Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Trener40 napisał:

Byl postój palnika, bo od słupka w lewo brak lini. Potem bylo rozpalanie itd....

Tylko co to oznacza?Mam nadzieję że to jest właśnie czyszczenie które jest ustawione  co 6 godzin.

 

9 minut temu, Kriss12 napisał:

Szkoda że nie można zejść poniżej 2.4 może spalałby mniej ....ciekawe czy podtrzymanie w Igneo Twoich działa lepiej 

Jeszcze spróbuję niżej ale przy niższym niż mam teraz ( 2,4 ) na MOCY 1 zanika już płomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Okman napisał:

Ozzi napisz proszę czy teraz gdy temp kotła oscyluje od 58-68 stopni to czy ochrona powrotu jest potrzebna?

Żeby mieć pewność, to byś musiał mieć zamontowany czujnik temperatury powrotu. Koszt niewielki. Zamontujesz i aktywujesz sam.

 

1 godzinę temu, Okman napisał:

I jeszcze jedno,co daje ustawienie na 50 st temp.MIN pomp ( tak mi doradziłeś) w serwisie kotła jeżeli teraz kocioł nie wystyga do tej temperatury?

To, że jeśli będzie większy odbiór ciepła, a będziesz miał za małą moc, to nie będzie męczył się na niższej temperaturze, tylko co najmniej na 50 stopniach. To, że jeśli nagle z pracującego kotła zostanie wyciągnięta ciepła woda do instalacji, to jego temperatura nie poleci aż tak nisko, bo ten jej spadek przyhamuje to wcześniejsze wyłączenie pomp.

 

2 godziny temu, Okman napisał:

Z innej beczki.Nie mogę tutaj dodać nigdy filmu.Wyskakuje ciągle błąd pod koniec ładowania.

To wrzucaj na youtube a tutaj linka.

 

2 godziny temu, Okman napisał:

Aha,to odpalenie na zdjęciu to jest czyszczenie palnika tak?Mam go ustawionego na 6 godzin.Czy wtedy odbywa się cały proces rozpalania,rozżarzania, tak jakby się wcześniej wygasił ?

Tak.

 

2 godziny temu, Okman napisał:

Ozzi czy mógłbyś wrzucić film lub zdjęcie  z twojego wykresu przy skokowej?Wydaje mi się że gdzieś wrzuciłeś ale nie mogę znaleźć.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19634-opinie-na-temat-tekla-draco-bio-tekla-draco-bio-compact-12-kw/?do=findComment&comment=401194

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Trener40 napisał:

Byl postój palnika, bo od słupka w lewo brak lini. Potem bylo rozpalanie itd....

No właśnie trochę dziwnie ta zaznaczona na czerwono przerwa wygląda. Ale zauważ, że nie mogło dojść do wygaszenia z powodu przekroczenia temperatury zadanej o 5 stopni (zaznaczone na zielono).

image.png.625563cd24e91eb2d102b76c8ed8d9ce.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kriss12 napisał:

Ale poniżej 2.4 blokuje się podajnik palnika więc nie możesz zejść niżej 

Blokuje się w trybie skokowym czy FL2 również? Bo u mnie mam podawanie 2.2 w FL2.

Wczoraj podniosłem temperaturę CO do 65 i kocioł ładnie moduluje wokół właśnie tej temperatury. Również przełożyłem tymczasowo czujnik CWU na powrót kotła aby ocenić temperaturę powrotu. Oscyluje w granicach 48 stopni. Ogólnie już drugi dzień przymrozki w nocy -5 w dzień -3 i spalanie też wzrosło do 15kg w trybie STAŁA POMPA. Nie mniej ciepło w budynku bo kocioł utrzymuje z uporem maniaka 21.7 stopnia. Podłoga nie za ciepła nie za zimna, idealna. Pomieszczeń nie przegrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2018 o 09:34, Ozi80 napisał:

