Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, czarny38 napisał:

Pisałem to już kiedyś dawno temu, ważyłem kiedyś Lavę trzy razy jednego dnia, za każdym ważeniem miałem inny wynik, rozrzut był bardzo duży, już nie pamiętam dokładnie ale chyba 13,16, 21

Od tego czasu nie ważę już paletu, wpisuję na oko 16 potem kilka dni codziennie dosypuję do pełna pelet, porównuję wynik odczytany z wyświetlacza z tym faktycznie wsypanym i koryguję w górę albo w dół aż wyniki się zrównają.

Tylko że przy 16 kg miałem podawanie 4,5s a przy 21 kg mam 3,6s. Czy ma to wpływ na zużycie pelletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robi007 Jeżeli podawanie  będzie za małe kocioł będzie się bujaj nie mogąc dogrzać w efekcie będzie spalał więcej, natomiast jeżeli podawanie będzie skrajnie za duże, pelet nie zdąży się spalić i będzie się przesypywać do popielnika, co jest niebezpieczne.

Na Twoim miejscu ustawiłbym 4.0 i tak jak pisałem porównywał wyniki spalania aż dojdziesz faktycznej wartości paliwo-test potem skorygujesz podawanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Okman napisał:

Dojechałem na chwilę z pracy...Mam Slim,nie mam Vide NET.Zwiększyłem jeszcze temp zadaną na 70 st i zmniejszyłem podawanie do 2,3 bo chyba się wyłączył z tego co widzę na wykresie.Bedę dopiero po 20-tej to napiszę. 

Okman jeśli masz palnik ustawiony na prace skokową to wartość podawania 2,3 s i poniżej blokuje podajnik palnika i wtedy palnik się wygasza. (u mnie tak się dzieje i już 3 raz o tym piszę). Zaobserwuj czy w momencie jak przejdzie z mocy 2 na moc1 czy uruchamia Ci się podajnik palnika. ( na wizualizacji też nie pracuje).

IzaTom instalacja skopana jak dołożysz sterowanie na zawór 3 - drogowy (układ grzejników ) to co się stanie jak osiągniesz temperaturę w pomieszczeniu ??  Kocioł zostanie po 2 stronie zaworu i przestanie woda krążyć w  obwodzie kotłowym. Żeby coś poprawić to, albo pompa od CO na powrót do pieca przed zaworem 3 drogowym i zmieniona logika zaworu. Pompa musiałaby pracować non stop  a regulacja temperatury na grzejniki poprzez zawór 3 drogowy siłownikiem.

Na tą chwile otwórz ten zawór bardziej bo teraz to ganiasz zimną  wodę po grzejnikach , a zapewne kocioł u góry  70 st . C, a na powrocie można rękę  trzymać, ustaw na 5-6 .

Edytowane przez rotkeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, rotkeh napisał:

Okman jeśli masz palnik ustawiony na prace skokową to wartość podawania 2,3 s i poniżej blokuje podajnik palnika i wtedy palnik się wygasza. (u mnie tak się dzieje i już 3 raz o tym piszę). Zaobserwuj czy w momencie jak przejdzie z mocy 2 na moc1 czy uruchamia Ci się podajnik palnika. ( na wizualizacji też nie pracuje).

Ok testuję teraz z podawaniem .Mi chodzi o to żeby się nie wygłaszał i nie uruchamiał ciągle.Fajnie to działa u Ozziego.Jezeli przez jakiś czas nie widać płomienia to rozpala się od nowa nawet jak na kotle jest 70 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gasnąć nie może. Zmniejszasz moc po to, żeby nie wygaszał. Więc wygaszać z powodu zbyt małego płomienia też nie może.

 

24 minuty temu, rotkeh napisał:

Okman jeśli masz palnik ustawiony na prace skokową to wartość podawania 2,3 s i poniżej blokuje podajnik palnika i wtedy palnik się wygasza. (u mnie tak się dzieje i już 3 raz o tym piszę). Zaobserwuj czy w momencie jak przejdzie z mocy 2 na moc1 czy uruchamia Ci się podajnik palnika. ( na wizualizacji też nie pracuje).

A od ilu się blokuje podawanie na mocy 1?

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ozi80 napisał:

A od ilu się blokuje podawanie na mocy 1?

Przecież pisałem 2,3s i poniżej tej wartości, może to tylko w moim sterowniku (slim)

Edytowane przez rotkeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha myślałem, że piszesz o 2,3 bo tyle właśnie ustawił Okman. No to trafił idealnie ;)

No to Okman zmień na 2,4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ozi80 napisał:

Aha myślałem, że piszesz o 2,3 bo tyle właśnie ustawił Okman. No to trafił idealnie ;)

No to Okman zmień na 2,4.

