nagrzewa ale wcale szybko nie stygnie. Stad moje pytania co każe tamtemu kotłowni tak szybko startować.
Żeby pomoc musimy dostawać konkretne odpowiedzi na konkretne pytania których to odpowiedzi brak.
Dopiero 3cia prośba o założenie oddzielnego tematu spotkała się z pozytywnym odzewem emoji1.png
I przez to ze tu jest tyle wątków mieszają się instalacje czego dowód mamy kilka postów wyżej.

Start pomp mam ustawiony na 50stC, kocioł 70stC i histereza 20stC. Tam gdzie mam obieg z grzejnikami pompy chodzą cały czas.

Nie mam pojęcia czemu się tak to szybko schładza.

A co z tym 0,3 bara? Bo pamiętam jak hydraulik mi gadał, żebym nie przekraczał 0,5 bara.

Jeśli chodzi o ten zbiornik na strychu to jest zabezpieczony przed zamarznięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Okman napisał:

Odpowiem za kol. IzaTom bo u mnie jest identyczna sytuacja.Włączać każe mu się zadana temp. którą przekroczy,a załączać każe mu temp. zadana minus histereza wyłączenia.Chodzi o to że w naszych kotłach ( z IzaTom mamy te same modele Tytany) jest mało wody co skutkuje szybkim nagrzaniem się do zadanej temp,ale i szybkim wystudzaniem.Nie wiem czy sposobem na to nie byłoby postawienie bufora.

Mamy podobne problemy, ale na ten moment nie jesteśmy wstanie tego rozwiązać :/ pewnie mamy coś spieprzone w instalacji tylko pytanie dokładnie co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra pompa od grzejników ile napędza grzejników? Nie jest w tych pomieszczeniach za gorąco? Jak kocioł stoi a pompa pracuje to nie dziwota ze wyciąga z niego ciepło. Pytanie czy musi. A pompa od podłogi jak pracuje?
Można ustawić ten strerownik tak aby pompa stawała przy braku pracy kotła?
Proszę izatom napisz wreszcie w jednym poście jak wyglada cykl pracy twojej instalacji która moim zdaniem ma błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.