 

image.png.b0ccdce6085a9adb8a38670226ac21bd.png

I taki cykl się powtarza w kółko. Gdy w końcu dom jest dogrzany i pompa CO się wyłącza, pompa CWU (nie CWO, jak nie którzy tutaj piszą!) też nie pracuje, to mimo pracy palnika na 30% i tak kocioł dochodzi do 70+5=75 stopni i następuje wygaszenie:

image.png.a4d3483e1230550b6c660524d2ae75ae.png

 

 

 

No właśnie...u ciebie w końcu raz na kilka godzin kocioł dochodzi do zadanej,wygasza się i odpoczywa ,natomiast u mnie nie,nie licząc tego momentu kiedy czyści się palnik.To jest jednak krótki moment.Zastanawiam się teraz czy nie przegiąłem z kolei w drugą stronę.Nie wiem czy znowu  taka ciągła praca jest zdrowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skokowa i FL2 t przecież dwie różne nastawy,więc jak mogłeś mieć skokową na FL2?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ozi80 napisał:

No właśnie trochę dziwnie ta zaznaczona na czerwono przerwa wygląda. Ale zauważ, że nie mogło dojść do wygaszenia z powodu przekroczenia temperatury zadanej o 5 stopni (zaznaczone na zielono).

image.png.625563cd24e91eb2d102b76c8ed8d9ce.png

Moglo dojść do wygaszenia ( ewentualnie czyszczenie palnika ) temp kotla mogla sie podniesc poniewaz sama bezwładność kotla dala podbicie temp. Nie wiem czy podczas czyszczenia pompa robi stop . Ile trwa czyszczenie to sam zainteresowany powinien osobiscie to sprawdzic ...Wtedy rownież by wiedzial jak wyglada wykres podczas takiego zabiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Okman napisał:

No właśnie...u ciebie w końcu raz na kilka godzin kocioł dochodzi do zadanej,wygasza się i odpoczywa

Akurat dałem taki zrzut ekranu, gdzie doszedł do zadanej. Jest po południu, wracamy z pracy, dzieci ze szkoły/przedszkola i w pokoju, gdzie jest czujnik temperatury robi się cieplej, więc pompa przestaje pracować i dochodzi do wygaszenia. Wcześniej, jak nas nie ma, to po wychłodzeniu w nocy, nie dochodzi do wygaszania "naturalnego", a tylko wymuszanego przez maksymalny czas pracy palnika:

 

image.png

 

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Okman napisał:

Ale skokowa i FL2 t przecież dwie różne nastawy,więc jak mogłeś mieć skokową na FL2?

Teraz widać, jak ważne jest używanie znaków interpunkcyjnych :) Kriss12 o nich zapomniał i wyszło, co wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Zapomniał o kropce po słowie "skokowej"...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

To skoro Okman na razie "załatwiony", to może teraz IzaTom? Na czym stanęło? Na inwestycjach w elektronikę do kotła? Chcesz tego mając świadomość że nikt ci nie zagwarantuje, że nagle będziesz spalał o dużo mniej? Masz dwa obiegi. Aż prosi się aby sterować nimi oddzielnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Trener40 napisał:

Moglo dojść do wygaszenia ( ewentualnie czyszczenie palnika ) temp kotla mogla sie podniesc poniewaz sama bezwładność kotla dala podbicie temp. Nie wiem czy podczas czyszczenia pompa robi stop . Ile trwa czyszczenie to sam zainteresowany powinien osobiscie to sprawdzic ...Wtedy rownież by wiedzial jak wyglada wykres podczas takiego zabiegu...

Ten moment to jest na pewno czyszczenie palnika bo sprawdzałem na wykresie i minęło 6 godzin a tak mam właśnie ustawione,że przerwa między czyszczeniami wynosi 6 godzin.

 

7 minut temu, Ozi80 napisał:

 

Akurat dałem taki zrzut ekranu, gdzie doszedł do zadanej. Jest po południu, wracamy z pracy, dzieci ze szkoły/przedszkola i w pokoju, gdzie jest czujnik temperatury robi się cieplej, więc pompa przestaje pracować i dochodzi do wygaszenia. Wcześniej, jak nas nie ma, to po wychłodzeniu w nocy, nie dochodzi do wygaszania "naturalnego", a tylko wymuszanego przez maksymalny czas pracy palnika:

 

image.png

 

Ozi,ustawiając maksymalny czas pracy palnika,tak naprawdę ustawiamy czas między czyszczeniami.Sam sprawdź na sterowniku naciskając przycisk informacji gdy dojdziesz do tej opcji w ustawieniach palnika .Wyskoczy ci zdanie że to jest to jest czas pracy pomiędzy czyszczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ozi80 napisał:

Dokładnie.

