Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, berserker888 napisał:

A ja mam jeszcze takie pytanko odnośnie sterownika igneo touch . Otóż odpaliłem wczoraj piec, temp pomieszczenia żądaną 19.5 stopnia. Cały dzień ładnie ja trzymało, piec dwa razy tylko się odpalał. Jak już chciałem jechać do domu zmieniłem na 18 , w tym momencie piec był wygaszony temp kotła 60 stopni  i stała się takie coś że miejscu gdzie jest temp kotła zrobiło się 7 , zawór się otworzył i cała ciepłotę z pieca zaczął przekazywać na grzejniki. Po niebieniu na 19.5 wszystko wróciło do normy. O co chodzi ?

A nie masz czasem na odwrót podłączonego siłownika zaworu? Zamiast zamykać, to otwiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ozi80 napisał:

A nie masz czasem na odwrót podłączonego siłownika zaworu? Zamiast zamykać, to otwiera...

Ale on był w tym momencie zamknięty bo piec był wygaszony na grzejniki sterownik wyliczył 30 stopni. Wydaje mi się że sterownik stwierdził ze jak zmieniłem aż o 2 stopnie w dół to nie ma sensu trzymać włączonych pomp i się wyłączył a cała energię z pieca puścił w grzejniki żeby się nie zmarnowalo

Ps. Pojechałem dzisiaj w południe . Czujnik w pokoju pokazywał 20.5 (ustawionew19.5 histereza zero). Pompki nie działają . W okienku 7stopni. 

Co zmienić żeby pompki dzialaly nawet jeśli zmienię z trybu komf- 21stopni na eko- 19

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slawekqaz napisał:

Kocioł: praca kotła ustawiona na sterowanie manualne, temp. kotła 60 st. C, histereza załączenia 15 st. C, Histereza wyłączenia 2 st. C, minimalna temp. pomp 49 st. C.

Tutaj mały błąd, o którym już kiedyś tutaj pisałem, a który kiedyś może ci doskwierać. Minimalna temperatura pomp nie powinna być wyższa niż różnica między temperaturą zadaną kotła, a histerezą. A u Ciebie 60-15<49.
Dlaczego? Piec przekracza 60+2=62 stopnie i się wygasza. Pompy dalej pracują. Temperatura kotła więc spada. Schodzi w końcu do 49 stopni i pompy się zatrzymują. I co teraz? Nic już nie wyciąga ciepła z kotła, więc jego temperatura bardzo wolno spada. Kocioł też się nie rozpala, bo przecież nie spadła temperatura do 60-15=45 stopni. Sytuacja patowa. Kocioł stoi i nic nie robi. Moja porada: zwiększ temperaturę zadaną kotła co najmniej do 65 stopni. Wtedy histerezę 15 i start pomp 49 możesz zostawić.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, berserker888 napisał:

Ale on był w tym momencie zamknięty bo piec był wygaszony na grzejniki sterownik wyliczył 30 stopni. Wydaje mi się że sterownik stwierdził ze jak zmieniłem aż o 2 stopnie w dół to nie ma sensu trzymać włączonych pomp i się wyłączył a cała energię z pieca puścił w grzejniki żeby się nie zmarnowalo

Ps. Pojechałem dzisiaj w południe . Czujnik w pokoju pokazywał 20.5 (ustawionew19.5 histereza zero). Pompki nie działają . W okienku 7stopni. 

Co zmienić żeby pompki dzialaly nawet jeśli zmienię z trybu komf- 21stopni na eko- 19

 

W Igneo Slim takich cudów jak "puszczanie energii, żeby się nie marnowała" nie ma, ale nie wiem, jak w Igneo Touch. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy program CO jest wyłączony, a program CWU nie jest wyłączony, wtedy jak jest ciepło w kotle (więcej stopni, niż w CWU o wielkość delty), to Igneo Slim ciepło przekierowuje na CWU, nawet wtedy gdy nie powinno.
Ja nadal podtrzymuję obawy co do odwrotnego podłączenia siłownika. Były już takie przypadki na tym forum. Twój drugi wpis zdaje się potwierdza tą tezę.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na zdjęcie. W sytuacji gdy temp w pokoju jest wyższa od zadanej temp pomieszczenia na piecu piec się wylancza.A ja bym chciał by pompka chodziła nawet jak ma przekazać tylko te 15 stopni. Da się tak ustawić? Zawór chodzi poprawnie jak strzałka jest na niebieskim to piec grzeje sam siebie. Jak na czerwonym puszcza na grzejniki

