Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, IzaTom napisał:

Na podłogówce mam ten mieszacz image.png.14f621caface7e5c760a4a074808a716.png

Nic mi to nie mówi :)

 

22 minuty temu, IzaTom napisał:

Jeszcze wczoraj miałem taką sytuację, gdy na tym obiegu gdzie są grzejniki i tylko tam pompa chodzi to zaobserwowałem, że temperatura wody jest taka jak na zdjęciu 70stC, a przecież mieszacz ustawiony mam na 3:/

23.jpg

 

A ten termometr jest gdzie? Między kotłem, a zaworem 3D? Między zaworem 3D, a pompką CO? Między pompką CO, a grzejnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozi80 napisał:

Okman.
Masz Slim, czy Touch? Bo nie pamiętam.
Masz Vide NET?

Dojechałem na chwilę z pracy...Mam Slim,nie mam Vide NET.Zwiększyłem jeszcze temp zadaną na 70 st i zmniejszyłem podawanie do 2,3 bo chyba się wyłączył z tego co widzę na wykresie.Bedę dopiero po 20-tej to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2018 o 08:58, berserker888 napisał:

Ozzi a jakie na tą chwilę masz podawanie bo ty masz z tego co pamiętam też przewymiarowane kocioł. 

W dniu 27.11.2018 o 09:32, Ozi80 napisał:

Podawanie mam 4,0 sek. Nie pamiętam dokładnie ile to daje mocy, ale chyba niecałe 20 kW, sprawdzę, jak wrócę do domu. A kocioł mam 35 kW, więc przewymiarowany. 

Sprawdziłem. Przy 100% mocy leci mi na 18,8 kW. Tak więc przy 30% będzie gdzieś 5,6 kW. I tak sobie "skacze skokowo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Okman napisał:

Mam Slim,nie mam Vide NET.Zwiększyłem jeszcze temp zadaną na 70 st i zmniejszyłem podawanie do 2,3 bo chyba się wyłączył z tego co widzę na wykresie.Bedę dopiero po 20-tej to napiszę.

Nagraj filmik, jak wygląda wykres stanu pracy kotła przez ostatnie 24 godziny.Zobaczymy jak wyglądało to przed zmianami i jak teraz.

Jak już tak bardzo dźwigasz temperaturę zadaną na kotle, to i zwiększ histerezę, bo teraz będzie ci się odpalał już przy 70-10=60 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,o histerezie zapomniałem....Jak myślisz stawić na 15 czy na 20?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę czekać...praca ustawię na 20.

Chyba nici z tego sprytnego planu.Teraz przy mocy pierwszej wygasł całkiem ogień i przy temp kotła 71 st zaczął się od nowa rozpalać czyli czyszczenie,rozżarzanie itd!Nie mogę go tak zostawić bez kontroli bo muszę iść do pracy.Wracam do poprzednich ustawień.Na razie dzięki za pomoc

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na razie zrób tak ja mam. Też mam jeden obieg podlogowkach plus grzejniki , ty masz dwa ale możesz te dwie pompki spiąć na jedno zasilanie. U mnie to działa tak:

Czujnik pokojowy w pomieszczeniu z grzejnikiem, tam ustaw na mieszaczu 50 stopni. Histereze czujnika pokojowego na 0,5 stopnia. Stale pompy na "nie" jeśli masz taką opcję plus wybieg pomp 30 min. W menu ogrzewania max temp co na 45. ( Po to żeby nie zagotować podłogi i siłownik da też taka temp max przez co wydłuży pracę kotła) jak już osiągnie w pokoju temp żądaną piec się wygasi. Trochę jeszcze pompy pochodzą żeby zabrać ciepło z pieca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berserker888 Jeśli to była porada dla IzaTom, to bez szans, bo on nie ma siłowników na zaworach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie na jednym zaworze na grzejniki 40 na drugim 30. Czujnik pokojowy w najchłodniejszym pokoju. Tryb auto na piecu min start pomp 45 stopni. Piec będzie dłużej chodził bo pokój z grzejnikiem wolno będzie się nagrzewał, oczywiście podawanie tak ustawić żeby szybko nie doszło do zadanej temp na kotle. Jak już czujnik pokojowy dojdzie do zadanej to piec stóp i pompy tez. Jeśli dobrze izolowany budynek to nawet 5 godzin trzyma temp w domu. Ja tak naradzie mam utrzymuje 19 w domu bo nie mieszkam. Napewno mniej mi spaliło przez tydzień niż miałem tryb ciągły i pompy stale