To skoro Okman na razie "załatwiony", to może teraz IzaTom? Na czym stanęło? Na inwestycjach w elektronikę do kotła? Chcesz tego mając świadomość że nikt ci nie zagwarantuje, że nagle będziesz spalał o dużo mniej? Masz dwa obiegi. Aż prosi się aby sterować nimi oddzielnie...

Tak,dzięki za pomoc w tym temacie, bo chyba jeżeli chodzi o zmniejszenie spalania to w moim przypadku chyba już nic się nie da zrobić...A z drugiej strony nie jestem pewien czy nie wymyślę nowego problemu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Okman napisał:

Ozi,ustawiając maksymalny czas pracy palnika,tak naprawdę ustawiamy czas między czyszczeniami.Sam sprawdź na sterowniku naciskając przycisk informacji gdy dojdziesz do tej opcji w ustawieniach palnika .Wyskoczy ci zdanie że to jest to jest czas pracy pomiędzy czyszczeniami.

Tak jest. Zwał jak zwał. Ja mam czas pomiędzy czyszczeniami dwa-trzy dni, jak zejdę do kotłowni i tym pogrzebaczem z tarczą wjadę w palnik, a potem odkurzaczem poprawię. Nie mam automatyzmu samoczyszczenia. Tak więc co 6 godzin, to co najwyżej nadmuch podmucha trochę więcej niż podczas zwykłej pracy panika.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić. :) Przed chwilą miałem rozmowę na komunikatorze:
JA: rezygnuje, czy zostaje?
ON: nie rezygnuje

Byłem przekonany, że zostaje, ale okazało się, że rozmówca zapomniał dać przecinka i miało być:
ON: nie, rezygnuje.

Sory za off-topic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozi80 napisał:

mając świadomość że nikt ci nie zagwarantuje, że nagle będziesz spalał o dużo mniej? Masz dwa obiegi. Aż prosi się aby sterować nimi oddzielnie...

No i to będę musiał zrobić. koszt modułu z tego co widziałem to ok 550zł.

P.S. Próbuję z tą skokową, ale ciągle mi przekracza mimo tego iż, zwiększyłem na maxa biegi podłogówce i na grzejnikach. Podłogówka chodzi cały czas (temp. na czujniku pokojowym 30st, a na mieszaczu 29st. dlatego pompa pracuje cały czas). Mimo tego ze mam podawanie 2,4 temperatura przekracza 75st (70st ustawione, a histereza 20).

Tak sobie myślę, może 70stC to za dużo? Bo gdy już od 50stC piec się nagrzewa to siłą rozpędu i przy ciągłej pracy palnika w moim przypadku ciężko żeby on wyhamował i tego nie przekroczył. Może jak będzie krócej pracował, czyli zmniejszając nastawy do 65stC to wtedy będzie miał możliwość, że tak się nie nagrzeje i siłą rozpędu nie przekroczy tych 70stC, które wyłączą palnik. Może coś powinienem z powietrzem jeszcze pokombinować. I co z tym płomieniem? Jak go nie ma to jest już źle, bo na niskiej mocy i przy niskiej dmuchawie tak może się dziać.

 

 

Edytowane przez IzaTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarły do mnie zawirowywacze z Tekli. Wieczorem tuninguje piec zobaczymy czy coś to da:)

 

 

 

 

 

 

;

IMG_20181129_125721701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę aię zaopatrzyć ale do draco bio 12kw...Muszę coś wykombinować. Chyba sam coś będę musiał pospawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie te same, w Tekli mi się pytali do jakiego pieca i ile sztuk maja wysłać/zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.