Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o to, że brak paliwa nie ma prawa zjarać tej rury, bo zwyczajnie tracimy płomień; przy nadmiarze paliwa i cofce rura ma się przepalić odcinając tym samym dopływ kolejnych porcji pelletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to nawet nie w Compakcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ja często wyciagam i nigdy nie miałem problemów z ogniem.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że u mnie ciąg był zbyt mały i jak dostał powietrze z drugiej strony to wylazł krótszą drogą, to tylko moje rozważania, dlaczego po skończeniu się paliwa może nastąpić cofka. Czytałem kiedyś DTR jakiegoś lazara i tam było ostrzeżenie żeby nie dopuścić do zaniku paliwa, podany był podobny powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli brak paliwa w zbiorniku i podajniku powoduje taki sam efekt jak wyciągnięcie karbowanej rury z palnika.

Efekt cofnięcia płomienia będzie spotęgowany słabym ciągiem kominowym i ciśnieniem atmosferycznym.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zamiast od zawsze używanej Lavy ze stelmetu wrzuciłem dla przetestowania Olimp - w efekcie jakoś źle mi się spala, zostaje bardzo dużo niespalonego w całości, żarzącego się pelletu który zapycha palnik i tworzy kupkę w piecu. Ponadto długo się wygasza tzn dochodzi do zadanej 68 + 5 zaczyna wygaszanie a temperatura zanim się wygasi potrafi jeszcze podskoczyć do 86-88 stopni. Przy Lavie zdarzało się to sporadycznie.

 

Co tam w ustawieniach powinienem pozmieniać coby lepiej było? ;)

 

Podawanie mam 4,4 / wicher 38/52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej mocy masz kocioł ale te podawanie nieco duże, olimp ma większą kaloryczność. Na początek spróbuj obniżyć podawanie.

Czy czyściłeś już kiedyś palnik, ale tak z wymontowaniem rusztu, jeżeli nie to warto to zrobić. Między rusztem a obudową palnika zbiera sie sporo popiołu i powietrze nie może od dołu dmuchac. Efekt miałem taki że ciągle mało wiatru miałem mimo że ustawione miałem 50% po czyszczeniu powróciłem na 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny38

Czy czyściłeś już kiedyś palnik, ale tak z wymontowaniem rusztu, jeżeli nie to warto to zrobić.

 

Czy do wyczyszczenia palnika wystarczy odkręcenie śrub które znajdują się na "górze" palnika? Czy jeszcze jest coś dodatkowego do zdemontowania?

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnika jako tako w ogóle nie rozkręcasz. Odkrecasz tylko te śruby od środka pieca jest ich 6 szt. potrzebna oczkowa 10. Jeżeli długo nie były odkręcane to warto popsikać spreyem do odkrecania zapieczonych śrub, bo jak ukręcisz to będzie problem. Po odkreceniu ruszt wychodzi i w środku można wybrać ten popiół.

e3f70b7c01d56f27d7e3b56d4046dde4.jpg

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olimp jest bardziej kaloryczny, spróbuj zmniejszyć podawanie

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


coobra piszesz, że masz ustawione 55 na powrocie. Masz bufor, że to umiesz ustawić?

 

Mam zawór 4d i pompę kotłową bez oddzielnego sterownika. Temp powrotu 55 st ustawiona została w sterowniku kotła. Producent zaleca aby min temp. Powrotu wynosiła 55 st. Zakres temp pracy kotła od 65 stopni, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa kotłowa bez oddzielnego sterownika? I to wystarcza, żeby ten "podstawowy" sterownik widział temperaturę powrotu i nią sterował? Możesz opisać dokładniej, jak to działa, jak to masz podłączone? Jestem ciekawy, bo ja inaczej zrozumiałem to, co jest napisane w instrukcji Estymy na stronach 38 i 39:

http://www.teklakotly.pl/media/transfer/doc/instrukcja_igneo_slim_tekla_2.pdf

Czujnik temperatury powrotu (który domyślam się masz) jest tutaj tym modułem 5. i nie potrzebuje on dodatkowego sterownika?

