Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegow                                                                                                                                                                                                                                                                               jesli mozna to bardzo bym prosił o nowy soft 2.2.6 do k1pv2 [ slawomir.procelewski@spoko'pl ]                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     z gory dziekuje                                                                                                                                                                                                                                                                             sławek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest juz 2.2.8. Byli dziś u mnie panowie z Defro wymienić sterownik i w nowym jest nowsza wersja. Ale niestety nie mam jej jak zgrać (albo nie umie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za oprogramowanie i kod. Wzorując się na ustawieniach podawanych w postach przez kolegów (jeżeli mogę tak panów forumowiczów nazywać) w styczniu weszłam w menu serwisowe i narazie tam zmieniłam parametry.Kocioł trochę zgłupiał, ale cierpliwie czekam, co będzie.

Oprogramowanie jest już na penie, ale trochę boję się wgrać. A jak coś spieprzę w sterowniku?

Mój piec to eko komfort 15 Kw ze sterownikiem, pracujący w nz. Zasila w tej chwili bojler 120l i podłogówkę. Grzejniki jeszcze nie zainstalowane.  Dom 120m2+35m2 garaż (docieplone) w trakcie wykończenia. Uruchomiliśmy z mężem i instalatorem piec w sierpniu i chodził jakiś czas w trybie letnim. Od środy pracuje na pompach równoległych.

Testuję różne ustawienia współczynnika mocy kotła i wentylatora np.

kocioł- minus 23, wentylator - 0

kocioł- minus 15, wentylator - minus 3 ( u mnie współcz. mocy wentylatora najniżej to minus 8)

Temperatura kotła zadana ustawiona jest na 57, a bojlera 45. Bojler ładnie trzyma i nie ma skoków, natomiast kocioł często przewyższa temp. zadaną o te cholerne 5 stopni i wchodzi w nadzór. Z tego, co obliczamy, to pali ok. 20 kg grubego ekogroszku na dobę i są spieki ( może nie tak duże, jak u kolegi, który zamieszczał zdjęcia w styczniu). A co będzie jak dojdą grzejniki. Wiemy napewno, że wystarczyłby przy naszej powierzchni 12 Kw. Ale nie miał kto doradzić. Co robić, żeby palił tak jak piszecie ok. 10 kg?

Panowie z serwisu defro ( też wydzwaniałam) mówią, żeby uzbroić się w cierpliwość i testować ustawienia współczynników.

Z ostatniej chwili.

Po zmianie ustawień 45 min. temu w menu serwisowym i ustawieniu współczynników kotła i wentylatora na 0 drugi raz jest w nadzorze - temperatura bieżąca kotła wzrosła do 64 stopni. Zmieniam współczynniki na kocioł- minus 23, wentylator - 0 i zobaczymy co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dziekuje za nowe  oprogramowanie.                                                                                                                                                                                                             Panowie dlaczego jest tak gdy kocioł pracuje z pidem to grzeje mi sie zbyt mocno podajnik uruchamia sie alarm i kociol wygasa ,gdy pid jest wyłaczony a ustawienia wprowadzam recznie wyglada to w miare [spieki oczywiscie sa] piec trzyma temperature ale bardzo długo pracuje wpodtrzymaniu a klapka wentylatora jest zamknieta,no i gdy chce wygasic kocioł to zbytnio mi to niewychodzi bo po 2 godzinach znowu jest zar w palenisku i temperatura rosnie nawet gdy piec jest wyłaczony,gdy pracuje z pid to klapka wentylatora jest otwarta ,martwi mnie taka sytuacja gdy zabraknie pradu a ja w pracy bede to czy w piecu zagotuje sie woda  gdy kupowałem piec powiedzieli ze nic sie ni zagotuje jest całkowicie bezpieczny eko komfort 12 kw domek 98 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzania rury podajnika był temat jak temu zapobiec, przy paleniu z PID klapka powinna być otwarta na max, w trybie letnim można sobie w menu serwisowym samemu edytować parametry pracy PID (idealnym dobraniem/ wydłużeniem czasów podawania paliwa można sobie super wyregulować pracę w trybie letnim z PID) np. mój sąsiad posiada Komfort Eko 15kW dla domu 150m2 i pali zimą z ustawieniami dla 12kW bo trochę piecyk przewymiarowany i przy ustawieniach dla 15kW bardzo często wchodził w nadzór (nadmiar mocy) natomiast z ustawieniami 12kW pracuje zimą bez wchodzenia w nadzory oczywiści parametry na piecu min. zadana CO to: 65 - 69 stopni. Ja posiadam chatkę 121m2 i mój Komfort Eko 12kW pracuje bardzo dobrze, zrobiłem małą modyfikację palnika co by się nie grzał więcej (porada Kolegi z forum o ksywie belto) raz w sezonie miałem alarm podajnika tylko raz (informacja dla innych z tym problemem) dlatego, że oryginalnie 3 otwory o których mi powiedział "belto" były mniejszej średnicy niż w innych kotłach moje fi 8, w innych fi 12 dlaczego nie wiem?... Kocioł cały czas pracuje z PID sporadycznie wejdzie w nadzór ale tylko po czyszczeniu tak na około 10 - 12 minut potem już ciągła praca, nie grzałem jeszcze w trybie letnim, sąsiad o którym pisałem (kocioł 15kW) po modyfikacji ustawień parametrów PID pali w trybie letnim (ustawienia dla kotła 12kW plus wydłużenie czasów podawania w parametrach mocy kotła) jest zadowolony. W trybie letnim wchodzi mu w nadzory, ale krótko i nie ma przypadków, że kocioł rozgrzewa się dużo mocniej powyżej zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ustawienie - przykład dla mocy kotła w PID min. czas podawania 5s. i max. czas podawania 10s. i standardowo min. wentylator roboczy 1000 obr. a max. wentylator roboczy 2000obr w tym zakresie podawania węgla 5 do 10s wentylator będzie pracował z takimi obrotami 1000obr do 2000obr. jeśli zwiększysz lub zmniejszysz obroty to w tym cyklu 5-10 wentylator będzie mocniej dmuchał przy takim samym dawkowaniu paliwa 5 - 10 i w konsekwencji może spalać szybciej węgiel, robić spieki, spalać dobrze itp.