Zmieniam cały czas.Jak mi już  dochodzi do zadanej plus 5 to zmiejszam,jednak wtedy prawie się wygłasza wiec podbijam lekko podawanie, zwiększam min moc dmuchawy bo pd zadaną palnik pracuje na mocy 1 no i mam nadzieję ze dojde do konsensusu ale juz widze ze bedzie ciezko.Ja porostu nie mam dużego odbioru ciepła i ustawić kocioł żeby nie dobił do zadanej tylko zjechał sobie sam z temp żeby włączyła się moc 2 graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Okman napisał:

Zmieniam cały czas.Jak mi już  dochodzi do zadanej plus 5 to zmiejszam,jednak wtedy prawie się wygłasza wiec podbijam lekko podawanie, zwiększam min moc dmuchawy bo pd zadaną palnik pracuje na mocy 1 no i mam nadzieję ze dojde do konsensusu ale juz widze ze bedzie ciezko.Ja porostu nie mam dużego odbioru ciepła i ustawić kocioł żeby nie dobił do zadanej tylko zjechał sobie sam z temp żeby włączyła się moc 2 graniczy z cudem.

A zwiększyć na maxa biegi w pompach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IzaTom napisał:

A zwiększyć na maxa biegi w pompach?

Na CO chodzi na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od wczoraj testuje u siebie pracę skokową. Kocioł spalał mi miedzy 20-25kg. Podawanie mialem ustawione na 2.2, co przy mojej wydajności podajnika było to ok.10KW przy 100%. Według mnie wszystko ok i nie trzeba nic "poprawiać" nawet to, że kocioł godzinę grzeje, godzinę stoi... Tymczasem kilka razy czytałem ostatnio jak chwalicie pracę skokową więc postanowiłem wypróbować. Przełączyłem wczoraj palnik na skokową i pierwsze co zauważyłem to to, że trzeba zmniejszyć wiatr. Myślałem, ze jak na FL mam min 50 przy 50% mocy, to przy skokowej to się jeszcze zmniejszy, niestety przy 30% na MOC 1 było dalej 50% dmuchawy. Zmniejszyłem na 25 i poszedłem. Wieczorem sprawdzam kocioł,  a na wykresie okazuje się, ze odpala się co 20minut. Posiedziałem w kotłowni i zauważyłem, że nie pracuje podajnik zasobnika, nie jak ktoś tu pisze palnika, no może u mnie akurat tak było. Zwiększyłem podawanie do 2,4 i działa. Dziś po pracy kontrola kotła i według licznika spalił ponad 30kg, pomyślałem, że skokowa to raczej nie u mnie, ale cale szczęście popatrzyłem do zbiornika bo wczoraj zasypałem do pełna i moim zdaniem nie zmieściłby się  tam worek a co dopiero 30kg. Poczekam kilka dni, wsypie do pełna i zobaczę faktyczne spalanie. Dodam, że na FL licznik pokazywał mi bardzo fajnie. Wczoraj wsypałem 140kg a według licznika 138.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrekzo napisał:

pierwsze co zauważyłem to to, że trzeba zmniejszyć wiatr. Myślałem, ze jak na FL mam min 50 przy 50% mocy, to przy skokowej to się jeszcze zmniejszy, niestety przy 30% na MOC 1 było dalej 50% dmuchawy.

image.png.959f7b01ebe22f0c7f0ae1d4176304c3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrekzo napisał:

Właśnie od wczoraj testuje u siebie pracę skokową. Kocioł spalał mi miedzy 20-25kg. Podawanie mialem ustawione na 2.2, co przy mojej wydajności podajnika było to ok.10KW przy 100%. Według mnie wszystko ok i nie trzeba nic "poprawiać" nawet to, że kocioł godzinę grzeje, godzinę stoi... Tymczasem kilka razy czytałem ostatnio jak chwalicie pracę skokową więc postanowiłem wypróbować. Przełączyłem wczoraj palnik na skokową i pierwsze co zauważyłem to to, że trzeba zmniejszyć wiatr. Myślałem, ze jak na FL mam min 50 przy 50% mocy, to przy skokowej to się jeszcze zmniejszy, niestety przy 30% na MOC 1 było dalej 50% dmuchawy. Zmniejszyłem na 25 i poszedłem. Wieczorem sprawdzam kocioł,  a na wykresie okazuje się, ze odpala się co 20minut. Posiedziałem w kotłowni i zauważyłem, że nie pracuje podajnik zasobnika, nie jak ktoś tu pisze palnika, no może u mnie akurat tak było. Zwiększyłem podawanie do 2,4 i działa. Dziś po pracy kontrola kotła i według licznika spalił ponad 30kg, pomyślałem, że skokowa to raczej nie u mnie, ale cale szczęście popatrzyłem do zbiornika bo wczoraj zasypałem do pełna i moim zdaniem nie zmieściłby się  tam worek a co dopiero 30kg. Poczekam kilka dni, wsypie do pełna i zobaczę faktyczne spalanie. Dodam, że na FL licznik pokazywał mi bardzo fajnie. Wczoraj wsypałem 140kg a według licznika 138.