Oczywiście mogę się mylić bo też wszystko testuje narazie

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ozi80 napisał:

Nic mi to nie mówi :)

 

A ten termometr jest gdzie? Między kotłem, a zaworem 3D? Między zaworem 3D, a pompką CO? Między pompką CO, a grzejnikami?

Tam ustawiam stałą temperaturę jaka ma iść na podłogę od 20 do 42stC.

Termometr ten znajduje się pod tym zaworem 3D i pod pompą na grzejniki, ta najbardziej z lewej strony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, berserker888 napisał:

To w takim razie na jednym zaworze na grzejniki 40 na drugim 30. Czujnik pokojowy w najchłodniejszym pokoju. Tryb auto na piecu min start pomp 45 stopni. Piec będzie dłużej chodził bo pokój z grzejnikiem wolno będzie się nagrzewał, oczywiście podawanie tak ustawić żeby szybko nie doszło do zadanej temp na kotle. Jak już czujnik pokojowy dojdzie do zadanej to piec stóp i pompy tez. Jeśli dobrze izolowany budynek to nawet 5 godzin trzyma temp w domu. Ja tak naradzie mam utrzymuje 19 w domu bo nie mieszkam. Napewno mniej mi spaliło przez tydzień niż miałem tryb ciągły i pompy stale

Oczywiście mogę się mylić bo też wszystko testuje narazie

Tylko jak ten czujnik pokojowy teraz przenieść :/ bo kabelek jest zalany i w ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ozi80 napisał:

berserker888 Jeśli to była porada dla IzaTom, to bez szans, bo on nie ma siłowników na zaworach.

Ten moduł bym musiał dokupić do sterownika, żeby odzielić te dwie rzeczy?

A ten czujnik CO na tej pompie z grzejnikami to w sumie do czego on służy mi, a jeśli podaje jakąś temperaturę to którą na tym sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, IzaTom napisał:

Termometr ten znajduje się pod tym zaworem 3D i pod pompą na grzejniki, ta najbardziej z lewej strony.

Czyli tam, gdzie namalowałem zieloną kropkę?

image.png.42ae0da5d2af4fa0be571f3f431f6275.png

 

11 minut temu, IzaTom napisał:

Tam ustawiam stałą temperaturę jaka ma iść na podłogę od 20 do 42stC.

No, ale to nie reaguje na temperaturę pokojową? Na nią reaguje tylko czujnik pokojowy? Tylko, że obecnie jedyne do czego może się przyczynić ten czujnik pokojowy, to do odcięcia pompy CO tej z obiegu drugiego. Zmierzam do tego, czy to, co napisałem o 11:34 miałoby sens. Ale wychodzi, że tak. Kupujesz siłownik, przekładasz czujnik CO, ustawiasz odpowiedni współczynnik korekcji i włączasz stałą pompę. Wtedy nie masz takich wahań poboru ciepła. Tak mi się wydaje. Proszę jednak większych fachowców o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ozi80 napisał:

Czyli tam, gdzie namalowałem zieloną kropkę?

image.png.42ae0da5d2af4fa0be571f3f431f6275.png

 

No, ale to nie reaguje na temperaturę pokojową? Na nią reaguje tylko czujnik pokojowy? Tylko, że obecnie jedyne do czego może się przyczynić ten czujnik pokojowy, to do odcięcia pompy CO tej z obiegu drugiego. Zmierzam do tego, czy to, co napisałem o 11:34 miałoby sens. Ale wychodzi, że tak. Kupujesz siłownik, przekładasz czujnik CO, ustawiasz odpowiedni współczynnik korekcji i włączasz stałą pompę. Wtedy nie masz takich wahań poboru ciepła. Tak mi się wydaje. Proszę jednak większych fachowców o opinię.