 

a działa to tak:

gdy kocioł potrzebuje mocy (dogania/ podgrzewa wodę do zadanej temp. CO) to zaczyna podawać węgiel na max 10s. i na max dmuchać 2000obr i tak w miarę zbliżania się do temp. zadanej CO zaczyna płynnie zmniejszać podawanie węgla do min. 5 i dmuchanie do min 1000obr (płynnie tzn podaje węgiel 10s - zimno wentylator 2000obr, 7s ciepło 1500obr, 6s gorąco 1200obr 5 min 1000obr bardzo gorąco cel osiągnięty = zadana CO) i tak cyklicznie jak zadana CO spada to zaczyna się od nowa jazda tylko już wtedy od  tych 5s do 10 i od 1000obr do 2000obr.

W taki prosty sposób przedstawiłem jak to działa i o co chodzi z tym wentylatorem roboczym min. max.

jeszcze nie dodałem, że to podawanie węgla od 5 do 10 też odbywa się w przerwach i im bliżej zadanej CO tym przerwy podawania są dłuższe i odwrotnie.

Jeśli się mylę to niech Ktoś mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :-)) po sezonie ostatnio nie miałem czasu na zabawę z kotłem jedyne co to przetestowałem w lato na groszku tryb letni i byłem mega mile zaskoczony, A mianowicie wrzuciłem 2 woreczki i praktycznie cały tydzień podgrzewał idealnie wodę. Dodam że spalanie było wręcz wzorcowe zero spieków idealny popiół. Wiadomo że ognia na palniku nie było tylko żar ale świetnie sobie dawkował piec paliwo i powietrze tylko szkoda że przy ogrzewaniu takiego efektu nie ma hihi. I co najśmieszniejsze nic nie ustawiałem w opcjach żadnych mocy kotła itp. zostawiłem tak jak było po zimie :-)

A jak myślicie czy jest szansa spróbować zasypać go pelletem? Jestem ciekawy i skłonny kupić parę woreczków i zobaczyć co to będzie :-)

Oczywiście też się piszę na nowy sofcik :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak na razie po kilku korektach jak zawsze :) całkiem ładnie się pali. Ja wiem że to nie jest ani piec ani tym bardziej palnik pod pelet ale chciałem zobaczyć u siebie jak to się będzie paliło. Nie mogę wgrać nowego softu od razu po podpięciu pena i załączeniu sterownika cały czas mam ciągły sygnał jak od alarmu i nic się nie dzieje ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy, a dokłądnie 7 dni doświadczenia z ogrzewaniem na paliwo stałe :-)

Kocioł DEFRO KOMFORT EKO NZ 15 KW (ukłąd zamknięty).

Po 7 dniach udało mi się go ustawić na "prawie" idealną linię poziomą. :-)

 

Mam ważne pytanie, za 6h piec pokażę 0 paliwa. Czy ktoś ma już doświadczenie i potrafi powiedzieć, czy piec wywoła alarm i zacznie się wygaszać/wyłączać? czy po prostu będzie palił sobie dalej ?

 

Będę wdzięczny za info.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dzięki za info.

 

Oczywiście, że będzie miał czym palić:-)

Jest jeszcze około 1/4 w zasobniku. Muszę wykalibrować piec więc dlatego muszę poczekać aż poziom ekogroszku spadnie do "zadowalającego" minimum.

Najważniejsze że alarm nas nie pobudzi. (tak Cię zrozumiałem)

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś wie może, coś o innych sterownikach do KOMFORT EKO NZ 15 KW niż ST-500 ? 

Wiem, że Techsterowniki mają już super fajny steronik ST-505, ale oczywiście Defro jeszcze go nie "adaptowało" po swojemu i nie można go montować.

Strasznie zależy mi na dostępie do wszystkich funkcji sternika poprzez internet.

Pracuje często po 10-12 godz, żonka w domu i dobrze by było zająć się kotłem zdalnie.

 

Pozdrawiam!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ST-505 u siebie podłączony do sterownika k1p i działa to bez problemu. Nie ma jednak nowych funkcji obsługiwanych przez nową platformę TECH-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie , mam wszystkie możliwe opcje ze sterownika jaki posiada moduł ST-500 i platforma TECH http://zdalnie.techsterowniki.pl/index.php, a nie mam funkcji przewidzianych przez platforme http://zdalnie2.techsterowniki.pl/, którą obecnie maja tylko sterownikZ serii APC ADAPTIVE CONTROL wer.2. Naklejka defro na tym module nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.