 

 

Wszystko się rozbija o to czy lepiej żeby palnik chodził  cały czas czy może odpalal i wygłaszał co 1 godz. 10 minut jak to było u mnie.Nie mogę się dowiedzieć czy takie częste opalanie i wygaszanie ma wpływ na zużycie się mechanizmu samovzyszczącego i grzałki czy nie.Jezeli nie to przestawiam wszystko tak jak bylo wcześniej i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skokową dałem sobie spokój, bo nie dało rady zejść niżej z podawaniem  . Jadę na FL  z podawaniem 1,9 i jest ok  .  Na ta chwile jadę 4 godziny ( tyle mam ustawione w czasie pracy palnika ). Bedę w domu w weekend to  zmieniam na 8 godzin.  Trochę miesza grzanie wody, bo przebija wtedy temperaturę i kocioł się wygasza.

mrekzo   Powtórzę jeszcze raz PODAJNIK PALNIKA , a pellet wsypuje się do rury ale podajnik nie przesuwa na palenisko.

praca ,fl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rotkeh napisał:

mrekzo   Powtórzę jeszcze raz PODAJNIK PALNIKA , a pellet wsypuje się do rury ale podajnik nie przesuwa na palenisko.

U mnie właśnie nie wsypywał się do rury.... Podajnik palnika chodził normalnie, on wydaje taki specyficzny dźwięk. Na animacji tez nieruchomy był ten w lewym górnym rogu......

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może udało mi się tak wszystko ustawić że nie dobije do zadanej.Doszedł do 68 st ( zadana 65 +5=70 ) i zaczął się powolutku wychładzać na MOCY 1.Dojdzie do 59,9 i włączy się MOC 2,a na 4 stopnie od zadanej czyli 61 włączy się MOC 1 i tak w kółko.Palnik ma ustawiony na 6 godzin.Co się stanie po 6 godzinach ciągłej pracy?Palnik przestanie działać i kocioł się wygasi?A jeżeli tak to kiedy się włączy?Przy histerezie załączenia?

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

4-drogowy zawór jest niemożliwy do ustawienia z palnikiem na modulacji. Jest zbyt wiele zmiennych.

Mam ponadgabarytowe grzejniki. Nie mogę wyeliminować przerwania pompy na początku ogrzewania. Nie mogę wyeliminować spadku temperatury powrotu. Czy ktoś ma videnet z doskonałym wykresem dla operacji 4d?

Chcę się dowiedzieć, czy to normalne, aby zatrzymać i uruchomić pompę na początku ogrzewania.

I co można zrobić, aby go rozwiązać. Jestem gotów zmienić całą instalację, jeśli to konieczne. Potrzebuję tylko pomysłów.

image.thumb.png.65ef8a5d24cfbb262d0ca476e12fd12b.png

msg-78056-0-89490400-1519467021_thumb.png

Edytowane przez Paollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, IzaTom napisał:

Jak Ci sie udało?;)

Temp. na CO 37,podawanie 2,4, dmuchawa MIN 25,dmuchawa max.30,temp. zadana kotła 65,w trybie stałym,praca palnika SKOKOWA.Na MOCY 1 chwilami ledwie widać płomień.Raz jaśniejszy,raz mniejsza jasność ale nie wygasa.Wcześniej zaczynał się wychładzać przy 68 st.,teraz już przy 65 się już wychładza.Przy 59,9 załączy się MOC 2 i znowu temp na kotle pójdzie do góry.Najważniejsze żeby nie dobiła do zadanej + 5 st. bo wtedy kocioł się wygasi...Zobaczymy jak to będzie ze spalaniem,jak to będzie jeżeli chciałbym podnieść temp na CO...Prawdopodobnie wtedy trzeba będzie trochę zmienić ustawienia do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Trener40 napisał:

Panowie.Jak pisal wczesniej izatom ,to w tyg ogrzewa 60m2( w weekendy grzeje góre +60m2) ,do tego jest jeden grzejnik zakrecony i jeszcze dogrzewa sie kominkiem ,a to wszystko ogarnia kociol 20KW. To nie moze sie udac 

