Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To jest sterownik do kotłów na pellet. Z informacji od programisty Tech-a wiem, że nie ma jeszcze żadnego sterownika do kotła na ekogroszek obsługującego platformę zdalnie2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, 

kupiłem ST-500 będąc pewnym że mogę sterować wszystkim. Dzwoniłem do Defro przed zakupem i mało tego że mnie zlali, to jeszcze błędnie poinformowali.

*** jestem na nich.

 

Dzięki za info.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem sobie moduł ST500 i jestem rozczarowany możliwościami. Za uważam dużo pieniędzy dostajemy bardzo ograniczone możliwości.

Kilka podstawowych informacji i tyle. Niewielkie możliwośći regulacji, niewiele parametrów logowanych choć na pewno to nie problem dla nich !!!

 

Probowaliście się zalogować na moduł przez jego lokalny adres ip ? (tak mi teraz przyszło do głowy)

 

Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć P228,

1. Tak loguję się lokalnie oraz zdalnie i wszystko śmiga. Przewaga logowania zdalnego jest taka iż masz wykresiki - bardzo pomocne. Szkoda że nie ma exportu do np. txt lub csv.

2. Dziś dzwoniłem do Defro i powiedzieli mi iż niedługo będzie w ofercie ST505 w którym jest już możliwość sterowania wszystkim :-) Modł ponoć ma być w sprzedaży za około 1-2 miesiące. Moim zdaniem cena rzeczywiście wysoka ale chyba warto. 

    Jak myślicie ?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że będzie nowy ST505 tylko co, mamy wydać na niego kolejną kaskę :( troche lipa. Mnie aby sterować kotłem czekałaby jeszcze wymiana sterownika. Chyba raczej się nie zdecyduję - no zobaczymy za ile .

Logujesz się lokalnie na moduł na adres typu 192.168.xxx.xxx  ?

Wykresy są też zdalnie (przynajmnie u mnie) ale niewiele tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam st-505 nic nie zmieni potrzeba jest zmiana oprogramowania w sterownikach k1p

 

Tego nie wiem.

Facet z Defro o tym nie wspomniał. Ale wiadomo jak się z nimi rozmawia, nie są zbyt nastawieni na Klienta i rozmawiają tak aby jak najszybciej zakończyć a nie udzielić rzetelnych informacji.

To "denerwujące" choć powinienem użyć wulgaryzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ST-505 nic już nie można zrobić lokalnie poza nadaniem hasła do dostępu zdalnego.

W sterownikach z serii k1p powinni dodać opcje rejestracji modułu w menu instalatora.

str. 6 instrukcji obsługi ST-505.

http://www.techsterowniki.pl/wp-content/uploads/2015/03/ST-505-TECH.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko koledze @kendor chodzi o pełne zarządzanie kotłem przez moduł St-505 a tego K1PV3 Adaptive control nie obsługuje. Jak i pozostałe z z serii k1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

A czy ktoś wie w takim razie co jest potrzebne (sterownik, moduł itp.) aby w pełni móc obsługiwać i konfigurować parametry kotła zdalnie ?

 

Nie będę ukrywał i z dla mnie to kwestia niezwykle istotna. Obecnie po 9 dniach obsługi kociołka udało mi się uzyskać niemal poziomą linię wykresu temperatury i spalanie z 30kg/24h na początku spadło mi do prawie 12-13kg/24h, przy temp. w domu lekko 25stC.

Kosztuje mnie to dużo pracy ale się nieźle udało. :-)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można K1PV3 Adaptive control jak masz podajnik slimakowy z hallotronem i czujnik spalin

Panowie, może ktoś z Was próbował instalować soft K1PRv3 Adaptive Control do K1PRv2 ?

Tak tylko pytam z ciekawości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo K1Pv3 Adaptive Control do K1Pv2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Mam parę pytań.Pytam jako początkujący więc prośba o wyrozumiałość

1. Czy ktoś z kolegów działa już na nowym oprogramowaniu 2.4.1 do K1pv2 (piecyk Komfort eko duo 15KW) i ma wiedzę jakie zmiany zostały wprowadzone bo parę rzeczy się chyba pozmieniało

2. Kolega podaje na swoim piecu (też komfort eko duo tylko 20KW) zużycie 25kg na dobę - praca równoległa , baniak 200l + 60m podłogówki + 10 kaloryferów , u mnie na 15KW się to nie udało (ze zbliżonym obciążeniem - mam 2 kalafiory mniej, dom pod względem powierzchni taki sam i tak samo ocieplony). U mnie zużycie na poziomie 35kg

3. Podczas pracy po pewnym momencie - około dwóch dni widzę że kopiec robi się coraz mniejszy na retorcie stąd pytanie czym regulować podawaniem czy nadmuchem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to swietnie, ze go prawie okiełznałes.

wwoytek tez bym poprosil o wersje 2.2.6 mam piec defro eko duo 15kw z tech K1pv2 i dostaje juz szału 3 miesiac zabawy i albo sie niedogrzewa albo sa spieki wiec czas na kolejny krok i zwrocic sie do Ciebie z prosba sterownik 2.2.6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem wersje 2.4.1 póki cojakiś kosmos zamiast kaloryferów pokazuje mi podłogówkę i jak w starej wersji umiałemto pozmieniac tak w tej niemam pojecia w dalszym ciagu prosba o wersje 2.2.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw zawor wbudowany jako CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatr 1% = 25 obr/min musisz podniesc nadmuch jesli bedzie juz na max i malo to pozostaje zwiekszenie obrotow wentylatora w menu serwis/ parametry mocy kotla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kosmos kurde a cierpliwosci brak. niby teraz wszystkook jezeli chodzioparametry ale wdupcza groszek bez opamiętania

no nic wkońcu ogarne ewentualnie jak możesz przeslij mi na     [email protected]     sterowniki do  k1pv2    2.2.5 lub 2.2.6 to porównanm jak chodzi na nicich a jak na 2.4.1które wgrałem bo być może mam już ok a poprostu jestem przewrazliwiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo K1Pv3 Adaptive Control do K1Pv2?

gilal twój pomysł ukryty w tym filmiku ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.