IMG_20181111_191839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: jak ma pracować pompka, skoro w domu jest cieplej niż zadane? Nie ma czegoś takiego, jak "przekazywanie 15 stopni". Żeby osiągnąć 15 stopni w domu, w którym jest 19 stopni, to by musiało tydzień nie grzać, więc pompka nie może pracować, bo ona zimna do CO nie tłoczy, tylko ciepło.

Po drugie: sterownik sobie może pokazywać strzałki, jak chce, ale ten sterownik i tak nie wie, że instalator coś na odwrót podłączył. Nie pozostaje Ci nic innego, jak sprawdzić to organoleptycznie. Patrz w którą stronę kiedy kręci siłownik zaworem. Jak ma grzać dom, to zawór powinien się otwierać. Jak ma nie grzać, to zawór powinien się zamykać.

To, że jest zadane na CO 7 stopni, to dobrze. Jak temperatura zadana w pokoju zostanie osiągnięta, to temperatura zadana na CO zmienia się na 7. Czyli mówiąc wprost ma zakaz grzania CO, co w praktyce oznacza zamknięcie zaworu i wyłączenie pompy CO. Skoro u Ciebie dalej ciepło idzie na CO, to znaczy, że jest popełniony jakiś błąd w instalacji. Tym błędem wg mnie jest - pisze to po raz trzeci - odwrotne podłączenie siłownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pompą obiegowa do podlogowki otóż chodzi cały czas, nawet wtedy gdy piec w ugaszony, stała pompa na NIE. Podpowiedzcie w którym miejscu miejscu ma być przewód zasilający podłączony w module rozszezeniowym bo u mnie jest w styku nr 7 a tam cały czas jest napięcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś zdjęcie dołożenia płyt szamotowych w compact 12?? Planuję dołożyc do siebie.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz siłownika to pompa będzie chodzić cały czas od temperatury startu pompy.
Jeśli chodziła by poniżej ustawionej start to jest coś uszkodzone.wygaszenie palnika nie tu nic wspólnego..

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ozi80 napisał:

Po pierwsze: jak ma pracować pompka, skoro w domu jest cieplej niż zadane? Nie ma czegoś takiego, jak "przekazywanie 15 stopni". Żeby osiągnąć 15 stopni w domu, w którym jest 19 stopni, to by musiało tydzień nie grzać, więc pompka nie może pracować, bo ona zimna do CO nie tłoczy, tylko ciepło.

Po drugie: sterownik sobie może pokazywać strzałki, jak chce, ale ten sterownik i tak nie wie, że instalator coś na odwrót podłączył. Nie pozostaje Ci nic innego, jak sprawdzić to organoleptycznie. Patrz w którą stronę kiedy kręci siłownik zaworem. Jak ma grzać dom, to zawór powinien się otwierać. Jak ma nie grzać, to zawór powinien się zamykać.

To, że jest zadane na CO 7 stopni, to dobrze. Jak temperatura zadana w pokoju zostanie osiągnięta, to temperatura zadana na CO zmienia się na 7. Czyli mówiąc wprost ma zakaz grzania CO, co w praktyce oznacza zamknięcie zaworu i wyłączenie pompy CO. Skoro u Ciebie dalej ciepło idzie na CO, to znaczy, że jest popełniony jakiś błąd w instalacji. Tym błędem wg mnie jest - pisze to po raz trzeci - odwrotne podłączenie siłownika.

Pomału.... Zawór jak ma grzać dom idzie w prawo. To małe 15 to jest temp jaka ma puścić właśnie ten zawór na grzejniki. W tym momencie jak jest zakaz grzania to strzałka maksymalnie w lewo. Mnie się rozchodzi czy jeśli w domu mam już te np 21 stopni a nagle zmienię na tryb eko np 19 to zawsze wszystko się wyłączy? Nie da się zrobić żeby żeby wszystko chodziło tylko z mniejszą mocą  czyli piec będzie się rozpalał nie jak temp w pokoju spadnie tylko histereza na kotle do 50? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grzechotnik napisał:

Jeśli nie masz siłownika to pompa będzie chodzić cały czas od temperatury startu pompy.
Jeśli chodziła by poniżej ustawionej start to jest coś uszkodzone.wygaszenie palnika nie tu nic wspólnego..