Tak dokładnie w tym miejscu gdzie narysowałeś. Reakcja jest tylko za pomocą czujnika pokojowego.

Jakby wyglądał ten twój sposób w praktyce?, bo za bardzo nie mogę sobie tego wyobrazić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, IzaTom napisał:

Ten moduł bym musiał dokupić do sterownika, żeby odzielić te dwie rzeczy?

Tak.

8 minut temu, IzaTom napisał:

A ten czujnik CO na tej pompie z grzejnikami to w sumie do czego on służy mi, a jeśli podaje jakąś temperaturę to którą na tym sterowniku?

No właśnie chyba do niczego nie służy, bo nie masz siłownika. Pokazuje tylko tutaj temperaturę:

image.png.a71e241b013d6f8cfdd00f6b82430fff.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są kreski, to czujnik CO nie podłączony albo nie aktywowany w ustawieniach.

 

5 godzin temu, IzaTom napisał:

Jeszcze wczoraj miałem taką sytuację, gdy na tym obiegu gdzie są grzejniki i tylko tam pompa chodzi to zaobserwowałem, że temperatura wody jest taka jak na zdjęciu 70stC, a przecież mieszacz ustawiony mam na 3:/

23.jpg

No to skoro ten termometr jest tam, gdzie narysowałem zieloną kropkę, to tyle też pompa wyciągała z kotła mimo zaworu  ustawionego na 3. Na grzejniki już tyle nie szło, bo masz termostaty.

 

2 godziny temu, IzaTom napisał:

Jakby wyglądał ten twój sposób w praktyce?, bo za bardzo nie mogę sobie tego wyobrazić :)

Upewnię się jeszcze co do jednej rzeczy i ci napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak to możliwe że ważyłem pellet 6 tygodni wcześniej i wychodzilo 16kg/godz. Dzisiaj zasypalem cały zbiornik i też dokonałem ważenia i wychodzi 21kg/godz. W obydwu przypadkach pomiaru dokonywałem dwukrotnie wiec o żadnej pomyłce nie mogło być mowy. Pellet ten sam - Lava.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, robi007 napisał:

Say how it's possible that I was weighing pellets 6 weeks earlier and was outgoing 16kg / hour. Today I filled up the whole tank and I also made weighing and it goes 21kg / hour. In both cases, I did it twice, so there was no mistaking me. The same pellet - Lava.

You may have voltage fluctuations! I added a voltage stabiliser to keep me 230V no matter what . Servomotor type. Braun 1000 Watts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Ozi80 napisał:

Skoro są kreski, to czujnik CO nie podłączony albo nie aktywowany w ustawieniach.

 

No to skoro ten termometr jest tam, gdzie narysowałem zieloną kropkę, to tyle też pompa wyciągała z kotła mimo zaworu  ustawionego na 3. Na grzejniki już tyle nie szło, bo masz termostaty.

 

Upewnię się jeszcze co do jednej rzeczy i ci napiszę.

A jak aktywować ten czujnik ewentualnie? Sprawdziłem i mam tam kreski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, IzaTom napisał:

A jak aktywować ten czujnik ewentualnie? Sprawdziłem i mam tam kreski.

Menu OGRZEWANIE -> Serwis:
image.png.be83a986e5e29326706f34b18d537110.png

 

Pytanie, czy w ogóle jest podłączony do sterownika:
image.png.3ab4bdcd0f8832dfc9b7aed684c40eed.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, robi007 napisał:

Powiedzcie jak to możliwe że ważyłem pellet 6 tygodni wcześniej i wychodzilo 16kg/godz. Dzisiaj zasypalem cały zbiornik i też dokonałem ważenia i wychodzi 21kg/godz.

Pisałem to już kiedyś dawno temu, ważyłem kiedyś Lavę trzy razy jednego dnia, za każdym ważeniem miałem inny wynik, rozrzut był bardzo duży, już nie pamiętam dokładnie ale chyba 13,16, 21

Od tego czasu nie ważę już paletu, wpisuję na oko 16 potem kilka dni codziennie dosypuję do pełna pelet, porównuję wynik odczytany z wyświetlacza z tym faktycznie wsypanym i koryguję w górę albo w dół aż wyniki się zrównają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.