Masz w menu aktywną pozycję "Bufor"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być dodatkowy moduł aby estymą czytał temp powrotu, kolega piszę ze ma tylko pompę kotlowa przypuszczam ze ma po prostu wpieta pompę bez sterowania z pieca

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale też pisze, że ma temperaturę powrotu ustawioną na 55 stopni z poziomu podstawowego sterownika. Jakim cudem bez dodatkowego modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisać sobie mozna ale to nic nie daje.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak, jak mi ci z Tekli mi mówili...

 

 

 

Mnie ciekawi jak potoczyły się dalsze losy użytkowników tego forum: Maxminator i kopek. Napisali, dostali odpowiedzi i na razie cisza. Dajcie znać co i jak :)

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard jakiego wulgaryzmu użyłem? :)

Co najwyżej niepotrzebnie zacytowałem poprzedni post Chojrakrocka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa kotłowa bez oddzielnego sterownika? I to wystarcza, żeby ten "podstawowy" sterownik widział temperaturę powrotu i nią sterował? Możesz opisać dokładniej, jak to działa, jak to masz podłączone? Jestem ciekawy, bo ja inaczej zrozumiałem to, co jest napisane w instrukcji Estymy na stronach 38 i 39:

http://www.teklakotly.pl/media/transfer/doc/instrukcja_igneo_slim_tekla_2.pdf

Czujnik temperatury powrotu (który domyślam się masz) jest tutaj tym modułem 5. i nie potrzebuje on dodatkowego sterownika?

Masz w menu aktywną pozycję "Bufor"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów. Przepraszam za zamieszanie. Mam pomp3 co którą steruje sterownik kotła. Czujnika na powrocie brak opcja bufor nieaktywna. Czujnik jest tylko na zasilaniu. Wybaczcie ale jestem początkującym użytkownikiem kotła na pellet. Jak czytam że kocioł komuś spala 20 - 25 kg / dobę to dziwi mnie to bardzo bo mi udało się zejść zaledwie do 30 kg. Pytanie brzmi czy to że mam kocioł 25 kw powoduje że pali więcej? Mój instalator nie potrafi mi pomóc w tym temacie a na tym forum z tego co widzę ludzie mają dużo pojęcia i doświadczenia. Pozdrawiam

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak, jak mi ci z Tekli mi mówili...

 

 

 

Mnie ciekawi jak potoczyły się dalsze losy użytkowników tego forum: Maxminator i kopek. Napisali, dostali odpowiedzi i na razie cisza. Dajcie znać co i jak :)

 

 

 

Przepraszam za długą przerwę, ale poza pracą i pracą na budowie mam jeszcze małe dziecko które czasami nie chce spać....

 

Moje problemy polegały na tym że:

  • kocioł pracował niemal 24 h/ dobę ale temp. wody w kotle 17- 30 st C.;

     

  • pompy pracowały cały czas;

     

  • temp. w  budynku poniżej 5 stopni;

     

  • zużycie peletu czasami przekraczało 60 kg-dobę.

 

Zmiany parametrów w sterowniku niewiele wnosiły więc z racji tego że Estyma nie pomyślała o tym że ktoś może mieć w ogrzewanym budynku mniej niż 10 stopni C. zastosowałem programator czasowy który włącza i wyłącza pompy. Cykle praca-przerwa-praca dobieram w zależności od temp. na zewnątrz (jak jest ciepło to dłuższe przerwy).

Obecnie to 15 min pracy-30 min przerwy-15 min pracy.

 

Efekty:

  • kocioł wreszcie zaczął normalnie pracować- dochodzi do zadanej i się wygasza. Uruchamia się 10-13 razy na dobę;

     

  • temp. w budynku ustabilizowała się 6-7 stopni,  na ogrzewanej podłodze 10 st;

     

  • zużycie peletu w okolicach 11 kg na dobę, rekordowo jak na zewnątrz w dzień było +3 a w nocy 0 to ubyło jedynie 6 kg :)
Edytowane przez Maxminator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.