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Siłownik na zaworze 3d jest i pracuje poprawnie. Temperatura startu pompy zmieniana i nic to nie daje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyłączyć obniżenie temperatury co czyli ustawić na 0.
Będzie działał współczynnik korekty temperatury
Minimalna temperatura na co dajesz na 20 stopni..tyle możesz zrobić
Powinno ci wtedy mniej zmniejszać wyliczona temperaturę na c.o.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, berserker888 napisał:

Pomału.... Zawór jak ma grzać dom idzie w prawo. To małe 15 to jest temp jaka ma puścić właśnie ten zawór na grzejniki.

Minimalna zadana temperatura CO, żeby pracowały pompy wynosi około 25-30 dla podłogówki i około 30-35 dla grzejników. Nawet nie pamiętam ile można najmniej ustawiać, ale raczej nie 15 stopni. To niewykonalne. Przecież kocioł ci nie ochłodzi wody w instalacji.

 

Cytat

Mnie się rozchodzi czy jeśli w domu mam już te np 21 stopni a nagle zmienię na tryb eko np 19 to zawsze wszystko się wyłączy?

Przy stałej pompie ustawionej na NIE zawsze wszystko się wyłączy. Przy stałej pompie na TAK musiało by być wszystko bardzo ekstremalnie ustawione, żeby przy dwóch stopniach nadwyżki w domu, cokolwiek szło na CO. Nierealne.

 

Cytat

Nie da się zrobić żeby żeby wszystko chodziło tylko z mniejszą mocą  czyli piec będzie się rozpalał nie jak temp w pokoju spadnie tylko histereza na kotle do 50? 

Mylisz pojęcia. Moc to "siła", z jaką pracuje palnik kotła. Tylko pozornie ma to coś wspólnego z temperaturą.
Żeby piec dogrzewał sam siebie, nawet wtedy, gdy nie trzeba ogrzewać CO, ani CWU, to trzeba przełączyć tryb pracy kotła na stały. Wtedy co jakiś czas piec sam siebie dogrzeje do temperatury zadanej, jeśli wcześniej spadnie jego temperatura poniżej histerezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. Dwa wątki idą jednocześnie. Jeden użytkownik chce wyłączyć pracującą niepotrzebnie cały czas pompkę. Drugi użytkownik chce niepotrzebnie uruchomić niepracującą pompkę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki właśnie myślałem o takim ustawieniu, zauważyłeś jakieś większe zalety?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ozi80 napisał:

BTW. Dwa wątki idą jednocześnie. Jeden użytkownik chce wyłączyć pracującą niepotrzebnie cały czas pompkę. Drugi użytkownik chce niepotrzebnie uruchomić niepracującą pompkę :) 

Nawet nie chodzi o to żeby tą pompka chodziła ale żeby piec trzymał swoją temp wygaszał się i rozpalał w oparciu o swoją ustawiona histereza. Bo zauzmy że w pokoju mam 21 stopni . A mam tylko jeden regulator pokojowy i piec daje zakaz grzania a ja w tym czasie mam ochotę iść do garażu odkręcić kaloryfer na fulla a tu nic

A jeśli zmienię na tryb pracy stały to rozumie że wyklucza to czujnik pokojowy i ręcznie muszę zadać temp puszczana na grzejniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyklucza. Śmiało przełączaj na tryb kotła stały.

Ale to podłączenie siłownika sobie sprawdź, póki nie ma jeszcze srogiej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ozi80 napisał:

Nie pozostaje Ci nic innego, jak sprawdzić to organoleptycznie. Patrz w którą stronę kiedy kręci siłownik zaworem. Jak ma grzać dom, to zawór powinien się otwierać. Jak ma nie grzać, to zawór powinien się zamykać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie powie w którym miejscu w module rozszerzeniem powinna być podłączona pompa co do podlogowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę w piwnicy to sprawdzę i co napisze

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z góry. Będę bardzo wdzięczny 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.