Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ling Combi 28 Kw - Części Zamienne


Gość Digitrax

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Poszukuję cegieł ceramicznych i dolnych drzwiczek żeliwnych wewnętrznych do kotła Ling Combi / Viadrus U22.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie gdzie takowe części mogę nabyć proszę o informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimosz nie jest bezpośrednim producentem tych cześci. Dlatego kasuje za nie sporo. Kiedyś znalazłem bezpośredniego dostawę i cena spadła niemal o połowę, lecz teraz nie mogę go znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć

W grudniu ubiegłego roku minęło 10 lat jak użytkuję kocioł Ling Combi 28 kW wyposażony w sterownik Recalart A3000D.

Niestety dzisiejszej nocy sterownik zaczął fiksować do tego stopnia, że muszę nabyć nowy.

Kilkukrotnie w ciągu ostatnich sezonów potrafił się wyłączyć czy zmienić nastawy a było to spowodowane sadzą jaka się dostawała do wnętrza sterownika powodując zwarcia w module sterującym. Kilka razy myłem go w izopropanolu i pomagało to na jakiś czas. Wymieniałem także przekaźniki sterujące dmuchawą i silnikiem podajnika. Niestety po dzisiejszej nocy jego dni są policzone. Muszę nabyć nowy. Co by koledzy poradzili w zamian. Nie musi to być niewiadomo jaka wypasiona wersja. Ja jedynie potrzebuje sterownika, który potrafi sterować dmuchawą i podajnikiem najlepiej do którego podłączę czujnik temperatury spalin aby wykorzystać właśnie PID na max. Obiegi grzewcze steruję pogodowo za pomocą zewnętrznych sterowników. Kocioł ma jedynie grzać. Instalację elektryczną sobie dorobię, nie muszę wykorzystywać tej będącej w kotle. Ona zapewne pójdzie do utylizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Polecam sterownik SKZP-2, wielu użytkowników,  obszerny wątek, pojawia się konstruktor urządzenia,....

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19964-sterownik-kotla-skzp-02-ustawienia-porady/

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/23042-sterownik-kotla-skzp-02-aplikacja-mobilna-konwertery/

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Ten sterownik mega rozbudowany jest a co za tym idzie drogi. Planuję po obecnym sezonie wymienić kocioł na bardziej wydajny więc wydawanie 800 zł na kwartał to trochę sporo. Coś prostszego i tańszego poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://costerowniki.pl/pl/p/Sterownik-kotla-SKZP-02E/11-0

Wersja E różni się od wersji F  tym ,że posiada mniej czujników  .Oprogramowanie i obudowa z wejściami jest takie same .Po jakimś czasie można wersję E doposażyć w czujniki i masz wersję F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję możliwości tego sterownika ale chłopaki wydawać nawet 600 zł na kwartał to sporo.

Nie potrzebuję sterowania mieszaczami i kilkoma obiegami. Zadowolę się jedynie obsługą podajnika i wentylatora za pomocą PIDa.

Czy w kwocie do 400 zł coś się znajdzie abym do końca zimy dociągnął na tym kotle, który i tak złomowany będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz w dziale "ogłoszenia drobne" 

PS jak kupisz jakieś dziwne coś to będzie ciąg dalszy tematu :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej kwoty 400 zł kupisz nowy sterownik Perfekt R z firmy Elester. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Digitrax napisał:

Nie neguję możliwości tego sterownika ale chłopaki wydawać nawet 600 zł na kwartał to sporo.

Weź pod uwagę, że taki sterownik jest chodliwy, i sprzedać go nie jest trudno. Nawet jak zjedziesz z ceny, to i tak wyjdzie taniej, niż kupować ster za 400 zł. i zastanawiać się potem komu go sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup  nowy kocioł bez sterownika i załóż swój skzp 02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem SKZP02  poserwisowy z roczną gwarancją i czujnikiem temp. spalin. W weekend wymiana. Będzie okazja sprawdzić jak sprawuje się z kotłem żeliwnym.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze sam mam kocioł Viadrus U-26  i skzp 02F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam klimosza żeliwnego 28 kw, jak mi fiksował sterownik to go naprawił mi gość na miejscu za 100 zł i na poczekaniu. jestem ciekaw wrażeń po wymianie sterownika na nowocześniejszy - czy coś to da ? Czekam na jakąś recenzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Digitrax

Cześć

Kilka tygodni minęło od czasu instalacji nowego sterownika i powiem, że jestem mile zaskoczony jeszcze lepszą poprawą spalania. Poprzedni dwustanowy sterownik miałem opanowany i myślałem, że lepiej się już nie da ustawić kotła. Obecnie przy pracy PID spalanie jest mniejsze i efektywniejsze. Kocioł pracuje stabilnie a popiół to proszek bez spieków. Jedyne co nie daje mi spokoju to błędne wskazania dobowego spalania. Żonka ma tylko dylemat. Jej działka to czyszczenie cotygodniowe kotła i teraz się pyta czemu on stale minimalnie dmucha powietrzem ja nie mam kiedy popiołu wygarnąć i wymiennika wyszczotkować  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.