Przepraszam panowie za zamieszanie ,ale ścigacie sie z postami i problemami i czlowiek sie po prostu pogubił.Sorry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie ma sprawy.Ten się nie myli co nic nie robi.Nie masz za co przepraszać kolego.Rzeczywiście jest tutaj niezły młyn.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Okman napisał:

Być może udało mi się tak wszystko ustawić że nie dobije do zadanej.Doszedł do 68 st ( zadana 65 +5=70 ) i zaczął się powolutku wychładzać na MOCY 1.Dojdzie do 59,9 i włączy się MOC 2,a na 4 stopnie od zadanej czyli 61 włączy się MOC 1 i tak w kółko.Palnik ma ustawiony na 6 godzin.Co się stanie po 6 godzinach ciągłej pracy?Palnik przestanie działać i kocioł się wygasi?A jeżeli tak to kiedy się włączy?Przy histerezie załączenia?

Nie. Od razu. On zrobi tylko przerwę po to, żeby przedmuchać palnik.

 

2 godziny temu, Okman napisał:

Temp. na CO 37,podawanie 2,4, dmuchawa MIN 25,dmuchawa max.30,temp. zadana kotła 65,w trybie stałym,praca palnika SKOKOWA.Na MOCY 1 chwilami ledwie widać płomień.Raz jaśniejszy,raz mniejsza jasność ale nie wygasa.Wcześniej zaczynał się wychładzać przy 68 st.,teraz już przy 65 się już wychładza.Przy 59,9 załączy się MOC 2 i znowu temp na kotle pójdzie do góry.Najważniejsze żeby nie dobiła do zadanej + 5 st. bo wtedy kocioł się wygasi...Zobaczymy jak to będzie ze spalaniem,jak to będzie jeżeli chciałbym podnieść temp na CO...Prawdopodobnie wtedy trzeba będzie trochę zmienić ustawienia do góry.

Niekoniecznie. Po prostu dłużej będzie wtedy pracował na mocy 100%, niż teraz to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paollo napisał:

Nie mogę wyeliminować przerwania pompy na początku ogrzewania.

(...)

Chcę się dowiedzieć, czy to normalne, aby zatrzymać i uruchomić pompę na początku ogrzewania.

Nie bardzo rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy skokowej wygląda to teraz tak jak na poniższym zdjęciu.Tak jak jest na zdjęciu tak jest już od kilkunastu godzin i myślę że nic się nie zmieni.Podziękowania za rady dla Ozziego i innych forumowiczów!:)

.Martwi mnie tylko spalanie.Pali przy wyłączonych grzejnikach na górze 1 kg na godzinę.Myślałem ze przy tak niskich,powiedziałbym skrajnie niskich obrotach tego kotła spalanie będzie dużo niższe.Obawiam się że gdy przyjadą chłopaki na weekend i trzeba będzie odkręcić grzejniki na  górze domu  to spalanie pójdzie jeszcze w górę.Chyba że tak jak w przypadku kolegi ( nie pamiętam którego) parę stron wcześniej który który ma w tej chwili przewymiarowany kocioł bo na wiosnę dopiero będzie włączał kolejną część domu.U niego któryś z forumowiczów przewidywał że spalanie będzie miał ciut większe,ale średnio na metr kwadratowy wyjdzie mu mniej niż teraz.

Ozzi napisz proszę czy teraz gdy temp kotła oscyluje od 58-68 stopni to czy ochrona powrotu jest potrzebna?Oczywiście Tytan  to żeliwny kocioł  i z tego co poczytałem to ochrona powrotu nie ma już tak dużego,czy nawet żadnego znaczenia,ale chciałem wiedzieć czy ta ochrona mimo wszystko jest teraz zachowana.

I jeszcze jedno,co daje ustawienie na 50 st temp.MIN pomp ( tak mi doradziłeś) w serwisie kotła jeżeli teraz kocioł nie wystyga do tej temperatury?

Z innej beczki.Nie mogę tutaj dodać nigdy filmu.Wyskakuje ciągle błąd pod koniec ładowania.Niestety tylko zdjęcie:

Aha,to odpalenie na zdjęciu to jest czyszczenie palnika tak?Mam go ustawionego na 6 godzin.Czy wtedy odbywa się cały proces rozpalania,rozżarzania, tak jakby się wcześniej wygasił ?

Ozzi czy mógłbyś wrzucić film lub zdjęcie  z twojego wykresu przy skokowej?Wydaje mi się że gdzieś wrzuciłeś ale nie mogę znaleźć.

20181129_075645.jpg

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.